Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mindenszentek ünnepe, pontosab...

Mindenszentek ünnepe, pontosabban, mit is űnneplünk?

Figyelt kérdés
Tudom, Megemlékezés halottainkról. de Honnan ered ez az egész és Mi a különbség, van a halloweennak a Mindenszentekhez?

2013. nov. 1. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:

A mindenszentek vagy mindenszentek napja az üdvözült lelkek emléknapja.

Nem tévesztendő össze a halottak napjával, amelyet az elhunyt, de az üdvösséget még el nem nyert, a tisztítótűzben lévő hívekért tart az egyház.

2013. nov. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A halloween ősi kelta hagyományokból kialakult ünnep, amit elsősorban az angolszász országokban tartanak meg október 31. éjszakáján, nem azonos a Mindenszentekkel!
2013. nov. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ó köszönöm mindig is mondtam a google és a wiki a legjobb barátunk. [link] xDDD
2013. nov. 1. 10:28
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez nem válasz a kérdésre, én konkrét válaszokra vagyok kíváncsi mi köze a kettőnek egymáshoz és mi a különbség a kettő között?... nem arra hogy bemásoljátok egy választ, amire éppen rágugliztatok -.-
2013. nov. 1. 10:44
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor még az is lehet, hogy rossz oldalon kérdezel?

Ajánlom a Tudományos Akadémiát, vagy az Egyházügyi Hivatalt!

2013. nov. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Akkor én most mint templomba járó, hittant tanult ember, válaszolok:


Mindenszentek, ahogyan a nevében is benne van, minden szent ünnepe. Szent az, aki üdvözült. Azok a hivatalosan szentté avatottakat is ekkor ünnepeljük, akiknek nincs külön emléknapjuk az egyházi naptárban, valamit azokat is, akikről az Egyház nem mondta ki, hogy szentek, talán nem is fogja róluk, de ettől még üdvözültek.


Halottak napján minden elhunytról megemlékezünk, akár üdvözült, akár nem. A katolikus hit szerint létezik a tisztítótűz. Az oda jutott emberekért érdemes imádkozni, hogy mielőbb kerüljenek a Mennyekbe.

Ha van olyan, aki a pokolra jutott, akkor az már elveszett. Aki pedig már a mennyben van, azért nem szükséges imádkozni, inkább hozzá, hogy járjon közben értünk Istennél értünk.


A Halloween, ha minden igaz, mindenszentek előestéjét jelent. Az biztos, hogy az nem katolikus ünnep.

2013. nov. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6-os válaszoló hogyan érted el ezt? "A válaszíró 9%-ban hasznos válaszokat ad" esküszöm a példaképem vagy :-D
2013. nov. 1. 16:21
 8/10 anonim válasza:
100%

Már 9? Eddig 6-on álltam.


Egy témában nagyon más véleményen voltam, mint a többség. És nem azt pontozták, hogy válasz-e a kérdésre, amit mondok, hanem azt, hogy mennyire értek velük egyet vagy mennyire nem.

2013. nov. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
én a helyedben a 0%-ra gyurnék:D egyébként nem is értem minek pontoznak le sztem normális válaszokat adsz. a többi balfácánhoz képes aki a ráguglizik valamilyen cikkre oszt kapja érte a 100%- ot xDDD
2013. nov. 1. 18:16
 10/10 anonim válasza:
Mondom, egy tök más témában ellent mondtam az "általánosan elfogadott" véleménynek. Ezért.
2013. nov. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!