Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek a Voynich-kéziratn...

Szerintetek a Voynich-kéziratnak van megfejtése vagy csak az egész egy átverés céljábol lett megírva?

Figyelt kérdés
Vannak még ilyen rejtélyes megoldatlan könyvek?

2014. máj. 6. 10:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig valódi.


Sok doku filmet láttam már ezzel kapcsolatban, abban mindenki egyet értett azzal, hogy igen körülményes lett volna elkészíteni ezt a könyvet. Akkoriban sokat értek az anyagok, amikből készült, a festék stb. minden. Sok pénz kellett volna hozzá az előállításához, pedig a nevek, akikhez kötik az elkészítést egyik sem volt túl gazdag ember.


A korábban is belinkelt cikk, pont hogy azt mutatja, hogy van értelme az írásnak, mert már több képet, szimbólumot és növényt megfejtettek belőle.

AZt írja: "sikerült 14 karaktert dekódolnia a szövegből és ezek segítségével több szót is el tudott olvasni a kéziratból".


A Nóbel díjas tudosók, meg csak sírnak, hogy nem tudják megfejteni. Ilyenkor a legegyszerűbb kapásból elkönyvelni hoaxnak. Na persze..


Ilyen alapon könyveljék el hoaxnak a Húsvét-szigeteki rongo-rongó írást meg még egy csomó más civilizáció írását, mert hogy nem tudták rendesen megfejteni. Mert ezen elv alapján nyilván azok is hamisak ;))


George Adamski

2014. máj. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Szerintem van megfejtése. Bár az a baj, hogy még azt sem tudják pontosan, hogy milyen titkosírással készült egyáltalán. A legérdekesebb számomra egyébként az a sejtés volt, ami szerint ez egy kevert kódolású irat.
2014. máj. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Remélem megélem még azt, hogy valakinek sikerül megfejtenie és megtudjuk, hogy mit is rejt a könyv tartalma :D
2014. máj. 6. 21:28
 14/18 anonim ***** válasza:

Sztem valós. Attól függetlenül a tartalma lehet fantázia.

Elvileg anagrammásan írták (azaz össze van keverve a szavak betűjei)



Vannak még megfejtetlen írások, asszem Krétáról van egy agyagkorong, amit a mai napig nem fejtettek meg még.

2014. máj. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Utolsó, szerintem te a Phaisztoszi korongra gondolsz.

[link]

2014. máj. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Pontosan! Köszí!
2014. máj. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Van még egy ilyen kódex, a Rohonci-kódex
2014. máj. 10. 20:48
 18/18 anonim ***** válasza:
Én nem mondanàm hogy egy laza esti mese plàne ha nem tudtàk megfejteni .Biztos vannak benne kis meglepik ami felboritanà az emberek életét .
2018. ápr. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!