Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miből adódhatott ez a válasz?...

Miből adódhatott ez a válasz? Csak nekem nem világos?

Figyelt kérdés
http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__5294.. a téma, de nem akartam belefolyni.) Én úgy vettem ki Laylah szavaiból, hogy ő wicca. Úgy tudom, a wiccának semmi, de semmi köze nincs a kereszténységhez. (Kb. annyi, mint a hógolyónak a halászléhez.) Miért írja mégis a 11. válaszoló, hogy "például te is"? (Nem akartam ott offolni...)

2014. jan. 21. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:

A wicca szellemiségének a feje, nem más mint a régi(tudatosan, mert már ott is van ébredés az uj katolikusok között, és határolódnak el a régitől) katolicizmust hirdető vallás feje:


Jesabel. A hamis vallás anyja és szellemisége.Aki keveri a varázslást és a kereszténységet.Pont azért, hogy a hivőiket becsapja. És hibernált állapotban tartsa.

2014. jan. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A vallásos csalás megtestesitője a wicca szellemisége.
2014. jan. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért írtam, mert a vallás felépülésének szempontjából a kereszténység egy vállfaját vallja ő is. És az rosszabb, ha egy értelmetlen kérdést hozol létre, ahelyett hogy privátot írnál vagy offolnál. Senki sem veszi észre.
2014. jan. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Laylah ***** válasza:
100%
:D Nem vagyok wicca, bár voltam. Túlnőttem rajta elég hamar (olyan 3-4 év alatt). Saját vallásom van, ami javarészt az ókori kelta valláson alapszik, kiegészítve a saját tapasztalataimmal, megérzéseimmel. Inkább boszorkánynak mondanám (ami szintén VALLÁS, nem a feketemágusok gyűjtőneve).
2014. jan. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sokan nem veszik figyelembe, hogy a kereszténység előtt rengeteg vallás volt (amikre ma már csak rámondják, hogy "sátánizmus!!!!44négy!!"). A wicca vallásnak a legtöbb köze a boszorkánysághoz van, ám a wicca hitű ember és a boszorkány nem ugyanaz.

A "mai" wicca mindenesetre nem keresztény. A kettő istent (egy Úr egy Úrő; vagy ha egyet, akkor csak egy Úrnőt) elfogadó, és wicca hagyományokat követő ember a napjainkban már nem kötődik a kereszténységhez, bármilyen múltja is legyen a vallásnak.

Tehát valószínű, hogy a történet bonyolultabb, de a boszorkányokhoz sokkal több köze van, mintsem a keresztényekhez.

2014. jan. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Laylah ***** válasza:

[link]


Innen kezdtem 7 éve. A Wicca egy modern vallás, ami próbál ősinek tűnni, ősi vallási, kulturális alapokat felhasználni, és köti magát a tisztán fehér mágiához (bár nem tudom, van-e olyan mágia, amivel tényleg az égegyadta világon senkinek nem ártasz). Ami becsülendő benne, az az őszintesége és a természetközelisége.

2014. jan. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat!
2014. jan. 22. 07:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!