Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Idoseket apolok, ti elbeszelge...

Idoseket apolok, ti elbeszelgettek a haldokloval a tulvilagrol es hasonlo az eg es fold kozotti dolgokrol?

Figyelt kérdés
Erdekel a hospice szolgalat, pontosan a fent emlitett dolog miatt ...Akik idosek apolojakent dolgoznak, a beteg testi szuksegleinek elletasa mellett, szoba kerulnek azok a temak, amelyek a halal kuszoben allo embert erintik ? Vagy ezt a csaladtagokkal beszelik meg, esetleg a pappal ? Van igeny ilyen lelki beszelgetesekre ?

2013. szept. 24. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Senkivel nem beszélném meg, de egy haldoklóval semmiképpen.

A legtöbb halálküszöbén álló nem akar foglalkozni a halál gondolatával. Ha mégis, akkor inkább a családjával kapcsolatos dolgokkal törődik.

Aki pedig vallásos, az sem az ápolójával akar beszélgetni, hanem a papjával.

Ha pedig ateista, akkor még felzaklatja a felesleges "térítés."

2013. szept. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Az elsőhöz csatlakozom - az ápolónak nem ez a dolga!
2013. szept. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Eleg sajnalatos, hogy eppen a haldoklo nem foglalkozik azzal, hogy mi var ra ha a lelek kiszall a testebol. A felelmet ugy lehet legyozni, ha szembenezunk vele, es nem dugjuk a fejunket a homokba.

Egyebkent nem vallasos teritgetesre gondoltam; hanem a tudatszint emelesere.

2013. szept. 24. 22:04
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Még az sincs bebizonyítva, hogy van lélek. Ezt csak a vallások hirdetik. De egy haldoklót miért érdekelné, hogy mi lesz a lelkével, ha meghal. Legfeljebb akkor, ha nagyon vallásos.

Én vallásos vagyok, de rövid úton elküldeném azt az ápolót, aki a túlvilágról beszélget egy szenvedő beteggel. Neki az a dolga, hogy a beteg testét ápolja.

2013. szept. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Időseket ápolok, és nem beszélek velük a halálról. Ők sem akarnak, inkább a régmúlt emlékekről beszélnek, a történetekről amik velük történtek meg, vagy emberekről akik már nincsenek és hiányoznak nekik. Úgy vannak vele, hogy azt a kevéske idejüket ami hátravan nem a halál témával fogják lekötni.. Inkább örülnek még egy napnak..

Voltam tanúja olyan esetnek is, amikor a pap jött ki, és a nénike akkor is optimistán, mosolyogva mesélt nekem utána arról hogy hogyan ismerkedett meg a férjével, milyen volt az első csók..

Azt hogy te úgy gondolod hogy márpedig mindenkinek beszélni kell a halálról, az a te véleményed.. Nem mindenki akar a végről beszélni.. Az úgyis eljön, akkor minek dumálni róla..

Ha egyszer én is nagyon idős leszek, én tuti elzavarom azt az embert aki nekem a halálról akar prédikálni... A kis időmet mással tölteném el..

41/N

2013. szept. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
Én is ápolok időst. Néha beszélek ilyesmit, igen. De valahogy úgy, hogy pozitív a kicsengés, és csak oylan könyvek vagy sztorik mesélése útján, szóval kicsit távolabbról. A néni mosolyog, mikor hallagatja. Habár ateista, és lehet, hogy csak kinevet, viszont az is lehet, hogy örül neki, kap egy kis reményt, hogy mégsincs vége mindennek akkor.
2013. szept. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Engem nem a testi szuksegletek kiszolgalasa fohglalkoztat, hanem az emberi lelek apolasa. Szeretnem a haldoklo kezet fogni es vele lenni amikor utolsot lelgzik.


A halal a legnagyobb beavatas egy melyseges titokba. Ez egyaltalan nem negativ tema. Sajnos, rengeteg az eloitelet, tudatlansag ezzel kapcsolatban, meg a vallasosak reszerol is.


A kerdest azert tettem fol, mert kivancsi vagyok arra, mekkora az igeny arra, amit szivesen csinalnek. Nekem a halal nem tabu.

2013. szept. 24. 22:43
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

nem tartanak igényt rá..Az emberek nem szeretnek a halálról beszélni. Ez nem tudatlanság vagy primitívség. Egyszerűen az elmúlásról nincs miért beszélni. Az úgyis eljön..

Számomra a halál nem tabutéma, de nem is beszédtéma.. Nem foglalkozom vele..

2013. szept. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%

Ajánlom a hospice-t és Polcz Alaine munkásságát is!

[link]


Tanultam a dologról, konkrétan arról, hogyan is kell beszélgetni egy haldoklóval, milyen fázisai vannak a haldoklásnak, és ezen fázisokban mit érdemes tenni/mondani, mire kell figyelni. (Ajánlott olvasmány: Ivan Iljics halála! Gyönyörűen megjelenik benne a haldoklás 5 fázisa!)

Idősek ápolójaként MINDENKÉPP foglalkozz ezzel, tanulj ennek a pszichológiájáról, mert tudni kell, hogy melyik fázisban mit mondhatsz és mit nem. Nagyon sokszor nem is a haldoklót kell ápolni, hanem a családot, és jó, ha tudod, mit kell a családnak elmondani az aktuális fázisról, mert az embereknek erről olyan szinten lövésük sincs, hogy az valami elképesztő.


Az idős emberek, pláne, ha már ki van mondva rájuk úgymond a halálos ítélet, szívesen beszélgetnek, főleg olyannal, aki TUDJA, miről akarnak cseverészni épp, és ennek megfelelően társalog. Például: Az utolsó, elfogadási fázisban a legtöbben már nem akarnak a halálról beszélni, vagy úgy bármiről. Elég nekik annyi, hogy ott ülsz mellettük, és fogod a kezüket azokban a percekben, amikor már azt várják, hogy vége legyen. A túlvilágról és a többiről CSAK a megfelelő fázisban szabad beszélni velük, és az is függhet jellemtől. Például elég gyakori a haldoklók esetében az "ígérem, jó leszek, csak hadd gyógyuljak meg" hozzáállás, és ilyenkor a cigirőlleszokás és nemeszektöbbézsírosételt meg társai mellé gyakran kerül fel a listára az ezotéria és vallásossá válás. "Mostantól imádkozom minden nap, maradék nyugdíjamat a templomnak/árvaháznak/gyerekkórháznak adományozom, csak gyógyuljak meg, és hadd éljek tovább", kb. Viszont, ha már az elfogadási fázisban van, akkor tilos olyasmiről beszélni vele, hogy "ha hisz benne eléggé, meg fog gyógyulni", és ilyesmik! Olyankor nem erre van már szüksége.

2013. szept. 25. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!