Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért lehet az, hogy az...

Miért lehet az, hogy az emberek 90%-án látom a tudatosságot, mégis amikor felhozok ilyen témában valamit, fogalmuk sincs, miről beszélek?

Figyelt kérdés
Nekem az a tippem, hogy attól még, hogy jelen van bennük a tudatosság, nem biztos, hogy tudatosak is rá. Csak nekem látszik belőle valami, mert inkább ilyen beállítottságú vagyok.
2014. jan. 9. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

eloszor hatarozd meg hogy te mit ertesz tudatossag alatt,


"attól még, hogy jelen van bennük a tudatosság, nem biztos, hogy tudatosak is rá".

ennek igy nincs ertelem, mert:

tudatossag = tudataban lenni valaminek. peldaul sajat gondolataimnak

2014. jan. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igaz, meg kellene határozni, hogy számomra mit jelent a tudatosság. nem tudok egy konkrét szavat leírni, és azért is választottam ezt a sablonosabbik megfogalmazást. tudatosság alatt jelen esetben azt értem, hogy tudatos arra, hogy ez a test, amiben most létezik, nem az egyetlen eddigi létformája. magyarul ha ránézek valakire, látom azt a tudatos valamit, ami tudja magáról, hogy reinkarnálódik. tudatosság alatt értem, hogy valaki tudatos arra, hogy ő maga nem tűnik el a semmiben a halála után, és nem is a semmiből jött. számomra teljesen magától értetődő úgy gondolkozni az életről, hogy ez nem az egyetlen, nem is az első, nem is az utolsó. ugyanezt látom másokon is, hogy jelen van valamiféle tudatosság, ami kicsit örökebb, mint amik most vagyunk. és lám, ha ilyesmi jön fel témának, csak az a jelenlegi személyiségük beszél, akinek viszont fogalma sincs semmi ilyesmiről, és vagy nagyokat pislognak, hogy most én ezt honnan szedem, meg miből gondolom, hogy ők így látják a dolgokat. sőt, tovább megyek, számukra ennek az egésznek nincs értelme, és nem is értik, hogy mi a fenét akarok én ilyen jött-ment agybajságokkal.
2014. jan. 9. 23:23
 3/8 anonim ***** válasza:
,mentálisan beteg vagy, képzelődsz
2014. jan. 11. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Laylah ***** válasza:
Óóóóó, de át tudom érezni, Kérdező! Ugyanakkor fogadd el te is (még nekem is szoknom kell), hogy éppen ellenkezőleg van: az emberek 90%-án semmilyen tudatosságot nem látsz. :/ Mind jól megvannak a születni-tanulni-melózni-szaporodni-meghalni ciklusban, azt nevelték beléjük, hogy ennyi az élet, se előtte, se utána nincs semmi. Lassan ott tartok, hogy ez a felfogásuk már nekem fáj. :/
2014. jan. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Senki sem tudatos, csak hiszi.

Tudni azt lehet ami bebizonyítható hogy úgy van.


A reinkarnációra senki sem hozott még fel bizonyítékot.

2014. jan. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
mégis milyen bizonyítékot akarsz reinkarnációval kapcsolatban? :D hozza magával az előző testét? :D nevetséges vagy :D
2014. jan. 12. 00:58
 7/8 A kérdező kommentje:
4-es, egyetértek...
2014. jan. 12. 00:58
 8/8 A kérdező kommentje:
számomra is ez a fura, hogy így jól megvannak, és ennyi elég. ezek a keretek között tökéletesen megvannak, és ez így kielégítő számukra. ez annyira... furcsa
2014. jan. 12. 00:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!