Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Nem nagyon szoktam kérdéseket...

Boldi11 kérdése:

Nem nagyon szoktam kérdéseket feltenni de valami szöget ütött a fejembe. Szerintetek lehetséges, hogy az univerzum egy hatalmas egyenlet?

Figyelt kérdés

Ezen azt értem ,hogy az egyenlet két oldalán a pozitív és a negatív áll amelyeknek ugyebár ki kell ,hogy egyenlítsék egymást. Egy példa is lenne rá: Isten ellentéte a sátán amelyek kiegyenlítik egymást így nem billen meg az egyenlet.

Mit gondoltok erről ?


2014. márc. 9. 20:27
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
A dualizmus egy istenkép pl: perzsa hitvilág Ahriman és Amurra mazda küzdelme,de nem feltétlen vallásra értem hanem az Egészre.
2014. márc. 11. 13:12
 12/17 anonim ***** válasza:
2014. márc. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szintén wiki ről

"Vallási dualizmus olyan vallási felfogás, amely szerint a világot két ellentétes isteni erőnek, a jónak és a rossznak küzdelme hozta létre. "


Ezen kívül ajánlom figyelmedbe pl. ezt


[link]



Egyébként a kettőség csupán illúzió. Nincs kettőség, egység van. A kettősséget te teremted meg.


Ahogy valaki próbált rátapintani, csak rosszúl


Nincs sötétség, csak fény van és a fény hiánya. (Nem fény nem lenne árnyék nélkül, hanem fordítva)


Nincs olyan, hogy hideg, csak meleg. És a hőenergia hiánya.

Nincs buta és bölcs, csak bölcsesség létezik, meg annak a hiánya. És így tovább. Egyetlen létezik csupán, minden más illúzió, az emberi felfogásból eredő téveszme.

2014. márc. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ha sok az időd akár ezt is elolvashatod!

[link]


Persze megfelelő fenntartásokkal kell olvasni ezt, de rengeteg érdekesség található benne.


BTW a ying-yang-ról azé má csak halottál, az is a te "elméleted" jelképe. Tehát, mint mondottam volt, nem új keletü ez az elképzelés.

2014. márc. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
köszi :)
2014. márc. 12. 18:45
 16/17 anonim ***** válasza:
Ez a mágikus tudás (=mágiaelmélet) alaptétele. ...csak az ostoba gondolkodik pl. jóban és rosszban, az értelmes energiák áramlását látja.. és az energiaáramlások mögött ható okokat.
2014. aug. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A vallások egyébként csak profán kirakatok, melyek legbelül a mágiát rejtik. A mágikus tudáson túl semmi sincsen. (=elérhetetlen) Ezt dugdossák (rejtegetik).
2014. aug. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!