Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit gondoltok Atlantiszról,...

Laylah kérdése:

Mit gondoltok Atlantiszról, milyennek képzelitek el? Mit gondoltok, hogyan pusztult el?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok a véleményekre. Az enyém az, hogy Atlantisz majdnem egy teljes szigetnyi kiterjedésű város volt, körkörös, gyűrűs felépítéssel, lakói pedig teljes tudatossággal bírtak és képesek voltak az agyuk csaknem 100%-át használni. A középső, fő téren valami nagy szobor vagy építmény volt, ezt nem tudom tisztán, és egy hatalmas boltívre emlékszem, de hogy az a főtéren volt-e azt nem tudom. Valamelyik másik néppel harcban állt, és az elemek által pusztult: tűzgolyók hulltak az égből (talán meteorok?), földrengés rázta a szigetet, végül víz alá süllyedt. Van egy olyan érzésem, hogy levegő általi pusztítás is volt, valószínűleg hurrikán formájában, erre sem emlékszem sajnos.

Ti mit gondoltok?



2014. febr. 12. 09:16
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Ron Hubbard komolyabb dolgai is ezzel a témával foglalkoznak (valamilyen szinten), ő valójában egy nagy kísérletet igyekezett elvégezni... megpróbált visszaugrani a mágikus korszakba...

...abba a korszakba, ahol magasabb fokú a "randomitás" (=lehetségességek száma) és ahol még nincsenek jelen az életünket teljesen behálózó MEST-mechanikák.


Ron nagyon komoly mágikus-okkult technikákkal is foglalkozott: pl. "Babalon Project" - ez egy crowleyánus thelemita projekt volt.


Ron igazi személye ez volt, nem pedig a "mindenkin segíteni vágyó ember".

Az csak egy kamu, az az embertípus nem létezik... vagy ha létezik, teljesen defektes.

Az embernek nem másokon kell segítenie, hanem saját magán, mert egyedül csak saját magát ismerheti valamennyire.

2014. jún. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:
Szia! Én ilyennek képzelem el: [link] :D
2015. máj. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Atlantisz Spanyoloroszág nyugati részén feküdt,viszont egy cunamiszerű áradással a Tenger alá került.
2015. nov. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
Erről Platón írt, az már más, hogy te az alapján képzeled el. A többi válaszolónak: nem szép dolog leszólni más hitét csak mert te nem is tudom minek tartod. Én például hiszek minden ilyen dologban. Kérdező: én gyönyörűnek képzelem el fejlett kultúrával, civilizációval, az épületeket kb. a középkoriakhoz tudnám hasonlítani csak mindent befuttatva virágos növényekkel.
2016. ápr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Nem olvastam Platón írásait.
2016. júl. 20. 21:21
 26/26 anonim válasza:
Akkor csak nagyon hasonló az elképzelésed, mint az ő írása
2016. aug. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!