Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Lehetséges, hogy az univerzum...

Lehetséges, hogy az univerzum keletkezése véletlen volt?

Figyelt kérdés

Jigsawkvantumfizikus kérdése!:

Azon gondolkozom, hogy maga az univerzum keletkezése puszta véletlen volt két felsőbbrendű faj háborújának következményei vagyunk valamikor háború volt az univerzumban volt két faj, akik hatalmas tudással és magas-szintű technológiai tudással bírtak évtizedekig tartotta háború egy napon egy nagy erejű fegyvert vetettek be a másik elpusztítására olyan hatalmas erőkkel bíró fegyvert, amely képes bolygókat sőt csillagokat elpusztítani, de nem volt idő tesztelni a fegyvert, mivel a másik idegen faj szintén bevetett egy nagy erejü fegyvert a két fegyver keresztezték egymást és valami gebasz történt, mert amikor használták a két fegyvert egy hatalmas robbanás történt, amely következményeképpen az egész univerzumban magába süllyedt és így újra kezdődött minden előröl. <(•_¶)>



#Jigsaw #J Ügynök vagyok nem bannoltak engem csak fizetetlen szabadságon vagyok #jelenleg dezertáltam viselkedjetek Üdv #mindenkinek J Ügynök
2014. febr. 9. 15:13
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
80%

"az univerzum keletkezése véletlen"

- Hisz kifejtetted, hogy szerinted hogy keletkezett. Akkor miért beszélsz véletlenről?


Nincsenek véletlenek. Mindennek megvan az oka, mindenre van magyarázat, függetlenül attól, hogy milyen távolra kell visszanyúlni ahhoz, hogy megtaláld a választ, vagy hogy milyen témakörben kell kutakodnod.

2014. febr. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan így történt.
2014. febr. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
#1 Bocsánat nem tudtam, hogy nincsenek véletlenek, szóval akkor azt akarod mondani, hogy nem létezik maga a véletlen?
2014. febr. 9. 15:40
 4/42 anonim válasza:
45%
Ebből a cuccból, amit nyomtál, kéne nekem is :D
2014. febr. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
86%

Amit mások véletlennek gondolnak, nos annak is meg van az oka, okozata.


Vegyük példának egy labdát. Tegyük fel, hogy van egy célpont, amit el akarsz találni vele. Eldobod. Mi történhet? Egyik eset, hogy eltalálod, a másik, hogy nem. De te tegyük fel félre dobod. Mit mondasz, véletlenül mellé dobtad? - Korán sem. Ha nyílt terepen játszol, fúj a szél, szintén eltérítheti a labdát, vagy elég, ha a dobás módszeredet vizsgálod, a labda nem véletlenül ment rossz irányba, hanem mert te úgy dobtad. Az pedig a koordinációs, célzás zavar egyik jele is éppúgy lehet, akár a tapasztalatlanság. Nem véletlenül dobtál úgy, nem véletlenül repült a labda oda ahova, és nem véletlenül tévesztett célt.


Egy másik példa. Elejted a poharat, de te nem akartad. Azt mondod, véletlen volt. Nos nem, nem volt véletlen. Bár te nem akartad, nem szeretted volna összetörni, az oka ott van: kicsúszott a kezedből, mert pl. nem fogat elég erősen, csúszott a kezed, nem úgy fogtad meg, hogy az a pohár alakjához igazodva megfelelő tartáspontot biztosítson.


Mindennek van konkrét magyarázata, oka, csak keresni kell. Könnyű rávágni mindenre, hogy "Véletlen volt", ezt a szót különben sem szeretem.

2014. febr. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
Bolygókat, sőt, csillagokat elpusztító fegyverek... Fogalmad sincs róla, hogy mekkora is valójában a világegyetem. Még arról sem, hogy mekkora a számunkra látható része ennek :) Tudod mi egy csillagokat elpusztító fegyver az univerzumhoz képest? Mint hangya farkán lévő pattanáson a pörsenés, a Tejúthoz képest.
2014. febr. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
Ebből szerintem össze lehetne hozni valami középkategóriás sci-fi novellát.
2014. febr. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

#5 Ezzel azt akarod mondani, hogy az embernek nincs öntudata csak valamilyen tudat vezérli pedig ez egyáltalán nem igaz hajlamosak vagyunk bele látni olyasmit, ami nem is létezik, ha eldobom azt a labdát az azért van, mert én úgy akarom, mert saját öntudattal bírók nem vezérrel senki vagy semmi. véletlenek voltak vannak lesznek.

# 6 Akkoriban nem ugyanazok a természeti törvények uralkodtak, mint ahogyan most a két fegyver energiáját szószerint egy másik dimenzióból nyerték fekete-lyuk által ennek a technológiának köszönhetően végtelen energiát tudtak generálni. De nem volt idő letesztelni, mivel az idő sürgette őket nyakukon volt a háború a kérdés az volt, hogy vagy Ok maradnak fenn vagy a másik faj, szóval döntést hoztak gondolj bele egykoron az univerzum egy végtelenül kis pontból lett ez amiatt lehet, hogy egykoron nem a mostani természeti törvények uralkodtak a fegyvereknek köszönhetően alakult ki a mostani világ, amit ma ismerünk.. [link]

2014. febr. 9. 17:00
 9/42 anonim ***** válasza:

"#5 Ezzel azt akarod mondani, hogy az embernek nincs öntudata csak valamilyen tudat vezérli pedig ez egyáltalán nem igaz hajlamosak vagyunk bele látni olyasmit, ami nem is létezik, ha eldobom azt a labdát az azért van, mert én úgy akarom, mert saját öntudattal bírók nem vezérrel senki vagy semmi. véletlenek voltak vannak lesznek."

- Elég ramaty a szövegértésed, és mindezek mellett a lényegre se voltál képes rátapintani.


"mert saját öntudattal bírók nem vezérrel senki vagy semmi."

-Hol írtam neked olyat, hogy nincs önálló tudatod, akaratod, és vezérelnek? Másold már be nekem, légy oly kedves. Tudni akarom.


Gondolkozz egy kicsit, erőltesd meg magad. A kérdésedben az szerepel, hogy véletlen-e az univerzum kialakulása, közvetlen alatta leírtad az okát (OKÁT, tehát nem lehet véletlen, mert van rá magyarázat). Ezzel öngólt rúgtál, ugyanis most írtad, hogy szerinted vannak véletlenek. Akkor minek magyaráztad el, hogy az univerzum kialakulását mi idézte elő?


Szerintem gondolkozz el egy kicsin, és próbáld meg átértékelni a "véletlen" és főleg az ok, magyarázat jelentését. Amennyiben sikerül, talán tisztán fogod látni ezt a dolgot is.

2014. febr. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
Tudod ez lehetetlen. Ahhoz, hogy az egész univerzum magába süllyedjen, ahhoz az egész univerzumból kell fegyvert csinálni, ami lehetetlen. Egyébként is. Az univerzum hatalmas. Több 100 milliárd galaxis és egyetlen galaxis is felfoghatatlanul nagy. nincs akkora háború, ami ilyet lehetővé tenne :D
2014. febr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!