Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha nem lenne tudat vajon...

Ha nem lenne tudat vajon létezne-e az Univerzum?

Figyelt kérdés

Zoltán Kvantumfizikus kérdése :


Tudósok, kvantumfizikusok vitatkoznak, elmélkednek azon, hogy vajon, ha nem figyelnénk az univerzumot az vajon létezne-e ?


Én most egyedül nem szeretném eldönteni e kérdést, mivel több szem többet lát vagy kvantumfizikai nyelven : Több Én többet ért (hiszen Te is Én vagy, mind egyek vagyunk), így felteszem neked :-)


*


A modern kvantumfizika igazolta, hogy a körölöttünk levő világ nem független tőlünk, mivel a tudatunk alakítja azt a számtalan lehetőség közül kiválasztja azt amely megvalósúl, így a materialitás azon tévhite, mely szerint a kívülálló világ önmagában létezik, megdöl, mivel ez nemigaz.


Modern kvantumfizikai ismeretünkkel ismertté vált, miszerint a tudat teremti meg a fizikai valóságot. Olyanná formálódik a világ, amilyenre mi magunk gondolunk vágyainkban. álmainkban.


A kvantumvilág magában foglalja ezt a Newtoni vizuális absztrakcióként értelmezhető világot, melyet Te anyagi fizikának ismersz. Kiderült, hogy van egy mindenhol jelenlevő kvantumvilág, mely magában foglalja ezt a un. Newtoni fizikai világot, a kvantumfizika határesete ez a materiális világ, de akvantumfizika nem korlátozódik pusztán mikrorészecskékre. Atomok, molekulák, bármilyen tárgy és maga a teljes fizikai realitás is viselkedhet kvantumfizikai törvényeknek engedelmeskedve. A kvantumfizika világában megállapított törvényszerűségek a klasszikus anyag kapcsolataként ugyanígy érvényes általánosan.


Amerikai kollegáim megállapították, hogy tömeggel rendelkező elektronok is viselkedhetnek tömegtelen hullámként, mikor a tudatunk nem figyel rájuk, azonban mihelyt tudást szerzünk róluk, azaz tudatunkkal megfigyeljük őket máris anyagiakká válnak ! A kvantumvilágban úgy keletkezik az anyag, ahogy a mi tudatunk hat az anyagra. Ha azt megmérjük az egyik általunk mérni kívánt tulajdonságát azzá változik az anyag, ergó mi a tudatunkkal határozzuk meg a valóságban bekövetkező realitást ! http://www.youtube.com/watch?v=4M3druhbPU0


*


Most szerintem annak kérdését hagyjuk ki, hogy az univerzum keletkezésekor volt-e ember vagy nem, mivel az univerzum ősállapotaiba merengő fejtegetés tévút, egyrészt azért, mivel egyáltalán nembiztos, hogy az úgy tőrtént ahogyan ma gondoljuk. Egyrészt nem biztos az ősrobbanás sem, de ember nélkül lehett más tudat is megfigyelője a világnak egy Isten vagy másnéven végső megfigyelő vagy más olyan megfigyelő, amelyről jelenleg nincsenek ismereteink. Másrészről pedig az univerzum jobban un, paradoxonmentessé válik, ha statikusan próbáljuk megközelíteni, azonban ezen megoldás kifejtése oly hosszas lenne, hogy itt most ebbe felesleges belemenni, így az ősrobbanás teóriát most mellőzzük, ha megkérhetlek :-)


*


A kérdés abban áll, hogyha nem figyelnénk a világot, akkor az vajon létezne-e ? Tudatunkkal figyeljük és az állatoknak is van tudatuk, ők is alakítják, de minden élőlény, így a növények is ezt teszik és persze interdimenzionális lények is. Így azért elég összetetté válik a kérdés. Azt is tudjuk viszont, hogy a valóság mindíg roppant bonyolult. Ezen embertpróbáló kérdésen lehet eltöprengeni napokat, heteket is. Te mit gondolsz ?


**


Kiegészítés : Elképzelhető, hogy eredetileg egy más fizikai elvek szerint felépülő univerzumban éltünk, csupán az abban levő testeink mind elenyészett, így szenzorosan nem voltunk képesek azt megfigyelni, így azon univerzum helyesen megfogalmazva létezik is, mert lelkeink vissza térnek oda halálunk után, meg nem is, mert nem alakítjuk tudatunkkal. Lehet ezt az univerzumot a nirvana néven ismert állapotként ismerjük. ehhez mit szólsz ? Érdekes következtetések születnek a kvantumfizikából, nemigaz !? :-)



2013. szept. 4. 19:32
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:

17-es:


Nem biztos, hogy előfeltevéssel élni felesleges! Ugyanis ez adja a célkitűzést, ami felé irányulnunk és tapogatóununk kell, hogy végülis a bizonyítékokat megszerezhessük mellette vagy pedig ellene. Céltalanul keringeni a fölösleges, hogy majd véletlenül belebotlunk valamibe, és az nekünk jó lesz. Ez egyáltalán nem biztos! Kell az elmélet (a cél megfogalmazása), és kell a gyakorlat is (a bizonyítás)!

2013. dec. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 A kérdező kommentje:

Némi kiegészítés : Felvetül az a kérdés miszerint az univerzumunk hogyan volt azelőtt, mint ahogy mi megszülettünk volna.


Valószínű eképpen : Ahogy nem csak a mi naprendszerünk van, így más univerzumok ugyanígy léteztek korábban is. Más univerzumokban volt tudatos élet. Egy akár feke lyukakból fehér lyukakon át eljuthatott maga az univerzum anyaga ami a téridő maga egy ilyen helyre mint ez vagy akár egy féreglyukon (Einstein-Rosen hídon) is átfolyhatott és a világ sokdimenziós variációiban egy alternatív formát vett fel. Ebben élünk mi pl. Valamikor egy másik univerzumból idejött egy idegen és ezzel a mi univerzumunkban is csillagok és bolygók jöttek létre. A bolygóra leszállt ott lehett élet, valószínű elhintette a saját genetikai anyagát DNS-e formájában pl hajszál, hüllőbörhámlás és otthagyva a világunkat máris táptalajat adott az élet kialakulásának a lehetőségével.


*


Én úgy képzelem el, hogy a világ az lehetséges hogy valóban olyan mint egy mátrixban feküdve és ilyen Planck egységek vesznek minket kötül, aminek mi csak ÉRTELMEZZÜK a fizikai tulajdonságait. Nem kell ehhez test sem,hiszen a tesz az maga ezek a Plancki egységek, mi is anyagból vagyunk de tudatunk száll a testbe és a tudatunkkal értelmezünk.


*


"Én sem vagyok kvantumfizikus, lehet, hogy rosszul értelmeztem, amit olvastam, de inkább az az elfogadott álláspont, hogy pl. a Hold nagyon is ott van, akkor is, amikor nem nézi senki, csak éppen ún. szuperpozícióban van, vagyis bárhol lehet, mindaddig, amíg meg nem figyeled, és azt észleled, hogy egy bizonyos pozícióban van.

Lásd Schrödinger cicája."


Mivel a Hold lehetősége megvan a létezésre így ott van, de az hogy milyenek a konkrét tulajdonságai már nincsenek ezt te határozod meg. Pl említettem azt, hogy úgy tudjuk pl hogy a meteorformálta felszín mintázata struktúrált, akkor a mi által értelmezett struktúra mintát veszi fel, de csak akkor amikor mi ránézünk, amíg nem nézünk rá csak egy amőba pl :D


Ebből az is következik, hogy ha a fejlődésünk szerint egyenletesek a felszínformálta meterobecsapódás eloszlása, akkor amikor ránézünk az is ilyen lesz, ahogyan elvárjuk, mert így értelmezzük ! Az ő multja a mi jelenünkben dől el.


*


Az elmélet szerint minden ember,állat akár növény is UGYANOLYAN de eltérő értelmezési fejlettségű tudatból áll. A tudatunk fejlődik az anyagi világban. Isten = Az összes tudat egymás szeretetének következménye.


Az összes tudatunk mit szeretne ? Azt hogy minden tudat ezt, az összes tudatot szeresse és ebből tőltekezzen. Minden ember Én vagyok, ha másnak ártok magamnak is, mert visszahat, azzal hogy ő értelmezi azt a világot amiben Én is élek.


Az anyagi világ csapdákat rak elénk ; finom ételek, édes cukor, de ha megeszed tönkreteszi a fogad és az érrendszered, azaz arra akar rávenni a közös tudatunk=Isten, hogy ne másban a semmiben,mert ezek csak információegységek keresd a jót, hanem mindannyiunkban=Isten. Szeress mindenkit és ne tegyél másnak olyat, amit magadnak nem várnálel,pont azért mert Mindenki az Én részem.Isten valójában ennek a közös tudatnak a törvényei.


A tudat fejlődik az anyagi világban !

2014. júl. 28. 17:35
 33/51 anonim ***** válasza:

ez a kérdés azt fogllná magában pl ha nincs fény, nem lenne sötétség sem?

tehát ha nincs észlelő, nem lenne mit észlelni?


jin és jang :D



tehát hatás és ellenhatás törvényekben gondolodnak a kvantomosak?

ez alapján lehet valóságalapja ennek:

"A kvantumvilágban úgy keletkezik az anyag, ahogy a mi tudatunk hat az anyagra"


ahogy a fényviszonyok is hatnak a sötétségre

2014. júl. 29. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:

"Egy akár feke lyukakból fehér lyukakon át..."

Magyaráznád?

A tudomány mai állása szerint a fekete lyukban igen nagy tömegű anyag van (ami tendál a végtelenhez) kis térfogatban. (Nagy az anyagsürüség...)

A fehér lyuk, ha ennek ellentettje, Tehát annál igen nagy térfogatban nullához tendáló anyagmennyiség van.

Az tehát a te elméleted szerint a nagy, üres Nihil?

.

Magyarázatod hasonlít ehhez a szakszerű szöveghez: "Rosszul van a prácni a prűcniben, mert kicsi a stucni, ezért nem stráfolnak a pászok!" - mert ez minden hiba, anomália magyarázata!

.

Nincs semmi bajom szövegeddel, amíg felismerik benned a trollt. A baj akkor kezdődik, amikor valaki tényként fogadja el felvetéseidet.

2014. júl. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak a tudatnak kell hatnia az anyagra, ha úgy vesszük, hanem a tudatlanságnak is, mint alternatíva. Kérdés: mit művel a sok tudatlan ezzel a világgal, amit mint hatást észre sem vesznek, csak a tudatosabbak?
2014. júl. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 A kérdező kommentje:

"ez a kérdés azt fogllná magában pl ha nincs fény, nem lenne sötétség sem?

tehát ha nincs észlelő, nem lenne mit észlelni? "


Így van ! Ha nem figyelnénk nem is létezne, mert az által létezik, hogy te megfigyeled !


"jin és jang :D "


Mindenben ez a kettősség jelenik meg. A fizikában dualitásnak nevezik.


"tehát hatás és ellenhatás törvényekben gondolodnak a kvantomosak?

ez alapján lehet valóságalapja ennek:

"A kvantumvilágban úgy keletkezik az anyag, ahogy a mi tudatunk hat az anyagra"


ahogy a fényviszonyok is hatnak a sötétségre"


Pontosan így van ! A hatás ellenhatás törvénye minden fizikai jelenségre igaz, akár klasszikus, akár kvantumos. Ez univerzális törvény !


dubitus a fehér lyukakon elvileg távozik az az anyagmennyiség ami bejön a fekete lyukon. A tudat szerepe pedig kézenfekvő, hiszen másképp vislekedik az anyag ha megfigyeled !


Nem véletlen van benne a fizikatankönyvben, az hogy a kvantumrészecskék tudnak egymásról. Tudják hova kell becsapódni. Különben nem hozna létre hulláminterferenciát egymás után becsapódott kvantumrészecskék.


*


"Nemcsak a tudatnak kell hatnia az anyagra, ha úgy vesszük, hanem a tudatlanságnak is, mint alternatíva. Kérdés: mit művel a sok tudatlan ezzel a világgal, amit mint hatást észre sem vesznek, csak a tudatosabbak?"


Pontosan így van ! Felelősséget kell vállalnunk gondolatainkért is, mert azzal alakítjuk a körülöttönk levő valóságot, világot. Aki ezt nem tudja vagy nem veszi figyelembe, az a tudatlansága folytán a negatív félelmeiből építi a világot melyben együtt élünk.

2014. aug. 10. 15:01
 37/51 anonim ***** válasza:
50%

17-es és 35-ös vagyok:


Tegyük fel, többen figyeljük a Holdat. Egyikünk hátat fordít, ő nem nézi tovább. És ekkor upsz, a Hold eltűnik? A hátat fordító számára talán igen, bár a Holdfényben az ő árnyéka is megmarad továbbra is, amit láthat és igazolhatja számára, hogy nem történt a Holddal semmi katasztrofális. Eddig én sem vettem észre ilyen nagy horderejű változást, mert ha visszafordultam, még mindig a helyén volt és a Holdfényviszonyok sem változtak meg.


Ha egyedül nézem a Holdat, világos van, ha meg nem nézem, sötét lesz? Ezt sem vettem még észre. Persze ennek semmi köze a kvantumfizikához(?)!


Ha magamat nem figyelem (= kontrollálom) állandóan (mert nem is lehet), megszűnök létezni, arra a bizonyos időre? Tudatosan igen (de ténylegesen mi van?), mert megfeledkezem magamról és valami mással foglalom el magam.


A kvantumfizikus látásmód lényege és hivatása a Létezés (Valóság, Világ) objektivitásának foggal-körömmel való megkérdőjelezése, illetve tagadása lenne? Elég fura (ha nem oktalan) szemléletre vall ez így.

2014. aug. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim válasza:

Egy átlagos ember véleménye a világról:

Az emberek testfelépítése egyforma. (kivéve a beteg emberekét, de most vegyük az átlagos egészséges embert)

Ebböl adódik, hogy a világot úgyan úgy látják.

Azt, hogy egy dolgot, pl.: rózsaszín gólyostoll minden magyarul beszélö ember rózsaszin gólyostolnak nevez, az azért van, mert anyu, apu megtanította, még abban a korban, mikor beszélni tanultunk. Összekapcsoltuk a szint, a formát, egy hangal, amely történetesen a rózsaszin gólyostoll nevet kapta.

Vegyünk egy 20 hónap körüli babát. Elkezdödik a beszédtanulás. Ha a rózsaszin gólyostolat kéklabdának, a kéklabdát rózsaszin gólyostolnak hivunk mindig neki, akkor az ö számára a kék lessz a rózsaszín, és a rózsaszín lessz a kék, melyböl az következik, hogy neki az ég is rózsaszín lessz, és a gólyostoll labda, a labda gólyostól. Ebböl adódik, hogy mondják neki, hogy a labda kerek, de ö az agyában a gólyostollal párosítja, igy a hosszúkás forma lessz számára a kerek.

Tanultunk, neveltek. Mindenki más szemmel nézi a világot, és ez igy kerek.

2014. aug. 12. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 A kérdező kommentje:

"17-es és 35-ös vagyok:


Tegyük fel, többen figyeljük a Holdat. Egyikünk hátat fordít, ő nem nézi tovább. És ekkor upsz, a Hold eltűnik? A hátat fordító számára talán igen, bár a Holdfényben az ő árnyéka is megmarad továbbra is, amit láthat és igazolhatja számára, hogy nem történt a Holddal semmi katasztrofális. Eddig én sem vettem észre ilyen nagy horderejű változást, mert ha visszafordultam, még mindig a helyén volt és a Holdfényviszonyok sem változtak meg.


Ha egyedül nézem a Holdat, világos van, ha meg nem nézem, sötét lesz? Ezt sem vettem még észre. Persze ennek semmi köze a kvantumfizikához(?)!


Ha magamat nem figyelem (= kontrollálom) állandóan (mert nem is lehet), megszűnök létezni, arra a bizonyos időre? Tudatosan igen (de ténylegesen mi van?), mert megfeledkezem magamról és valami mással foglalom el magam. "


Re : a kvantumfizika szerint, amikor nem nézed a holdat nincs ott, az hullám, amikor ránézel akkor lesz részecske, azaz akkor lesz ismét ott. Ezt elég nehéz megérteni, mindjárt megvilágítom egy másik kérdésemből idézek :


Felvetül az a kérdés miszerint az univerzumunk hogyan volt azelőtt, mint ahogy mi megszülettünk volna.


Valószínű eképpen : Ahogy nem csak a mi naprendszerünk van, így más univerzumok ugyanígy léteztek korábban is. Más univerzumokban volt tudatos élet. Egy akár feke lyukakból fehér lyukakon át eljuthatott maga az univerzum anyaga ami a téridő maga egy ilyen helyre mint ez vagy akár egy féreglyukon (Einstein-Rosen hídon) is átfolyhatott és a világ sokdimenziós variációiban egy alternatív formát vett fel. Ebben élünk mi pl. Valamikor egy másik univerzumból idejött egy idegen és ezzel a mi univerzumunkban is csillagok és bolygók jöttek létre. A bolygóra leszállt ott lehett élet, valószínű elhintette a saját genetikai anyagát DNS-e formájában pl hajszál, hüllőbörhámlás és otthagyva a világunkat máris táptalajat adott az élet kialakulásának a lehetőségével.


*


Én úgy képzelem el, hogy a világ az lehetséges hogy valóban olyan mint egy mátrixban feküdve és ilyen Planck egységek vesznek minket kötül, aminek mi csak ÉRTELMEZZÜK a fizikai tulajdonságait. Nem kell ehhez test sem,hiszen a tesz az maga ezek a Plancki egységek, mi is anyagból vagyunk de tudatunk száll a testbe és a tudatunkkal értelmezünk.


Mivel a Hold lehetősége megvan a létezésre így ott van, de az hogy milyenek a konkrét tulajdonságai már nincsenek ezt te határozod meg. Pl említettem azt, hogy úgy tudjuk pl hogy a meteorformálta felszín mintázata struktúrált, akkor a mi által értelmezett struktúra mintát veszi fel, de csak akkor amikor mi ránézünk, amíg nem nézünk rá csak egy amőba pl :D


Ebből az is következik, hogy ha a fejlődésünk szerint egyenletesek a felszínformálta meterobecsapódás eloszlása, akkor amikor ránézünk az is ilyen lesz, ahogyan elvárjuk, mert így értelmezzük ! Az ő multja a mi jelenünkben dől el.


*


Az elmélet szerint minden ember,állat akár növény is UGYANOLYAN de eltérő értelmezési fejlettségű tudatból áll. A tudatunk fejlődik az anyagi világban. Isten = Az összes tudat egymás szeretetének következménye.


Az összes tudatunk mit szeretne ? Azt hogy minden tudat ezt, az összes tudatot szeresse és ebből tőltekezzen. Minden ember Én vagyok, ha másnak ártok magamnak is, mert visszahat, azzal hogy ő értelmezi azt a világot amiben Én is élek.


Az anyagi világ csapdákat rak elénk ; finom ételek, édes cukor, de ha megeszed tönkreteszi a fogad és az érrendszered, azaz arra akar rávenni a közös tudatunk=Isten, hogy ne másban a semmiben,mert ezek csak információegységek keresd a jót, hanem mindannyiunkban=Isten. Szeress mindenkit és ne tegyél másnak olyat, amit magadnak nem várnálel,pont azért mert Mindenki az Én részem.Isten valójában ennek a közös tudatnak a törvényei.


A tudat fejlődik az anyagi világban !


forrás : http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__4827..

2014. aug. 18. 17:41
 40/51 A kérdező kommentje:

"A kvantumfizikus látásmód lényege és hivatása a Létezés (Valóság, Világ) objektivitásának foggal-körömmel való megkérdőjelezése, illetve tagadása lenne? Elég fura (ha nem oktalan) szemléletre vall ez így."


A kvantumfizikai látásmódot a kvantumfizikai kísérletekhez és magához a kvantumfizika matematikai szerkezetéhez próbáljuk igazítani, hogy az általunk alkotott fogalmakkal megértsük. Van rengeteg olyan dolog, amely arra utal, hogy nem létezik objektív valóság rajtunk kívűl. Minden csak bennünk van. Az anyagi világ a megfigyelésünk miatt létezik és azért olyan, mert a tudatunk és a tudatalatti félelmeink, vágyaink így formálta meg :S


A kvantumfizikában van olyan, ami a klasszikus=Newtoni=makrovilágban nincsen, hogy egy részecske önmagával ütközzön :D És még sorolhatnám, pl az hogy egy részecske és a te részecskéid is mindenhollegyenek a világon, még az androméfa galaxisban is, miközben vizuálisan csak itt látjuk magad elött egészben egy embert.

2014. aug. 18. 17:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!