Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Véletlenek, vagy sem?

Véletlenek, vagy sem?

Figyelt kérdés
Azt leszögezném, hogy nem hiszek istenben, természetfeletti jelenségekben, az asztrológiában sem, a tudomány embere vagyok. Azonban mostanában fura "véletlenekre" figyeltem fel, kvázi mindennapos jelenség már, hogy a gondolataim, megjegyzéseim, tetteim egészen egyedi kapcsolatban vannak a külvilággal. A könnyebb értelmezhetőség érdekében leírnék egy példát, ez tegnap történt: egy barátommal (ő szintén ateista) egy közös ismerősömről beszélgettünk, aki mélyen vallásos, és életének minden részét a vallásának szenteli. Azt taglaltuk épp, hogy ő és hasonló társaik, hogyan alapozhatják az életüket ilyen hamis teóriákra, mint Jézus mivolta, stb. Még ebben a pillanatban elhaladt mellettünk egy GOD-xxx rendszámú gépjármú, ráadásul a terület viszonylag lakatlan, tehát az esély nagyon minimális volt. Nem tulajdonítottam neki jelentőséget, de ma is történt velem efféle "véletlenek sorozata", és mint fentebb említettem, az elmúlt heteimre is jellemző volt ez a jelenség. Tudom, hogy az életem nem más, mint szubatomi részecskék véletlenszerű ütközése, de ezeket nem tudom figyelmen kívül hagyni. Olyan, mintha az univerzum "üzenne". :)

2013. okt. 2. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:

ez jó :)


néha velem is volt már ehhez hasonló, nem pont ilyen de hasonló


írhatnál még

2013. okt. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
és mi ebben oly különleges?
2013. okt. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
MI annyira meglepö abban, hogy egy autó elmegy melletted? Vagy gondolod, hogy isten egy "magyarországi" valakinek feltétlen "anglolul" üzenne? Egyszer állj el egy út mellett és egy órán keresztül irj fel minden autó rendszámát, ami elmegy melletted. Akkor rájössz, hogy ebben semmi "üzenet" sem volt, csak véletlen.
2013. okt. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
hát szerintem elég érdekes... gondolj bele mekkoraz esélye hogy épp egy ilyen halad el...
2013. okt. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szóval: az, hogy vannak természetfeletti lények/események az elképzelhetetlen, de ha az univerzum üzen az teljesen normális? ;)(ez csak egy megjegyzés volt)


Léteznek ilyen "érdekes" véletlenek, elég gyakran. Csak van, amikor nem figyelünk rájuk; mint ahogy te is írtad, hogy először nem tulajdonítottál a rendszámnak jelentőséget, csak utána tűnt fel.

2013. okt. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
gondolkozz egy kicsit kérdező szerinted isten elkötött egy GODxxx feliratú járművet, és el kocsikázott mellettetek. ez szerinted is hülyén hangzik vagy csak szerintem?
2013. okt. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mielőtt még mindenki lehülyézne emiatt: Parapszichológiában az ilyesmit nevezik szinkronicitásnak. Van benne egyfajta "vonzás törvénye" is, meg pszichológia, meg úgy egyébként is, és ez még talán tudományosan is magyarázható, "hasonló hasonlót vonz" jellegű alapon (nem, nem mágnesességgel) :)

A pszichológiai háttér: Amikor valaki valamit nagyon akar, akár csak tudat alatt is, az minden azzal kapcsolatos dolgot könnyebben észrevesz. Az a lány, aki bár nem tud róla, de férjhez akarna menni, és lépten-nyomon esküvővel kapcsolatos dolgokba ütközik (pl. esküvői ruhaszalon, virágcsokor, pont elhalad a templom előtt tél közepén, amikor kijön az egyetlen olyan házaspár, aki tél közepén házasodott épp aznap, stb), könnyebben észreveszi ezeket a dolgokat, könnyebben felfigyel rá. Aki nem akar házasodni, annak az agya kiszűri az infót, miszerint épp esküvői ruhabolt előtt ment el, és a virágcsokorról legfeljebb egy anyák napi köszöntésre asszociál, a télközepi esküvőt pedig megmosolyogja, esetleg furcsán néz, majd vállat von, és továbbmegy. Az lát ezekben jelet, aki jelet "akar" látni.

A parapszichológiai oldala viszont már az extra, a véletlenek kis mértékű lehetősége. Pl. ha egy dobókockával 100-ból 90-szer hatost dobsz, 9-szer 5-öst, 1-szer négyest, és a 6-os volt a cél, akkor az már messze nem véletlen. :D De már a 30% is elégé meglepő eredménynek számít. Erre alapozva pl. a lány, aki tudat alatt házasodni akar, miért pontosan akkor ment el télen a templom előtt, amikor pont kijött az a friss házas pár, aki egész hónapban egyetlen párként házasodott épp össze? Na, ez már szinkronicitás, vagyis hogy valahogy "arra terelte az út.

A GOD rendszámos úriembernek véletlenül épp akkor akadt arrafelé dolga, amikor ti épp arról beszéltetek amiről? :) Túl kicsi az esélye. Ahogy annak is, hogy a kockával dobásaim 1/3-a lesz 6-os, és nem az 1/6-oda. némi eltérés még belefér a véletlenszámgenerálásba is, na de nem a kétszerese annak, ami számítások szerint lehetséges lenne... :)


Persze, van sok teóriám erre, de inkább a többi esemény érdekelne, mi minden történt veled az elmúlt hetekben, amire ennyire szkeptikusként is sikerült felfigyelned, és univerzumüzenetének gondolnod legalább annyira, hogy ide írj egy kérdést erről? :)

2013. okt. 3. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a terjedelmes választ, örülök, hogy nem intézted el egy "ez miért olyan különleges?" jellegű haszontalan válasszal.


Nos, egy tegnapi eseménysorozat: édesapámmal nem ápolok kifejezzen jó viszonyt, nagy közöttünk a feszültség, és ennek tetejében még össze is szólalkoztunk. Hogy figyelmemet eltereljem róla, nekiláttam rejtvényt fejteni, majd néhány megoldás után a "Férfi név" mezőben az ő keresztneve jött ki, így akaratlanul is újra eszembe jutott. Persze, ez így önmagában irreleváns eseménysorozat, nem foglalkozik vele senki, de ahogy írtam, szinte minden napomra jellemző az ilyen, ezért figyeltem fel rá.

2013. okt. 4. 14:22
 9/9 A kérdező kommentje:
*kifejezetten
2013. okt. 4. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!