Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Jó ötlet lehet? Titkos földbe...

Jó ötlet lehet? Titkos földbe ásott kunyhók mágikus erdőkben?

Figyelt kérdés

Szóval arra gondoltam, hogy ilyeneket lehetne építeni ősfás erdők nagyon zsombékos, vadregényes mélyén:

[link]


És időnként elvonulni oda.

Úgy oldanám meg, hogy a bejárat egyáltalán ne legyen feltűnő. Pl mohával borítanám be.


[link]


Az ablakokat meg lehetne oldani félig földbe sülyesztett befőttes, szörpös üvegekkel.


2014. febr. 8. 16:40
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Nyilván, de ha keresek cannes környékén valami erdőt, vagy elhagyott bozótot és jó magyar hajléktalan módra egyszerűen "bevenném" ráadásul katonai szinten rejtett épülettel, szerintem azon a környéken (hajléktalan és szegénymentes) nem tűnne fel senkinek.
2014. febr. 8. 20:05
 12/24 Passiflora ***** válasza:

Hát, ha a Cannes környéki "mágikus erdők vonzanak ennyire, akkor sok sikert az álom valóra váltásához! :-)


Én meg egy olyan, fjordra néző házikóban tudnék eléldegélni, mint ami a harmadik fotón látható.

2014. febr. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Bár tény, hogy Cannes környékén nincsenek olyan buja erdők, mint közép-európában.
2014. febr. 8. 20:25
 14/24 A kérdező kommentje:
Ha az tetszik, csak annyit tudok mondani, hogy figyeld a külföldi ingatlanpiacot is, mert nem mindig a magyar ingatlan a legolcsóbb.
2014. febr. 8. 20:25
 15/24 anonim ***** válasza:

"Vadkempingeztél már? Kétlem. Én igen, rendszeresen túrázunk a barátnőmmel, és rá kellett jönnöm, hogy minden nap vízért, kajáért szaladgálni, sátrat verni, bontani, a hátamon cipelni mindent, nem jó. "


Hát pedig, a vadkempingezés pont erről szól :) Hogy a magad erejéből próbálsz gyökeret verni a vadonban. Ez persze hogy nehézségekkel jár, de pont ez benne a pláne, hogy legyőzd az akadályokat, nehézségeket.


"De napi 1000-2000 forintot kifizetni egy kempingben sem jó, amikor ezt a pénzt lehet költeni kajára, belépőkre, fagyira akármire. Nem? De. "


Persze hogy lehet, csak akkor azt a hátadon kell cipelned. Az előbb panaszkodtál, hogy nem szereted a hátadon hordozni a cuccokat. A kempinget pont erre találták ki. Nem muszáj igénybe venned, de akkor fizess egy hordárt napi 5000-ért, aki hurcolja a cókmókod. Ja hogy az drágább? Hát ez van. Nem? De.


Persze, lehet telket venni valami mágikus erdőben, mondjuk Cannes környékén. De gondolj csak bele, mennyi kaját és belépőjegyet vehetnél annak a Cannes-i teleknek az árából! Vagy hány napig lakhatnál kempingben az árából! Az nem zavar? Akkor a kemping ára miért zavar?


Szóval nem egészen értem az indíttatást, amelyből ez a kérdés íródott. Azért vadkempingezel, mert nincs pénzed / nem akarsz költeni kempingre. Akkor vajon honnan lenne egy Cannes-i telekre? Ez így fura nekem...

2014. febr. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Nem vagy idióta, csak rossz kategóriában tetted fel a kérdést. De szerintem jó ötlet ilyen alternatív házakban élni, mert nem kell fűteni, mindig jó benne a klíma, környezetvédő, és még jól is néz ki.
2014. febr. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

A klíma valóban " jó" benne, legalábbis olyan szempontból, hogy nagyjából azonos hőmérséklet uralkodik benne télen-nyáron. Mondjuk ez a tető szigetelésétől erősen függ. De azt erősen kétlem, hogy abban a kb. 8-10 fokban nem kéne fűteni, ami állandóan egy ilyenben uralkodik... A föld (főleg a nedves föld) ugyanis pillanatok alatt kirántja az egész odúból a hőt, ha fűtesz benne ha nem. Szóval én inkább úgy fogalmaznék, hogy nem igazán lehet kifűteni. Szigetelni meg hiába is szigeteled le, néhány év alatt széthordják a szigetelőanyagot az erdei állatkák (főleg egerek, pockok, cickányok, patkányok, stb.) Ha meg teleszórod méreggel ellenük, akkor meg mitől környezetbarát?

Szóval az ilyen építmények tetszetősek ugyan, de a legkevésbé sem komfortosak. Egy nyirkos, sötét, hideg luk, nem véletlenül fejeztük be már évezredekkel ezelőtt ezen az éghajlaton a barlangban történő életmódot.

2014. febr. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Arra viszont jó, hogy valamennyi vízet, élelmet felhalmozzak benne (konzervek, stb)
2014. febr. 9. 10:53
 19/24 A kérdező kommentje:
Hé, egyébként nem venném meg a Cannesi telket, pont az a lényeg, hogy illegálisan építeném fel olyan területre ami eléggé rejtett.
2014. febr. 9. 10:54
 20/24 anonim ***** válasza:

Azért még egy ilyen barlangkunyhót sem két óra felépíteni, komoly előkészületeket igényelne a gödör kiásása, a gerendázat odahordása, elkészítése, és minden egyéb tevékenység. Minimum hetekbe telne, de inkább hónapokba, főleg ha titokban akarod megépíteni, és még főlegebb ha pénz nélkül. Szóval az elég feltűnő lenne... Főleg Cannes mellett.

De még ha el is tudod készíteni, valószínűleg még abban az évben vagy beköltözne valami csöves (de az biztos, hogy kifosztaná, de minimum felélné a felhalmozott készleteidet), vagy lefülelnének. Azon a környéken lényegesen komolyabban veszik a magánterület védelmét, a környezet védelmét, illegális bevándorlók letelepedési törekvéseit mint nálunk, simán kitoloncolhatnának az országból egy ilyen húzásért.


Ez a projekt álomnak jó, de realitása már sokkal kevesebb van.

2014. febr. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!