Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok az én halál...

Siberiaigyilok kérdése:

Ti mit gondoltok az én halál utáni véleményemről? Minden lent.

Figyelt kérdés

Egy hittan órán kérdeztem a tanáromat hogy hogyan képzeli el a túlvilágot? Hogy lehet-e azzal maradni akit szeretsz?

-A halálunk után nem lesz szükségünk a családi kötődésekre. Ezek megszűnnek. Ha a mennyben van valaki, akkor csak azt érzi, hogy boldog. Ha a pokolban, akkor pedig csak a rossz érzéseket, csalódásokat érzi.

-Ez után azt kérdeztem hogy hisz e a szellemekben.

-Természetesen hiszek bennük.

-És akkor a szellemek kik? Régi családtagok? Esetleg vigyáznak ránk?

-Igen, a régi családtagunk vigyáznak ránk, megvédenek a gonosztól.

-De tanár úr....az előbb nem azt mondta, hogy halálunk után a családi kötelékek megszűnnek?

Erre már nem tudott mit válaszolni. Ettől a pillanattól kezdve oda lyukadok ki, hogy halálunk után mi szabad lelkek leszünk, és szabadon választhatunk, azzal lehetünk akivel akarunk, és ott, ahol akarunk...elvégre Isten szabad akaratot adott nekünk.


2014. ápr. 24. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha feltételezzük, hogy van túlvilág és vannak szellemek, és a szellemek az emberi lelkek, akiknek van éntudata is, akkor elképzelhető, hogy igazad van.
2014. ápr. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Ügyesen belezavartad az önellentmondásba.

Úgy tudom, nagyon sok forrásból, aztán hogy ezek hitelesek-e vagy sem, döntse el mindenki maga, szerintem azok, hogy a családi kötelékek nem szűnnek meg, pontosabban ami számít: a lelki "rokonság", lelki összhang, lelki kötelékek. Ezek persze igen gyakran egybeesnek a családi kötelékekkel (hiszen így biztosítható leginkább, hogy bizonyos lelkeknek közük van egymáshoz a földi létben).


A menny és pokol teóriáját egyáltalán nem hiszem el, a vallási írásokon túl nincs is rá forrás. Sokkal valószínűbb az, hogy a földi létek között, majd után különböző minőségű létsíkokon létezünk, melyek közt "lefelé" van átjárás (így a Földre is).

2014. ápr. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én úgy hallottam, akik nem tudnak nyugodni azok a halottak kóbinálnak köztünk szellemként

szóval nem tudnak menni se a pokolba, se a mennybe

örökké itt kell keringeniük

2014. ápr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyilván azért nem tudott választ adni mert még nem murdelt ki, de a végén amúgyis megtudjuk.
2014. ápr. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igazad van, feltéve, hogy igaz a keresztény vallás, pontosan van minden a Bibliában, léteznek lelkek, léteznek szellemek, és a szellemek rég meghalt emberek földön ragadt lelkei. Csakhogy a sok 'ha' miatt bukik az egész. Kezdve ott, hogy még a teológusok majdnem egyöntetű véleménye szerint a Biblia több ponton mismásol, sok részt kihagytak vagy megmásítottak belőle, stb. Ez csak egy példa.
2014. ápr. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 openyoureye ***** válasza:
Ugyan, adjatok időt a tanárnak, elvégre diplomás ember, csak ki tud találni valami magyarázatot...
2014. ápr. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ezt vagy 2 hónapja kérdeztem tőle :D
2014. ápr. 25. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!