Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Számít számodra, hogy nem te...

Számít számodra, hogy nem te határozod meg vágyaid?

Figyelt kérdés

Azon dolgok, hogy miket szeretsz ( íz, szín, zene, nemi fétisek, szagok, egyebek) gyakorlatilag nem a te választásod, egyszerűen egy genetikai program mentén veszi fel értékeit


Számít az neked, hogy azért fogsz egész életedben egyfajta zenét szeretni, pl oprába vagy koncertre járni, mert ezt egy külső rajtad kivűlálló ok határozta meg?


Gondoltál arra, hogy jobban tetszene, ha másik zene, szín, íz, izlés, nemi fétis vonzana, de egyszerűen képtelen vagy felvenni az áltzalad kívánt vonzalmakat, mert képtelen vagy azokból élvezetet meríteni, genetikai programodnál fogva?


Hogyan gondolkozol ezekről?


2013. nov. 12. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:

A komoly zene szeretetét NEM a genetika határozza meg. Hanem az, hogy kiskoromban , vagy bármikor meghallottam és megszerettem. Ez igaz az egyéb vágyakra is.

Fiatalkoromban a kalandos, romantikus regényeket szerettem, később csak a tudományosak jöhettek szóba, ma már olyan könyvet olvasok, amihez éppen hangulatom van.

2013. nov. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a szagok,ízek,színek,érzések,érzelmekért. a genetika a felelős.De a vágyainkat a személyiségünk határozza meg hogy milyen az izlésünk,hangulatunk. milyen zenét,filmet szeretünk stb. Üdv, Dr. jigsaw pszichológus :-D
2013. nov. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kiskoromban utáltam a zenét. Apámról ragadt rám, ő sohasem hallgatott zenét, amióta élek. (Megvan a története hogy miért nem, vicces, de hosszú, szóval azt most nem taglalom.)

Aztán megfogta a fülemet az Erasure - Always c. száma - onnantól kedvelni kezdtem az akkori, populárisabb zenéket. Pet Shop Boys, Madonna, East 17, 2 Unlimited, Moby, stb.

Viszont a rockot, metált nem bírták velem megetetni, csörömpölésnek hangzott számomra. Aztán valahol a kezembe akadt egy kazetta, amin lassú, lírikus rockszámok voltak összeválogatva. Metallica Nothing Else Matterse, Guns Don't Cry-a meg November Rain-e, Falcotól a Jeanny, Roxette számok, Queen számok, stb. Na onnantól aztán egyszerűen beleszerettem ebbe a stílusba, éjjel-nappal ezeket hallgattam nagyon sokáig :) A személyes himnuszom a mai napig a November Rain és a Nothing Else Matters :)


Szóval amikor még kicsi voltam, elképzelhetetlennek tűnt, hogy én bármikor is zenét hallgassak. Ma már zene nélkül nem tudok meglenni. Érzem amit akkor éreztem, és össze tudom hasonlítani azzal, amit most érzek - mégsem zavar, nem tűnik különösnek. Talán csak a hirtelen váltás tűnik furának a mai napig, ahogy szinte berobbant az életembe a zene, és a rockzene szeretete.


Ellenben a mulatós cigányzenéket és a túl populáris vinnyogásokat nem tudom a mai napig sem elviselni 10 percnél tovább.

2013. nov. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!