Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit gondoltok Atlantiszról,...

Laylah kérdése:

Mit gondoltok Atlantiszról, milyennek képzelitek el? Mit gondoltok, hogyan pusztult el?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok a véleményekre. Az enyém az, hogy Atlantisz majdnem egy teljes szigetnyi kiterjedésű város volt, körkörös, gyűrűs felépítéssel, lakói pedig teljes tudatossággal bírtak és képesek voltak az agyuk csaknem 100%-át használni. A középső, fő téren valami nagy szobor vagy építmény volt, ezt nem tudom tisztán, és egy hatalmas boltívre emlékszem, de hogy az a főtéren volt-e azt nem tudom. Valamelyik másik néppel harcban állt, és az elemek által pusztult: tűzgolyók hulltak az égből (talán meteorok?), földrengés rázta a szigetet, végül víz alá süllyedt. Van egy olyan érzésem, hogy levegő általi pusztítás is volt, valószínűleg hurrikán formájában, erre sem emlékszem sajnos.

Ti mit gondoltok?



2014. febr. 12. 09:16
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
0%
Aha! értem akkor ezek szerint én és Laylah vagyunk a gondolkodó dinoszaurusz. :D [link]
2014. febr. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Az igen, mekkora fogalomzavar XD Akkor egyenként:

1. De. Pl. meteorok, amíg el nem égnek a légkörben, kifejezetten égnek.

2. Sosem olvastam neten Atlantiszról, és a mágiáról szóló dolgok keresését is nagyon hamar feladtam. A neten nem találni túl sok hasznos infót. Másrészt, ki az a Strohm?

3. Nem abba haltak bele, hogy elsüllyedt a város. Akkorra már többnyire halottak voltak. Egyébként azért is írtam a majdnem teljes agykihasználást, mert képesek voltak magas szinten uralni és irányítani az energiákat (hétköznapibb nevén teremteni, mágiát űzni). Volt valami másik nép is, akikkel háborúban álltak, valahogy ennek a következménye lett a természeti katasztrófa...

4. Véleménye mindenkinek lehet. Az enyém például az, hogy az ókortól kezdve egyre távolabb kerül az emberiség önnön spiritualitásának felfedezésétől. Kezdődött az elnyomás a kereszténységgel, folytatódott a tudománnyal, ami mindenre szolgál kész válasszal, csak gondolkodni ne kelljen olyanokról, ami kényelmetlen lehet...

5. Ezzel egyetértek. Egyéni véleményem, hogy soha nem fognak rábukkanni.

6. Örülök Platónnak. Annak, hogy hülyének nézel és még le is kezelsz, már kevésbé. Ha képes lennél az agyad 100%-át használni, nem keresnél válaszokat semmire az életben, semmilyen területen.

7. Előző mondat.

8. Kb., de talán 1-2%-al kevesebb az átlag.

9. Hagyjuk... -.-

10. Ki az az OM?

11. Linkre: "hozzáférés megtagadva"

2014. febr. 12. 15:50
 13/26 anonim ***** válasza:
71%

1) Az ember kihasználja az agya 100%-át. Lásd: Evolúció, MRI, agysejtek.

2) "Utolsó: egy cikk megerősítette, hogy találtak Atlantisz létezésére UTALÓ dolgokat. "

Alfahír. Okké, emellett inkább csöndben elhaladok...

3) Don Spiclike, lásd az első bekezdésem.

4) OM= Ostrich Mária. Az egyik legidegesítőbb ezós troll volt, az egész hullám beinditója(előtte csak egy-két ezós trollkodó volt, utána pedig rengeteg- bár ebben a "forradalomban" többen is résztvettek, mint GA, vagy ZKF).

5) Az agy kihasználtsága nem attól függ, hogy keresed-e a tökéletességet, vagy sem(és ez is platóni gondolat). Egy kis burokban még működik ez az elmélet, de itt, a XXI. században nem.

Az egészről egyébként úgy vélekedem, hogy egyáltalán nem ltezett, de ha mégis, akkor egy közönségesebb nép volt egy kis szigeten, akik remete módjára éltek, és emiatt megvilágosodottnak tartották őket. Aztán meg egy szép kis szökőár lemosta őket az élet mezejéről.

névte2en

2014. febr. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Atlantisz képviselte kb. az ember mágikus korszakát. (Poszeidónia ?)

A végére egy részük (?) eléggé elaberrálódhatott és mindenük lett a hatalom, a tömegeken való uralom.

Talán ők adják a napjainkig is élő, létező „okkult háttérhatalmi elitet“.

Nem hiszem, hogy durvaanyagi (=3-dimenziós, 3D) testben élők és nem hiszem, hogy az életek közötti tudattörlések vonatkoznak rájuk (na és a rövid élettartam : 50 - 100 év).


Talán Atlantisz pozitív elitje adhatta Egyiptom „sugárzó istenkirályait“, a kezdeti fáraókat,

de (valószínűleg ?) később becsatlakozott a „sötét varázslói papság“ és a képbe és „jószokásukhoz“ híven mindent tönkretettek és lerohasztottak.


...(talán) egy nagyon ősi történet az, amiről beszélek...


A sötét varázslók azok „mindent“ tudnak, de SZERETET az nincsen bennük. Arra képtelenek!

Szeretet hallatán érzéki (=testi) dolgokra képesek egyedül gondolni.

Ez a legfőbb ismertetőjegyük.


A sötét rend sajnos mindig a világosság fátylát ölti magára, így hiteti el a lelkeket.

Lényegi tevékenységük energetikai jellegű parazitizmus.

Világunk sajnos ezzel van tele.

2014. febr. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Akik valamilyen szinten "szövetséget kötöttek" a sötét erőkkel, (="hatalom / uralom alatt vannak")

azok még a SPONTÁN (=HIRTELEN) ÉS SZÁMOTOKRA INDOKOLATLANNAK TŰNŐ DÜHKITÖRÉSEIKRŐL, DÜHROHAMAIKRÓL ISMERHETŐK FEL.


Tipikusan ilyen, a hölgy (?!), aki a Spirits of Eridu blogot írja (ha pl. Jézusra terelődik a szava, akkor nagyon közönségessé tud válni).


Sajnos ilyen volt (vagy ilyenné vált) Lafayette Ronald Hubbard is, a Dianetika és a Szcientológia megalkotója.


Az energiát kb. a hirtelen dühkitörés alatt veszik le a "finomanyagi parazita entitások"...

....és sajnos ezek létező dolgok. (ismereteim és tapasztalataim alapján)


A papság dolga valójában és többek között ez lenne (=eme jelenségek elhárítása).

A papnak képesnek kell(ene) lennie az ilyen jelenségeket kontrollálni.

2014. febr. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Paracelsus, a mágusok legnagyobbika és legértelmesebbike is ilyen volt (sajnos).


Luther Mártonnál is lehettek (jóval alacsonyabb szinten) ilyen jelenségek.

2014. febr. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Súr, én is úgy gondolom, hogy nem csupán 3D-ben élők voltak.
2014. febr. 14. 11:57
 18/26 anonim ***** válasza:

Olyan verzió is van, hogy kb. a Szahara homokja rejti Atlantiszt - a német okkultistákat talán ez a verzió érdekelte jobban (ha jól emlékszem).

(ez az elhallgatottabb verzió?)


A közismert (=platóni) verzió szerint kb. Poszeidónia lehetett a neve és kb. Poszeidón szobra állhatott a tenger partján (talán).

Állítólag meghasonlás keletkezett Atlantiszban az idők során és (szokás szerint) két „pártra“ szakadtak.


Egy író-barátom azt mondta egyszer, hogy a „magok“ energiáját használták, de én ettől a „férfimagra“ vagy a „férfi és női mag egyesítésére“ tudok gondolni....

A germán elit is odavan (oda volt) Atlantiszért... a legkomolyabb német rend az OTO (Ordo Templi Orientiis), ahol szexuálmágikus képzés (lehet) a fő irányvonal.

Állítólag Tibetből is a Kálacsakra Tantra (Kalacakra Tantra) egy példányát hozta el anno a német expedíció.

Érdekes, hogy a Spirituális Sátánizmus - amiben minden, ami „érték“, német okkultistáktól kb. az OTO embereitől származik =azok a meditációk, amik áll. működnek), tehát a Spirituális Sátánizmusban is szexuálmágikus képzés történik (elméletileg :-) ).


Én nem igazán értem, hogy miért olyan fontos ez a szexuálmágia, de úgy tűnik vannak, akiknek eléggé fontos.

Kapcsolódó adatok vannak még (konkrét tananyag) „A Luxori Hermetikus Testvériség“ című könyvben.



Neked Laylah, azt tanácsolom, hogy olvasd el Yliaster Daleth (Kolonics István) : Egy mágus feljegyzései című könyvét... foglalkozik Atlantisz legendájával is (és még sok mindennel) , valamint egyfajta belső leírást ad arról, hogyan él és gondolkozik ő, mint mágus.

Én végigolvastam és „rommá“ jegyzeteltem ezt a könyvet.


Atlantiszról:

én kb. csak Egyiptomig tudok visszamenni... azon túl nekem „se kép, se hang“. Egyiptomig is kb. csak mostanában jutottam vissza,

mikor megértettem (?!), hogy a Bibliában minden, ami érték, az az ősi és tiszta Egyiptomból származik.

(ezt kell írnom, mert kb. ezt értettem meg (mikor bizonyos körülmények között felmerült bennem egy arche-típus (energiával átizzón) )) (teljesen egyiptomi volt, ezt tudom mondani... azóta valamennyire komolyan veszem ezeket az ősi (és szent) Egyiptommal kapcsolatos dolgokat... nem tudok mást mondani)


Strohm:


F. E. Eckard Strohm



„ képesek voltak magas szinten uralni és irányítani az energiákat (hétköznapibb nevén teremteni, mágiát űzni). Volt valami másik nép is, akikkel háborúban álltak, valahogy ennek a következménye lett a természeti katasztrófa...“


-A déliek voltak kb. a „gonosz varázslók“ (kifordult kabbalisták?)... észak és dél között indult állítólag háború... először dél süllyedt el utána észak.

Evola szerint Atlantisz az erdeti (?) „boreális központ“ egy kevésbé tökéletes utángondolása lehetett.

Itt jön képbe az állítólagos „hiperbóreus rassz“ az északon lévő virágzó Éden-nel, aminek a pusztulása után Atlantisz lett a fő központ.

Ezekkel a dolgokkal az összes földi, titkos és beavató rend foglalkozik (egy szint felett) és úgy tűnik, hogy komolyan veszik ...

Ron már kevésbé vette mindezt komolyan. Igaza volt-e? Ki tudja?


„. Az enyém például az, hogy az ókortól kezdve egyre távolabb kerül az emberiség önnön spiritualitásának felfedezésétől. „


-Én is így látom... sőt! ... Szaporodunk és sokasodunk, az eszünk meg egyre kevesebb. Így látom.


„Súr, én is úgy gondolom, hogy nem csupán 3D-ben élők voltak.“


-Ezen a bolygón a legnagyobbat a saját megértésünkkel, önismeretünkkel kapcsolatban - véleményem szerint - Lafayette Ronald Hubbard lépte.

Vele egy olyan hihetetlen lépték jelent meg, amilyen még nem volt ebben a rendszerben.


Minden csupa ellentmondás körülötte és a nevéhez csatolt dolgok körül, de: én még életemben sehol sem olvastam olyan léptékű és emberi életformát toronymagasan meghaladó (és lényegében figyelembe sem igazán vevő) anyagokat, mint nála.


Nekem mindig a „régi Buddha“ volt a kedvencem (és soha nem a tantrikusok és a társaik), de a régi Buddhától szerintem egy nagyon kevés komoly és egy csomó kamuanyag van (ami lényegében nem osz, nem szoroz).


Ron némelyik anyagában viszont: ... mintha visszajött volna a régi Buddha és mindent elmond arról, hogyan is alakult ki a fizikai univerzum, az emberi létállapot stb. stb. stb. ... és én lenyűgözve csak tanultam, szívtam magamba az Információt.... pedig már azt hittem, hogy ebben az élettérben (rendszerben) számomra már nem igazán van használható információ (csak a már unalomig ismert és valójában semmitmondó, lebutításra szánt közhelyek)...


Nagyon sokat szenvedtem, kínlódtam, vívódtam, küzdöttem (súrlódtam) Hubbard és a hozzá kapcsolódó tartamok miatt, de ami abban van, azzal lehetséges, hogy (valamilyen szinten ?) rehabilitálhatóak lennnénk.


Viszont, ami LRH körül van : a neve, az anyagai körül... az a gyakorlatban, lehet akár „káros (is) az egészségre“... szóval a gyakorlatban eléggé veszélyes keverékként működhet a nevével fémjelzett cucc.

(állítólag átvették és átalakították a dolgait a titkosszolgálatok, mert a képzése hatására áll. realizálódtak (realizálhatóakká váltak) bizonyos magas, tehát a jelenleg emberinek tulajdonított életformát meghaladó képességek)

(az eredeti OT-szintek (operáló thetán) is áll. eme magasabb (=emberi létformán túlmutató)képességek megszerzésére szolgáltak (nem pedig hókuszpókuszra) )


Elvi szinten nagy igazságok vannak a nevéhez kapcsolódó bizonyos anyagokban, a gyakorlati (=vallásos) szint az viszont kemény lehet - ha valaki abba belelép.


Ron egyébként soha nem akart szerintem vallást csinálni... legjobban a vallásokat utálta; bizonyos „rutinok“ (routine“ kondicionálási rutinok !!!) hatására beültetett engramcsoportok restimulációs jelenségeinek tartotta a Földön megjelenő és az embert valójában lehorgonyzó-, lerögzítő (lényegében negativitásokban tartó) vallásokat.


A thetánokat („lelkeket“ ?) kondicionálták, vetették alá kondicionálási folyamatoknak (rutinoknak) és mindezek hatására lettek a thetánok emberré (=homo sapienssé, ami Ron szerint egy nulla), tehát a thetánok a hamis posztulátumok, képek stb. (=elhitetés) hatására azonosultak a testekkel és lettek a fizikai univerzum részeivé.

Előtte lehet, hogy olyanok voltunk, mint a villám, úgy vágtunk át egyik időből-térből a másikba...

...most pedig egy ostoba billentyűzeten gépelem be karakterenként (!) a villámként villanó gondolataimat, és - Te, kérdező és én, válaszoló - egy „monitorra“ bámulunk, ahhoz, hogy kommunikáljunk egymással ... és azt hisszük, hogy ez az előttünk lévő „monitor“ létezik és hogy „anyagból“ épül fel.


Ezt a monitort, amire bámulunk, Ron szerint kaotikusan áramló energia alkotja és a mi lekorlátozott megértéseink nyomán keletkező posztulátumaink...

...és ez a monitor előttünk (talán) csak addig működhet és (talán) csak addig létezhet,

amíg hiszünk benne és emiatt a benne való hitünk miatt figyelünk rá és mindezek eredőjeként energiát áramoltatunk felé.


Az ember (=homo sapiens) Ron tónusskáláján 0-tól 4-ig van - ennyi a tartománya = ilyen intervallumon belül működhet a homo sapiens kizárólag.


A thetán (=mi) Ron szerint kb. -8 -tól 40-ig vagy még feljebb működhet.


A thetán - Ron szerint - amikor elér egy szintet (a homo sapiens felett / kiemelkedve a homo sapiens nevű kaotikus jellegű / dominanciájú energiaörvényből, ami az idők során keletkezett körülötte... és folyamatosan újra és újra beburkolja),

tehát egy szintet elérve a thetán átláthat a fizikai univerzumon és (elméletileg nem zárható ki) okozóvá válhat felette.


Ott van ez, a Mátrix című filmban, amikor Neo-nak már semmi esélye sem marad az őt körülvevő virtuális világ őt korlátozó és üldöző programjaival szemben....

....abban a pillanatban fordítja meg a játszmát.

Kinek a módszere van ott bemutatva, abban a filmben? Azt lehet mondani, hogy Ron Hubbardnak a módszere van bemutatva (abban a filmben).

2014. márc. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Érdekes gondolatmenet, köszönöm! :)
2014. márc. 16. 15:48
 20/26 anonim ***** válasza:

Figyelj és tanulj, Laylah!


Az előző korszak mágikus korszak volt... vagy: az ősi időkben a világ még mágikus elvek mentén generálódott.

Ez a mai ostoba kor sajnos már mechanikus elvek mentén generálódó, mechanikus elvek mentén formálódó (megnyilvánuló/manifesztálódó) kor.


Engem nagyon dühít ezt a tehetetlen, elgépiesedő, egyre szűkülő nagyságú élettérbe kényszertett embert látnom (és itt élnem közöttük).


A világnak kezdetben több oszlopa volt... pl. 5... az idők (=a ciklikus hanyatlás) során az oszlopok sajnos sorra beomlanak... ha helyesen gondolkodom, az ötből már három oszlop beomlott... már csak kettő van.

Utána azok következnek, akiket a játékok "zombikként" stb. ábrázolnak.

(a csürhe)


A kozmosz (=rend) és az ember analóg... ahogyan a kozmosz omlik befelé, úgy omlik befelé az ember is.


Ahhoz, hogy az emberben harmónia legyen, a kozmosznak is harmóniában kellene állnia (lennie).

Mert a kettő egy és egymást teremti.


Atlantisz utóda az ősi Egyiptom istenkirálysága lehetett... ennek a zsidó Biblia már csak egy halvány, ilyen-olyan utángondolása.


A tömegelvűség eme folyamatok mindegyikében tettenérhető =

látható az, ahogyan a MINŐSÉG átcsap MENNYISÉGBE.


A szintek lefelé szállnak (és nem felfelé)... devolúció (=süllyedés) van és nem evolúció (fejlődés).

Hazugság nélkül viszont a tömeg nem brja ki, ezért hazudnak a tömegnek.

Az igazságot (=a "keresztet") egyedül a bölcsek képesek elhordozni - de még nekik sem könnyű.

2014. jún. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!