Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A sumér, a görög, a római és...

A sumér, a görög, a római és egyéb istenek, valamint Jehova valójában annunakik voltak?

Figyelt kérdés
2013. okt. 2. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
igen, ezek a régi, manapság már letűnt vallások és azok képviselői, nevezhetjük őket, isteneknek, természetfeletti népeknek, valójában földönkívüliek voltak....de közel sem biztos h annunakik.
2013. okt. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Lehet, hogy idegenek voltak, de nem feltétlenül anukik, de az is lehet, hogy csak az emberek képzeletében léteztek.
2013. okt. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%

Nem.

Ezek, mind mitológiai lények. Az ember, mindig szeretett magyarázatott kapni és adni arra, ami törtènik. A hívők, mind egy, nem emberi, hanem természetfeletti lényre hivatkoznak. Ahogyan múlik az idő, az ember jobban felfedezi azt a világot, amiben él és egyre több racionális magyarázattal ál elő. Itt, a kérdèsnél, hitet, hitre cserélődik, mert az istenekre és a földönkívüliekre ugyanannyi bizonyiték van: semmilyen.

2013. okt. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 BlackSword ***** válasza:
87%

Nyílvánvalóan nem, mivel a vallások egymást másolták bizonyos szempontból... nagyon jól megfigyelhető, ahogy a rómaiak átvették a görög hitvilágot...


Amit az ősi idegenekben hallasz, az mind csak vad és eltorzított kifacsarása a hitvilágoknak... Ahol az írás a mindenható mindenhatóságát bizonyítja, oda idegeneket magyaráz... A Biblia, vagy a Korán, a Tóra nem reális megfigyelés eredménye, hanem tanulságos történet, és aki nem ismeri nem magyarázhatja... Valahogy úgy viszonyulnak ezek a valósághoz, mint a szinbolista költő írása a gondolataihoz...

2013. okt. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Én nem vagyok annunaki te egyszerű ember. Ha továbbra is ilyeneket terjesztesz lesújtok rád villámaimmal.


Zeusz

2013. okt. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én hajlok afelé, hogy az első hozzászólónak van igaza. Valóban, szerintem sem biztos, hogy annunakik voltak, de valószínűleg valamilyen idegen lények. Esetleg olyan lények is lehettek, akik nem ebben a fizikai világban léteznek, de úgynevezett tisztánlátással érzékelték őket, mint pl. az egyiptomi "isteneket" is.
2013. okt. 5. 22:30
 7/10 A kérdező kommentje:
Továbbra is várom a normális, nem humor kategóriába tartozó hozzászólásokat!
2013. okt. 5. 22:31
 8/10 anonim válasza:
58%
Jehovának hívják a Biblia szerint is az Istent...ha elolvasod jóóó figyelmesen, elvileg több helyen is megtalálod a Jah nevet (Istenre utalva), ami Jehova név rövidítése..
2013. okt. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy így is hívják a Bibliában Istent. Éppen ezért említettem meg.
2013. okt. 10. 18:38
 10/10 Robert Thorne ***** válasza:
100%
Évezredek ezelőtt egyetlen egy faj létezett ebben az univerzumban, az annunakik. Az idő tette a dolgát, a Föld lehűlt. Az annunakiknak szükség volt dolgozókra. Fejlettek voltak nagyon spirituálisan. Létrehozták az első emberi fajt, hogy helyettükk dolgozzanak (bányászat, építés stb.). Később egy Enki nevű annunaki -akit Sátánnak és Lucifernek ismertek- megpróbált felemelni isteni szintre egy embert, mivel sajnálta őket. Félig sikerült is neki, érzelmeket kaptak az emberek, megjelent náluk a 7 csakra, satöbbi, csak ugye ezt az annunakik nem nézték jó szemmel, ezért elüldözték Enkit, aki azóta egy másik dimenzióban él és ember nem beszélt még vele. Ebből fejlődött ki a mostani ember, érzelmekkel, gondolkodással, lélekkel. Az annunakik valószínüleg az "UFO-k", akik ártani akarnak nekünk. Saját hitem szerint úgy gondolom, hogy Jézus egy annunaki szolga volt, azért hozta létre a kereszténységet, hogy Enki / Sátán ellen fordítsa a népet. Ez nem biztos, szerintem van így. A 7 csakrát jelenleg is lehet fejleszteni meditációval és fel lehet emelkedni "isteni" szintre. Ennyit erről
2013. dec. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!