Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehetséges a szellemidézés...

Lehetséges a szellemidézés egyáltalán?

Figyelt kérdés
Sokan szeretnének szellemet idézni, /hülyeségből/ vagy mert kommunikálni szeretnének egy elhunytjukkal. De szerintem ez lehetetlen. Pár gyertyától hogyan tudna egy már nem létező dolog megjelenni ebben a világban? Egyáltalán mi az a szellem? Ami meghalt, az már nem fog visszajönni. Nem az, hogy nem hiszek bennük, mert nekem is meghalt valakim akit nagyon szerettem, szerettem/szeretnék is vele kommunikálni. A szellem nem is létezhet. Ha igen akkor hogy jelenik meg? Hm? Egy fehér folt a fényképen, vagy egy kis szellő egy zárt szobában? Badarság. Ahhoz, hogy megtudjon jelenni, látható/érezhető legyen, atomokból kéne felépülnie. De nem teheti! Szívesen várok p.ü.ket ezzel kapcsolatban, és várom az ellenérveket.

2014. jan. 22. 17:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
77%
Volt, de csak kapom a piros kezeket! :(
2014. jan. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

#11: neked volt egy eseted, amikor találkoztál valamivel, amire AZT HITTED, hogy szellem, és mivel az tök izgi és menő, nem is kerestél rá más magyarázatot.


De ha esetleg le is írnád az esetet és hozzáfűznéd, hogy egészen pontosan mi zárja ki azt, hogy nem szellem volt, és hogy mi támasztja alá, hogy szellem volt, akkor esetleg zöld kezeket is kapnál.

2014. jan. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül kell atomokból felépülnie. Minden, ami létezik, energia. (Az anyag is összesűrűsödött energia, az atom elemi építőkövei egyszerre rendelkeznek hullám és részecske tulajdonsággal.) Nem vonható kétségbe, hogy a fény, a rádióhullám, a mikrohullám, stb. létezik. Nem állnak atomokból. Ezek közül a fényt látod is, a többit pedig egyéb módon, különféle eszközök segítségével érzékeled. Ezek a hullámok információt is hordoznak, ez kétségtelen. Ezzel nem azt mondom, hogy ebből egyértelműen következik, hogy szellemek is léteznek, de akár létezhetnének is... (Mint valamiféle információt hordozó energiacsomó.)
2014. jan. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, igazad van. Viszont a fény (fotonok, elektromágneses hullámok) nem "lép reakcióba" másik fénysugárral. A szellem viszont látható, legalábbis azok szerint, akik hisznek a szellemek létezésében. Ha viszont látható, az csak úgy lehetséges, hogy fotont bocsát ki. Ha kizárjuk a fúziós és fissziós, magfizikai folyamatokat, akkor fotont kibocsátani csak elektron képes. Elektron viszont nincs önmagában (legalábbis nem tartósan), vagyis atomhoz kapcsolódik. Ha viszont atomhoz kapcsolódik, annak része, akkor a szellemnek is atomokból kéne állnia. Ha viszont atomokból áll, akkor ugyanúgy kéne léteznie, mint bármi másnak, ami ugyancsak atomokból áll (anyag). Így viszont nem lehetséges, hogy átmenjen a falon, megjelenjen meg eltűnjön, és a többi dolgot csinálja, amit a szellemek csinálnak, és nem lenne lehetséges hogy csinálja ha anyagi természetű lenne.
2014. jan. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Vagy a forrása "máshol" van, mint pl. a rádióadásnak vagy a napfénynek... Hiszen a Nap is fizikai valójában jó messze van, de a fénye idáig is elérhet. Lehet, a szellem forrása is valahol "máshol" van, csak kivetül ide. (Csak ötletelek :))
2014. jan. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezért írtam, hogy az egyik fényhullám nem lép reakcióba egy másik fényhullámmal, vagyis egy anyagijában valahol tanyázó dolog nem tud fényhullámokat kibocsátani egy másik helyen. Tehát ez a lehetőség is kizárva.


Szellemek csupán az elménkben léteznek, a valóságban nem. Ezért is nincs egységes kinézetük, mindenhol másféle formában ábrázolják, "látják" őket, mert nem egy jól meghatározható objektív, hanem sok egyéni, szubjektív kinézete van. Attól függően, hogy az ember aki "látja", milyennek képzeli el a fejében.

2014. jan. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Normális válaszok jöttek, én itt mindenkinek zöldet nyomtam. amúgy én is kb valahogy úgy gondoltam mint #14
2014. jan. 23. 17:09
 18/19 Milus888 válasza:
Csak remélni tudom, hogy nem csináltad meg. Akiket lehet lebeszélek róla. Érdekes tapasztalat viszont ma már inkább azt mondom hagyjuk a holtakat békében mert olyan következményei is lehetnek amire nem számítasz. Ma már ha fizetnének sem idéznék. Aki meg nem hisz benne, talán jobb is, de nem kéne poént csinálni belőle.
2014. jan. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Nem csináltam semmit. Én csak kérdeztem. És mostmár egyáltalán nem hiszek a szellemekben. Csak jó az ilyeneket olvasgatni.
2014. jan. 27. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!