Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek a Voynich-kéziratn...

Szerintetek a Voynich-kéziratnak van megfejtése vagy csak az egész egy átverés céljábol lett megírva?

Figyelt kérdés
Vannak még ilyen rejtélyes megoldatlan könyvek?

2014. máj. 6. 10:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%

ez csak egy laza esti mese!

ha komoly mű érdekel, amit ha elolvasol, hetekig azt sem tudod hogy ez most HOAX volt vagy tényleg a rejtegetett igazság az emberek előtt, akkor olvasd el az URANTIA BOOK című könyvet, megvan magyarul is.

de nagyon hosszú, írnak benne a föld valós teremtéséről, hogy mindehhez miként járult hozzá egy fejlettebb energia, vagy civilizáció, és a bolygófejlődésről is.

nem könnyű könyv, kell hozzá egy értelmi szint hogy elolvasd és megértsd.

de ha ez megvan, és elolvastad, kb olyan érzésed lesz, mintha a világ egyik legnagyobb HOAX könyvét olvastad volna el.

és mivel abból semmi sincs bizonyítva, valószínűleg ahhoz áll közelebb!

2014. máj. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 nemelfogult ***** válasza:
78%

"... ez csak egy laza esti mese!"


Igen? Biztos rég lefordítottad már és unod olvasni, hogy egyből egy másik könyvről beszélsz, amiről a kérdező nem kérdezett.


Szerintem nincs egyértelmű bizonyíték se a hoax, se az eredeti oldalon. Egy nagy kérdőjel az egész és, ha hoax is, a rajzok némelyike zseniális benne.

2014. máj. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :D Első válaszoló te lefordítottad hogy tudod hogy ez csak egy laza esti mese? :D
2014. máj. 6. 11:30
 4/18 anonim ***** válasza:

nemelfogult!



szimplán csak az a véleményem, ami a cikk első felében le is van írva, valószínűleg, direkt egy átverésről van szó, akkoriban is csináltak ilyet.

az egyháznak célja volt az átverés és félrevezetés akkoriban is.

valószínűleg HOAX, ahogy a szerzője a cikknek is említi.


[link]

2014. máj. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
Egy gazdag kereskedő gyermeke ebbe írta a dolgait. Nem kell ennek a trollkönyvnek jelentősége tulajdonítani
2014. máj. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
11:38-as válaszoló ezt hol olvastad?
2014. máj. 6. 11:39
 7/18 anonim ***** válasza:

amit a 48%os írt, arról régen én is olvastam.

remélem ő megtalálja vagy megtudja mondani hol olvasott róla, de én valami tv műsorra is emlékszem, ahol ezzel foglalkoztak és ott ezt is megemlítették!

2014. máj. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%

Egy dokumentum műsorban volt az M1-en évekkel ezelőtt, amiben Nóbel díjas tudósok is megszólaltak, akik a könyvel foglalkoztak.


Nem kell nagy jelentőséget tulajdonítani a könyvnek

2014. máj. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
akkor azt láttam én is!
2014. máj. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Megtaláltam azt hiszem ez az a videó: http://www.youtube.com/watch?v=1iE4kZ15LMw
2014. máj. 6. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!