Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » 2 keresztnév,2 személyiség?

2 keresztnév,2 személyiség?

Figyelt kérdés
A kérdés elsősorban azokhoz szól, akik hisznek abban, hogy a nevek valamilyen személyiséget hordoznak magukban.Én úgy gondolom, hogy minden névnek jelentése van és alapvetően határozza meg az ember életét. Ebben az esetben (ha feltételezzük, hogy az elképzelésem tényleg valós) ha egy gyerek 2 keresztnevet kap, keveredik benne a 2 személyiség? Mi a véleményetek erről? Aki hisz ebben, helyesnek tartja a dupla keresztnév választást?
2013. okt. 8. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Elképzek egy spanyol nemest, akinek van 10-15-20 keresztneve. Itt van mindjárt egy, neki nem is olyan hosszú a neve, de két keresztnévnél több jutott:

don Parmesan Rui el Iberio de Sargunna y Castelguardiante

2013. okt. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire nem kéne túlbonyolítani. Csak a szülei 2 nevet adtak neki.
2013. okt. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A Habsburgoknak is sok nevük volt.

Picasso-nak is sok neve volt:

Pablo Diego José Santiago Francisco de Paula Juan Nepomuceno Crispín Crispiniano de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz Picasso

2013. okt. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A Habsburgokból csak kettőt említek meg:


Habsburg–Lotaringiai Károly Tamás Róbert Mária Franziskus György Bahnam

---

Ferdinand Zvonimir Maria Balthus Keith Michael Otto Antal Bahnam Leonhard von Habsburg-Lothringen

2013. okt. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kérdésedre a válasz: 2 keresztnév csak akkor 2 személyiség, ha az egyén aki a két keresztnevet viseli multiplex személyiségzavarban szenved.
2013. okt. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Nekem ez érdekes gondolat. :) és logikus is.


Én személy szerint észrevettem, hogy az Ilonák mind egyforma alkatúak, az Évákkal egyformán nem tudok kijönni, a Katikat is hasonlónak látom. :) Komoly. SZóval ebben hiszek egy cseppet. De az még nem jutott eszembe, hogy mi van a dupla nevekkel - pedig mindkét gyereknek azt adtunk. És tudod, mit, szerintem igen, van bennük valami kettősség.


Akinek sok neve van, az mind olyan is... egy se normális. Habsburgok, jah. Arisztokraták...meg lehet nézni őket.

2013. okt. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!