Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Vannak véletlenek? Kort és...

Vannak véletlenek? Kort és nemet is írjatok!

Figyelt kérdés
Magyarázatot is írjatok, hogy miért van vagy nincs szerintetek.

2013. okt. 17. 17:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nincsenek. Mert minden okkal történik. Ha nem ismerjük, vagy nem látjuk be ezeket az okokat, akkor mondjuk, hogy véletlen.

90/F

2013. okt. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Grielean ***** válasza:

Úgy gondolom, hogy vannak.

Hogy miért? Az alapja ennek az, hogy mindenki rendelkezik a szabad döntéshozatal képességével (most ne menjünk bele a cselekvőképtelenségbe), de mások helyett nem hozhatunk döntéseket, értelemszerűen. Ellenben mások döntései hatással lehetnek ránk, illetve fordítva.

Vázoljunk egy olyan helyzetet, miszerint el szeretnék jutni A pontból B-be, ahová két lehetséges út vezet. Mind a kettő út épp ugyanolyan jó, gyakorlatilag azt az utat választhatom, amelyik épp nekem tetszik.

Tegyük fel, az 1. úton épp arra jár egy rég nem látott ismerősöm is, míg a 2. úton mondjuk egy öngyilkos merénylő épp fel akarja robbantani magát (meg mindenki mást a közelben). Csakhogy én ezt előre nem tudom, azaz nem ezen közelgő események alapján fogom meghozni a döntésemet. Én ugye csak annyit akarok, hogy valamilyen úton eljussak egyik helyről a másikra, aminek kapcsán meghozok egy döntést, de az már a véletlenen múlik, hogy ezen döntés következtében találkozom egy barátommal, avagy meghalok, egyszerűen azért, mert amikor elindultam, még nem tudtam, mi fog majd történni, rajtam kívül álló okok, más emberek döntései miatt.

2013. okt. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Grielean ***** válasza:
Ja, a 23/F lemaradt, bocsi.
2013. okt. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Vannak véletlenek . korom/ismeretlen xDDD
2013. okt. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
bocsi a linket. elfelejtettem elküldeni káoszelmélet én ebben hiszek [link] a koromat meg azért nem írom mert nem látom értelmét. mi köze a kérdéshez? :D
2013. okt. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az ilyen kérdések vagy a szabad akarat szubjektív értelmezéseire, vagy az abszolút determinizmus aktualitására vezetnek vissza. Az első nem ad eredményt, a második pedig jelenleg nem egyértelmű (a kvantummechanika különböző lehetséges értelmezései különböző lehetőségeket jósolnak). Így (véleményem szerint) nincs értelme erről vitatkozni. E!
2013. okt. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, írjatok még. Azért mondtam, hogy írjátok kort, mert pl. nem mindegy, hogy egy 13 éves írja vagy egy 23:) van külömbség
2013. okt. 18. 02:01
 8/13 baldwin13 ***** válasza:
Onnantól kezdve, hogy döntést hozol bármivel kapcsolatban már nem beszélhetünk véletlenről. Sőt valójában minden összefügg mindennel, de ez már egy másik történet.
2013. okt. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#6-nál lemaradt: 26F
2013. okt. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
és ha valamilyen döntést hozol #8-as a véletlenek ugyanúgy beleszólhatnak ez a lényeg ember az életedet nem csak te befolyásolód hanem az ismerőseid vagy az akivel épen találkoztál a zebránál és útba igazított, minden okkal történik na pesze xDDD
2013. okt. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!