Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek is elmarad a...

Szerintetek is elmarad a viking világvége?

Figyelt kérdés
Ezt egy rendkívül kemény télnek kéne megelőznie, de ez nem tél volt, hanem lekvár - kivéve talán Észak - Amerikában. Tehát szerintem nem lesz világvége 2 hét múlva.

2014. febr. 7. 10:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Orosz rulettnél szerintem minden lövés után újra forgatják a tárat tehát, végig 1 a hathoz a halál esélye. A szemétszállításnál pedig nem hiszem, hogy igazad lenne, hiszen, ha egy meghatározott nap a világvége, attól még előtte egy nappal nem lesz nagyobb eséllyel világvége ugyan úgy 0% lesz. Egy másik megközelítés. Ha van világvége, akkor minden másodperccel nő az esély a bekövetkeztére, ez alapján tényleg esélyesebb ez a világvége, mint mondjuk a december 21-edikei. A viking jóslathoz visszatérve, van benne egy részlet, amiben egy farkas szájáról volt szó, aminek alsó állkapcsa a földet a felső az eget érinti. Ha a múltban álmodtam volna meg egy atombomba felrobbanását, akkor pontosan így írtam volna le [link]
2014. febr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Az orosz rulettnek 2 fajtája van, és az elvetemültebb változatban nem forgatják újra, én erre a változatra gondoltam :) (Nem tudom, hogy a valóságban is játszák - e így, de van néhány elvetemült "akciófilm", amiben ezt a verziót mutatják be.)
2014. febr. 7. 13:31
 13/18 A kérdező kommentje:
Az atombombás hasonlat egyébként tetszik, csak sajnos valamiért nem hozza be a böngészőm az /explosions kategóriát :(
2014. febr. 7. 13:35
 14/18 anonim ***** válasza:
Ha azt vesszük, hogy évente van egy világvége jóslat, és feltesszük, hogy biztosan lesz egy valódi világvége a következő pár milliárd évben, akkor sem sokkal nő az esély a következő évre vonakozóan.
2014. febr. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, írtál egy tökéletes példát a Szerencsejátékosok tévedésére. Olyan, mintha azt mondanád egy cinkelt kockára, hogy ha öt dobásból nem jön ki egyes, akkor a hatodikból mindenképp. Ez nem igaz. Akármelyik dobásbl ugyanakkora lehetőségből jön ki hatos.

Egyébként meg, el fog maradni. Egy középkori történelemel foglalkozó ismerősömet is megkérdezetem(nagy vikingrajongó, érettséginél például ezt a témakört húzta, azóta persze már egy egyetemen tanít történelmet), és azt mondta, hogy nem létezik semmi ilyen jóslat. Ugyanúgy, mint a majáknál, ez is csak egy félreértelmezett dolog.

2014. febr. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a Ragnarököt (mert ez a rendes neve, legalább ezt tudnád) nem egy, hanem három tél előzi meg, melyek között nem lesz nyár (ez a Fimbulviter). Ebbe semmit sem lehet belemagyarázni, elég egyértelmű kritérium.
2014. febr. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 deadly108 ***** válasza:
szerintem nem lesz olyan tudósok készítették a "jóslatot" akik, nem asatru gyakorlók bár láttam pogány oldalakon hogy beszélnek róla na majd meghallgatom
2014. febr. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Bajusz20 válasza:
15-ös remélem igazad van aban hogy ezis egy félre értelmezet joslat :D várhatna még a világ vége egy 50 évet :)
2014. febr. 18. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!