Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A DeJavú magyarázata lehet az...

A DeJavú magyarázata lehet az ugyazon események örökkön örökké ismétlődése?

Figyelt kérdés

Olvastam régebben valahol, hogy van egy olyan elmélet, hogy az egész világ eseményei teljesen ugyanúgy újratőrténnek mindíg. Elkezdődött a lelkek születése úgy ezer trillió éve, kialakultak asztráluniverzumok és a lelkek Istenekké, démonokká, félIstenekké fejlődtek úgy párszáz trillió évvel ezelőttig. Aztán az anyagiuniverzumok is kifejlődtek úgy pár trillió évvel ezelőtt és a miénk is kb 38 milliárd éve ?


Lényeg az, hogy amit megteszel az életedben, hogy azt az iskolát, párt, szeretőt választod és pont akkor ez állandóan ismétlődik öröktől fogva, az hogy percre pontosan mit teszel, milyen mozdulatokkal olyan szinten. Hajszál pontosan meg van minden írva és te erről nem tudsz és nem tudsz ettől eltérni ás ugyanazokat teszed már van gogoléve.


Valamilyen könyvben és ufomagazinban írtak erről régen, hogy a jövő életet is fel lehet idézni, mert már megtőrtént, azaz minden amit teszel, már egyszer megtetted ugyanúgy és ez örökké ugyanúgy fog ismétlődni.


Az állandóan ismétlődő dolgok vannak a világban, hogy ilyen lenne az univerzum, a világ, minden mindíg ugyanúgy. Ezt a indiai pálmalevelek is alátámasztják, ahol teljesen pontosan meg van írva a sorsod a multad és a jövőd ! Pegig, az már több százezer éves és ezt tudták a bölcsek, mert egész életükben meditáltak, minden nap 10-15 órát.


Lehetséges ez, hogy minden amit teszünk, pl iskola vagy párválasztás, siker, tragédia, munhahelyi konfliktus vagy barátság minden ugyanúgy megtőrtént és örökké meg is fog és tenni sem lehet ellene ?


2014. jún. 9. 21:02
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Az utóbbi válaszolónak csak az a világ létezik, amit eddig végigjárt. Amit pillanatnyilag tapasztal, az pedig a szeme előtt jön létre, válik valóságossá... ;)
2014. aug. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden körben más-más szerepbe kerülsz nincs korlátozva a döntési szabadságod. Épp ezért jött létre ez az univerzum... egyénként, mindentől, mindenkitől függetlenül élhesd meg az adott/választott szereped.

mivel fizikai szinten nem tarolódik száztrillió éves memória, ezert csak felsőbb szintekről származhat időtől függetlenül hozzáférhető infó.


Véleményem szerint csupán az elme illúziója, hogy egyetlen pillanatot képes megélni az idővonalon. Ha kicsit kizökken ebből a berögződésből, akkor rövid ideig szélesebb spektrumban képes érzékelni a Valóságot. Ezt adja a fizikai test korlátja... mindig EGY időben lehetsz vele, EGY helyen.

2014. aug. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
90%

Ez marhaság.Vagy talán te láttál mostanában ősembereket, akik a mamutot kergetik?Pedig elvileg örökké ezt kéne csinálniuk, ha ez az elmélet igaz!

Egyébként értelme sem lenne mindig ugyanazt ismételni.De ha már mégis így lenne, hogy örökké ugyan azt ismételjük, akkor

logikus, hogy egy idő után tanulna az ember a hibájából még ha csak tudat alatt is és többé nem ismételné meg a hibát és itt meg is szakadna az ismétlődés.

Több helyen sántít tehát ez a feltételezés.

2014. aug. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

"Ez marhaság.Vagy talán te láttál mostanában ősembereket, akik a mamutot kergetik?Pedig elvileg örökké ezt kéne csinálniuk, ha ez az elmélet igaz! "


Maradjunk abban, hogy nem fogtad fel ! :-P A körben van fejlődés, egyre növekednek a számok, nem mindíg 2 óra van, a lényeg, az hogy mindíg ugyanazon tér vissza más formában.


Ugyanaz de másként, újra + újra és mivel sikerült felidézni a jövőt, így lehetséges, hogy az már megtőrtént, ezért jár minden körbe.


"Szerintem minden körben más-más szerepbe kerülsz nincs korlátozva a döntési szabadságod. Épp ezért jött létre ez az univerzum... egyénként, mindentől, mindenkitől függetlenül élhesd meg az adott/választott szereped.

mivel fizikai szinten nem tarolódik száztrillió éves memória, ezert csak felsőbb szintekről származhat időtől függetlenül hozzáférhető infó. "


Ez lehetséges. Lehet ebben a körben te Afrodité életeit éled meg a következőben Mátyás királyét, de ettől függetlenül az események ismétlődnek örökké

2014. aug. 29. 20:54
 15/25 Fish1 ***** válasza:

Szerintem ilyen szigorú keretek között való újratörténések nincsenek. És olyan sem, hogy pontosan meg van minden írva és nem lehet ettől eltérni. Szabad akarat van, vagyis minden helyzetben van legalább 2 féle döntési lehetőséged, és ezektől függ, hogy merre megy az életed tovább.


A jövő életekbe való betekintést szerintem úgy kell értelmezni, hogy a fizikai világon kívül nincsen idő, ezáltal minden a mostban történik. Így az előző és a következő életek is.


A deja vu érzésről nekem más fogalmaim vannak: születésünk előtt megtervezzük az életünket és betekintést nyerünk ebbe az életbe, de csak néhány mozzanatba. Amikor deja vu érzése van valakinek, akkor szerintem ezek a pillanatok ugranak be neki. Vagyis azt jelenti, hogy az utadon vagy.

2015. júl. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
53%

Igen van ismétlődés de nem mindig ugysnaz az egyed megy át rajta.globálisan kell nézni tarsadalmi szinten

Az sem véletlen pl higy családi vonások öröklődnek.generáciok szintjén is vannak ismétlődések.

Szinkronicitás keresőszo alatt vannak jo kis példák.

A dejavu amugy érzéki csalodás, ahhoz semmi köze.már levezették a bal szem jobb szem és agyi kapcsolattal.

2016. jún. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
2016. jún. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Önfejlesztő tréningeken is esik rola szo

[link]

2016. jún. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=RKRksnjSxWI


Én hiszek McConaugheynek és Nolannek is. :)

2016. júl. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
szerintem nincsenek újratörténések, inkább statikusságot feltételezek, hogy minden pillanat örökké létezik. mi valamiért lineárisan éljük ezt meg, holott minden egyszerre van jelen.
2017. ápr. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!