Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A kozelembe levo, utcai lampa...

A kozelembe levo, utcai lampa kialszik, akar autoban ulok, v elsetalok alatta. Tobbi lent. Mitol lehet ez?

Figyelt kérdés

Van 1 jelenseg, ami jo ideje velem van, annyiszor tortenik, hogy ez nem lehet veletlen. Nagyon sokszor elofordul, h a kozelembe levo, utcai lampa kialszik, akar autoban ulok, v elsetalok alatta, de a szobamban, az egyik lampam is csinalta h par mp re elaludt, es munkahelyen is van egy bent, egy kint. A benti feltuno ha nem eg, de senkitol nem hallottam, h kialudt, en inkabb nem emlitem, h nalam van, h elalszik. Mitol lehet ez?


Nem zavar a dolog, de nem nagyon, reklamozom, sajna volt olyan lany ismeros aki megijedt ezekutan, meg a kapcsolatot is megszakitotta velem.


2013. dec. 10. 19:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Még tinédzser koromban volt az a mondás, hogy aki mellett kialszik egy utcai lámpa, az ki van éhezve a szexre :)
2013. dec. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Ez jo :D nem hallottam meg :)

Sajna nem poennak irtam a kerdest.

2013. dec. 10. 20:02
 3/17 anonim ***** válasza:
36%

Na várjunk csak!

Utcai lámpáról van szó, hogy az alszik ki?

Ha igen, akkor azt a helyi városüzemeltetési osztálynak kell jelezni.

Amúgy is - kontakt hibáról van szó. A munkahelyen levőt, a főnöknek kell jelezni, vagy egy, másik, illetékes személynek.

Az otthonit meg: meg kell nézni. Ha rendesen be van csavarva a lámpa, akkor hívj villanyszerelőt, hogy nézze meg.

2013. dec. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Az utcai lámpák, amelyikeknek sárgás fénye van, azok ún. nagynyomású nátriumlámpák. Nem sima izzók, amit becsavarsz és működik, ez kicsit bonyolultabb ettől. Általában 4-10000 órás élettartamuk van (ami közvilágításban 1-2.5 évet jelent, mivel kb 4000 órát működik évente a közvilágítás). Amikor az élettartamuk végefelé járnak, egy érdekes működésbe kezdenek, úgy hívják szakmai körökben, hogy a lámpa "kialvós" lesz. Ez azt jelenti, hogy a működése közben egy olyan szintet ér el, amikor nem tud tovább működni ("megnő az égésfeszülstsége"), és kialszik a lámpa. Mivel ez a lámpa nem sima izzó, nem tud azonnal újra működni, csak kb 1-2 perc elteltével. Miután újra működni kezd, újra elkezd emelkedni az égésfeszültsége, újra elér egy kritikus szintet, újra kialszik. Ez újabb kb 1-3 perc, tehát ennyit működik, ennyit világít. És ezt a ciklikus ki-be kapcsolódást csinálja, amíg teljesen el nem romlik, vagy ki nem cserélik.

Ez elég sok lámpánál fordul elő, de többnyire csak akkor tűnik fel, amikor épp elhaladsz alatta, vagy közelítesz felé. Ha ilyet találsz, és megállsz, megvárod azt a néhány percet, akkor láthatod a jelenséget.

2013. dec. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Igen ez nem véletlen, ez kamu.
2013. dec. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
A lámpaoszlopokban rézzel dúsított ionos kábelek vannak. Na már most ezek idővel kifejtődnek, ilyenkor a legkisebb mágneses rezonancia megzavarhatja az áramfolyás ütemes haladását, tehát egyszerűen nem kap elektromos áramot az égő. Pólus váltakozás folyamatos szerkezete miatt történik eme jelenség. Szakneve elektrodukadencia, köznyelvben kisülésnek nevezik.
2013. dec. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én is igy vagyok néhány lámpánál..
2013. dec. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:

Én kb 10 éve tapasztalok hasonlót, de akárkit kérdeztem erről senkinek nem volt még ilyen..

Radásul nálunk 5 éve lecserélték a közvilágítást, korszerűbbre, nem a sárga van már, de ez a fehér is ugyanezt csinálja.

Éjjel ha megyek akár autóval, akár motorral, de bringával vagy gyalog, 1 világító test tuti kialszik valahol :/

Persze ha egyedűl vagyok, mert társaságban soha nem aludt még ki egy sem :DD

2013. dec. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%

Te egy ún. energialény vagy.

Ne félj ezektől a dolgoktól, tanuld meg használni és irányítani az erődet, sok hasznos dologra tudod majd használni pár év múlva.

2013. dec. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Na, ezt megnézném!
2013. dec. 11. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!