Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Megvilágosodás 2. 0?

Megvilágosodás 2. 0?

Figyelt kérdés

Akkor leírom a valódi élményem arra kérlek , írd meg róla a véleményed.

Egy őszi napon megfázva kifeküdtem napozni gondoltam az idült megfázásom megszűnik és a nap is erősen sütött akkor.

Mivel a testem legyengülve a betegségtől könnyebben ellazult így rövidebb idő alatt gyorsabban tudtam lemenni alfa meditációba, akkor nem tudtam pontosan még mi az , csak éreztem ,ahogy a testem elernyed és egy álomszerű állapot lép fel,de mégis éberen voltam belül megszűnt a külvilággal való kapcsolatom. Először csak a szívem kalapálását hallottam, aztán már semmit csak belülről mintha a nap korongjai világosodtak volna meg előttem , majd az is eltűnt, azt hiszem ilyen amikor valaki napszúrást kap + legyengült állapotban van,de még is más volt megszűnt minden saját magam is. Nem éreztem semmit, nem utaztam sehol , nem lebegtem , csak a végtelenséget éreztem.



2014. jún. 23. 23:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szóval félig elaludtál a napon.

???

2014. jún. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Napszúrást kaptál.
2014. jún. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Valaki úgy magyarázta ezt, hogy az egod altat el medtáció közben,ezért is nehéz ráhangolódni, mert még mielőtt a tudat olyan állapotba kerülne az egó lekapcsolja a villanyt, velem nem ez történt, és nem is egészen a napszúrás, mert akkor rosszul lét jelentkezett volna az egész után, de határozottan jól éreztem magam az egész után
2014. jún. 24. 00:10
 4/13 anonim ***** válasza:

Legyengült immunrendszer, napszúrás, hallucinációk.

Hol van itt megvilágosodás?

2014. jún. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Utolsó amiket felsorolt tüneteket azok csak a set setting részei ugyanúgy megtalálható némelyik pszcihedelikus drogok fogyasztása alatt, nem tudom mennyire nehéz felfogni, hogy az általam felsorolt tünetegyüttesek is válthatnak ki tudatállapot változást, ezek csupán hozzá segítettek a fizikai sík elhagyásához, legyengült immunrendszer, nap bénító hatása.
2014. jún. 24. 09:02
 6/13 anonim ***** válasza:
Te vagy a Dragonborn!
2014. jún. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
avatárállapotba kerültél vagy nemtom
2014. jún. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
nagyon aranyosak vagytok , és szellemes hozzászólásokat küldtetek , köszi.
2014. jún. 24. 23:06
 9/13 anonim ***** válasza:

Lehet talán lerombolja kicsit a lelkesedésedet, de meditációs élmények ehhez hasonlóakat sokan megéltek már. Valaki buddhát lát, lótuszvirágokat stb stb.


És ha már megvilágosodás is benne van a címben:


"Hogennek, a Zen-mesternek, ezt mondta egyszer egy tanítvány:

- Amikor az előző mesteremnél tanultam, rájöttem valamire avval kapcsolatban, hogy mi is a Zen.

- És mire jöttél rá? - kérdezte Hogen.

- Amikor azt kérdeztem a mestertől, hogy ki a Buddha (amin természetesen a valóságot értettem), azt válaszolta, hogy "Ping-ting tűzért jön".

- Nagyszerű válasz volt - mondta Hogen -, de attól félek, hogy esetleg rosszul értetted. Mondd, hogyan értelmezted ezt a választ?

- Nos - kezdte a tanítvány -, Ping-ting a tűz istene. Azt állítani, hogy a tűz istene tűzért jön, legalább annyira abszurd, mint azt kérdezni tőlem, akinek az igazi lényege valójában Buddha, hogy ki a Buddha. Hogyan tud valaki, aki valójában, még ha csak a tudatalattijában is, Buddha, egy Buddhára vonatkozó kérdést megfogalmazni?

- Ó, ó! - mondta Hogen. - Pontosan ettől féltem. Teljesen tévúton jársz. Kérdezz most engem!

- Rendben. Kicsoda Buddha?

- Ping-ting tűzért jön - mondta Hogen."

2014. jún. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
várj, én csak egy élményem osztottam meg , bennem nincs lelkesedés , és semmit nem tudsz letörni bennem se te, se senki, csak azt tudják lelombozni aki törekvő, aki hiú reményeket táplál olyan dolgok iránt amik elérhetetlenek , bennem nincs senki felé bizonyítási vágy. A legveszélyesebb dolog a remény , mert felemészthet.
2014. jún. 25. 01:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!