Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az egó és a személyiség ugyanaz?

Satilla kérdése:

Az egó és a személyiség ugyanaz?

Figyelt kérdés
Mert ugye van az isteni önvaló, van a személyiség és van az egó...
2014. ápr. 13. 20:23
 1/3 Laylah ***** válasza:
100%
Nem, nem ugyanaz, a személyiség része az egó. A személyiség az minden, ami te vagy, ami téged jellemez, az egó pedig az a részed, ami azt mondja, hogy mindig magadra gondolj. Tudod, mikor arról beszélsz, hogy én ez, én az, én blablabla... De pl. mikor másokkal is foglalkozol, egy haverod elmondja neked a problémáit, megbeszélitek... az is te vagy, aki meghallgatja, de nem magadat helyezed a középpontba, nem az egódat. Fáradt vagyok, de remélem, érthető, mire akartam kilyukadni. :)
2014. ápr. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"az egó pedig az a részed, ami azt mondja, hogy mindig magadra gondolj."


ez nem igaz :)

2014. ápr. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

" az egó pedig az a részed, ami azt mondja, hogy mindig magadra gondolj. Tudod, mikor arról beszélsz,"

Dehogy. Az egó a tudatalattit(az ösztönént) és a felettes ént(szuperegót) köti össze. Amit te írsz, az az önérzet, ami megkülönböztetendő az egótól(legalábbis a pszichológiában, mert a köznapi nyelvben a kettő egy és ugyanaz).

Az egó viszont tényleg a személyiség része, az, ami látszik. Ezen kívül van még a fent említett szuperegó és a tudatalatti, amik meg szintén más célt szolgálnak.

2014. ápr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!