Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az ido egyenes? Spiral alaku?...

Firedoom kérdése:

Az ido egyenes? Spiral alaku? Esetleg gomb? Lehetseges e az idoutazas, es ha igen visszafele is?

Figyelt kérdés
Ezen vitatkozunk, de meg nem jutottunk dullore, es egyikonk sem tudja meggyozni a masikat. Segitsetek! Mi a velemenyetek a temarol?

2014. ápr. 24. 14:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

# 5-ös vagyok.


Pontosítok, mert a spirál nekem nem egyértelmű, ezért két képpel illusztrálom, amit mondtam, az egyik 2D-ben a másik 3D-ben ábrázolja azt, amit én "spirál"-nak hívtam az előző hsz-ben.


Így néz ki 2D-ben(talán így egyszerűbb értelmezni):

[link]


És így néz ki 3D-ben:

[link]


A 3D-s változatot talán azért nehéz értelmezni, mert 2D-snek tűnik, de ha az első képen látható spirálba felülről nézünk bele, akkor pontosan a második képet kapjuk.


Mindez azért fontos, hogy kijöjjön a kör, az önmagába visszatérő forma.

2014. ápr. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Jelenleg semmilyen ismert természeti törvény nem zárja ki hogy utazhass az időben.


Előre tudsz utazni, mindannyian azt tesszük :D


A kvantummechanika egyébként egyszerre számol egy időáramlattal ami a múltból a jövőbe tart, és egy másikkal ami a jövőből a múltba. Csak mondom.

2014. ápr. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Az idő nem létezik. Csak a tér folyamatos változását értelmezik így az emberek. Visszafelé nem lehet utazni az "időben", de előre lehet, ha elérjük az a sebességet. Én lehet nem vállalkoznék rá mert vissza már nem jöhetnék.


Üdvözlettel: Az Időtlen!

2014. ápr. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"ami a múltból a jövőbe tart, és egy másikkal ami a jövőből a múltba."(12)

A hétköznapi tapasztalatunk is ez: az idő a jövő felől tart a múltba. Könnyű belátni, egy példa:

le fogom írni (jövő)-> leírom(jelen)->leírtam(múlt)

2014. ápr. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szerintem az időnek nincs alakja vagy formája, ugyanis ez egy fogalom, melyet az emberek találtak ki. Olyan, mint például az ,,élet". Az életnek sincs formája vagy alakja. Vagy mint a ,,nyelv". Számtalan példát lehetne még sorolni.


Visszafelé szerintem nem lehet utazni az időben, ugyanis ha lehetne, már rég találkoztunk volna olyan időutazókkal, akik éppen a mi korunkba jöttek. Előre több módon is lehet. Az egyik, hogy lefagyasztod magad, s megmondod, hogy száz év múlva olvasszanak fel. A te szempontodból így időt utaztál. Aztán ott van a fénysebességgel való utazás is.


Azt, hogy az idő csak egy általunk kitalált fogalom, leginkább az bizonyítja, hogy még ma is bizonyos országokban különbözően számítják az időt, s ez alatt nem csak azt értem, hogy más évet írnak. Aztán egyszerű példa még az időzónák felosztása is. Ha akarsz, nyugodtan utazhatsz ,,előre" vagy ,,vissza" az időben néhány órát egyetlen repülőúttal.

2014. ápr. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Nagyon-Nagyon szepen koszonom minden valaszironak. Ez egy tortenelmi nap! Egy troll sem irt hulyeseget. :)

a kerdesem kibovitem:

-Spiral azt jelentene, hogy van eleje, valamikor elkezdodott. Ez eleg valoszinu, viszont az emberi agy korlatoltsagaval nem nagyon lehet felfogni. Nem tudjuk elkepzelni, megmagyarazni a kezdetet

-Egyenes, ez azt jelentene, hogy a vilagnak se eleje, se vege. Egy vegtelen, hatalmas idoegyenes ami csak-megy es megy. Ez azert nehezen hiheto mert mivel magyaraznank? Ido, lehet hogy csak egy fogalom de mindig volt. Nem tudjuk elkepzelni, de az anyagi vilag megszuletese elott (osrobbanas) is volt. Ha minden megsemmisul akkor is lesz.

-Gomb, egy onmagaba visszatero idohalmaz. A lehetosegek vegtelen szamu sokasaga. Magaba ter vissza egyfolytaban, ezt a pontot tekinthetjuk az osrobbanasnak. (Robbanas azutan a vilagegyetem tagul, majd hirtelen osszesurusodik, ujra robbanas. Zehat a lehetosegek vegtelen szamu sorozata ami onmagaba ter vissza es kezdodik elorol.

.

Idoutazas:

-ha visszafele megyunk azzal megvaltoztatjuk a multat, lehet, hogy annyira, hogy meg sem szuletsz, ergo nem tudsz visszamenni. Paradoxon. Viszont ha minden ugy tortenik, hogy te mat visszajottel akkor ez a helyzet meguldva ugyan de csomo mas kerdest vet fel.

-elore: a lefagyasztom magam az az en szemszogemben nem tekintheto idoutazasnak. A fenysebessegrol mindjart irok valamit, de utana kell neznem picit mivel nem akarok hulyesegwt mondani.

2014. ápr. 25. 19:48
 17/17 A kérdező kommentje:

Itt is van, altalam megmagyarazhatatlan es ertelmezhetetlen:

-a vilagegyetem 13.56 milliard eves

-a vilagegyetem hossza 13.82 milliard fenyev

Semmi nem haladhat gyorsabban a fenynel elmelezileg.

Erre a kerdesre nem sikerult meg megoldast talalnom hacsak a forras nem hibas cafolja a fenysebessegrol szolo tudasunkat

2014. ápr. 25. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!