Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Minek vannagyob realitása...

Minek vannagyob realitása Isten teremtésének (spiritualitás) vagy hogy a világ magától állt össze (materializmus)?

Figyelt kérdés

Két világszemlélet verseng egymással. Vannak akik szerint az elemi logika felhasználásával a Biblián alalpulva Isten mint szellemi vezető fokozatosan az egyszerűtől az összetettig megteremtette az embert. Először a sötétséget különválaszotta a világosságtól, majd fokozatosan 7nap alatt eljutott az ember megteremtéséig, de minden a világon egy szellemi spirituális teremtő alkotása.


A másik elmélet szerint melyet látszólag alátámasztani látszik a tudomány a materiális elmélet szerint a semmiből egy robbanás által jött létre minden, abból pedig évezredek évmilliók alatt a világ, csillagok, ködök, galaxisok, bolygók és minden így lett. A materialisták szerint nincsen értelme az életnek és semminek sem csak úgy elvagyunk. Én még nem láttam semmit ami magától állt volna össze és a természetben sem látni semmit. Ha eldobsz egy könyvet az szétesve ér földet vagyis nemhogy összeáll egy rendezett egésszé hanem a rendezetlenség felé tart. Tegyük hozzé, hogy az ember alig pár száz éve kutatja materiális alapokon a világot és a tudomány nem tévedhetetlen. Míg spirituális alapokon évezredek óta.


Te miben hiszel?


2014. jún. 27. 14:42
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
4%

Jól megmondtad kérdező! :D De igazad van.

A materialisták azt hiszik, mindent jobban tudnak, és annak ellenére, hogy materialisták, érdekes módon úgy látszik, kivülről ismerik az összes vallást is, ezoterikus témában pedig kifejezetten otthon vannak.De ha alá kell támasztaniuk magyarázattal egy kérdést, akkor csak vagdalkoznak, de általában mindenre rábökik, hogy "azt tanították a biológia órán!" Hát, nekem biosz órám már régen volt, azóta tanultam még innen-onnan és rájöttem, hogy nem feltétlenül csak az létezhet, ami a biológia könyvben írva van.

2014. júl. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
0%

Akkor magyarázza meg nekem egy okos materialista, vajon az űrben, a bolygók között miért van rend?Látható ugyanis, hogy mozgásuk szabályozott.

Gondolom, véletlenül.Vagy csupán a fizika törvényeinek engedelmeskednek, az már senkit se zavarjon, hogy a fizika maga csupán egy fogalom, de ha úgy vesszük, az is egy rendet takar és vajon a fizika "rendje" honnan származik??


Vagy a másik kérdés, amit az előbb már pedzegettem, de természetesen valóban értelmes magyarázatot nem tudtak a materialisták adni a kificamodott egyedfejlődéses maszlaggal jött itt valaki.

Na, akkor egyedfejlődés, mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás?

Ha a tyúk volt előbb, akkor logikus, hogy felnőtt, igen strapabíró egyedként kellett a földön megjelennie(a túlélés érdekében, gyengébbek kedvéért).

Ha a tojás volt előbb...Hát ezt már el is vethetjük, mivel a tojás kikeléséhez egy bizonyos hőmérséklet szükséges, nem beszélve a kikelő csibék gondos neveléséről.Tyúk nélkül pedig ez gyakorlatilag lehetetlen.

Na de menjünk tovább..Miért van tyúk és miért van kakas?Miért van nő és miért van férfi?Miért van meg minden fajban minden nemnek megfelelő párja?Ja, persze-persze, mert így biztosított az egyedfejlődés, mert így biztosította a biológia,meg a zevolúció.Érdekes, mikre képes ez a két <fogalom>.Merthogy a biológia, meg az evolúció is csupán fogalmak.Egy bizonyos előre elrendelt terv áll mögöttük, azt vajon ki irányította, hogy így alakuljon?Nyilván a véletlen.

Az ember a legfejlettebb lény.Ja, az evolúció rájött, hogy fejlettebbet nem tud már kialakítani, úgyhogy elvonult csendben a sarokba és onnan figyel.

Még hogy az ember a legfejlettebb?!Még szárnya sincs, pedig az ókor óta szeretne repülni, mára már igazán növeszthetett volna szárnyat, hogy alkalmazkodjon a légi élethez.Ebből is látszik hogy fejletlenebb, mint annak idején a vízi elődje volt, mert az képes volt lábat növeszteni, mikor kedve szottyant sétálni és a földi élethez alkalmazkodni.

2014. júl. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

#20 Nem minden élőlénynek vannak nemei, sőt vannak hemafrodita fajok is.

A tyúk tojás paradoxon értelmetlen, az evolúció ténye teszi azzá. Hosszas fejlődési folyamat során jött létre egy röpképtelen madárfaj, amit végül az ember háziasított.

Az evolúció tény, mindennapi jelenség, a gyerek hasonlít a szüleire, az állattenyésztők munkáján közvetlenül megfigyelhető a folyamat.

Ha még elfogadnám Isten létét, akkor se ezek a tények bizonyítanák a tényét. Mentális sötétségednek ez a legjobb bizonyítéka. Azt se tudod mit akarsz elérni ezzel a vitával.

A bolygók a gravitációs vonzásuk miatt keringenek szabályos pályán. Ezeket az alapvető tudományos tényeket cáfolni felesleges, ezek ott vannak, nem bizonyítják Isten létét, és önmagukban nem is cáfolják azt.

Az evolúciót lehet nehéz megemészteni egy pszeudo-keresztény vallású embernek, főleg ha szószerint értelmezi a bibliát, de mind a millió éves fosszíliák, mind a lassú felezési idejú radiaktív anyagok és még rengeteg megfigyelhető, megvizsgálható dolog igazolja a világegyetem korát, a nyomonkövethető fejlődést. Az ember egy fiatal faj, a civilizációnk 10-12 ezer éves, ezalatt is volt evolúciós fejlődés, változás, mégha nem is annyira szembetűnő. A T-rex például 68 millió éve 3 millió évig élt a földön. A mi fajunk röhejesen fiatal.

Szóval válasszuk el a tudományos tényeket, a vallástól. Azt eldöntheted, hogy miben hiszel, de attól hogy nem hiszel a gravitációban az még működik.

2014. júl. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

HITTÉRÍTŐ SZÁNDÉKOM NINCSEN. Mégis áldom Istent.hogy az itt,vagy bárhol máshol nyilatkozó materialisták nem fognak meghalni ezzel a tudattal Akit nem tud tanítani ember,azt majd tanítja az élet (IGAZSÁGRA)aki így is távol marad az ÚRtól,majd tanitja Isten ha sikerül Neki A nagy makacsság megbosszulja magát

Rossz hirem van számotokra matériálisok: Olyan emberek is vannak ebben a világba,akik már többször voltak halál torkában mégis kikerültek onnét valami elmismásolhatatlan csoda folytán. Na ennek aztán agitálhatjátok rppantnagy tudományotokat,ugyanis neked sincs szükséged senkire,hogy magyarázza neked azt,hogy most olvasol. Ugyanis egy vagyok a sokszor kimentett kötül

2016. febr. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Nagyot tévedsz,ha a kimenekítőt embernek gondolod.
2016. febr. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Miért, ha meghaltál ki élesztett újra? Isten? Elmondom neked, hogy nem! Ha nem lennének az újraélesztő gépek, akkor te is és a többi ember akit újraélesztettek most halott lenne! Ezen el kéne gondolkodni!
2016. febr. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Amit írtam,olvasd újra,akkor talán megérted.
2016. febr. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Vigyázz a gondolataidra,mert szavakká válnak!

Vigyázz a szavaidra,mert tettekké válnak!

vigyázz a tetteidre,mert szokásokká válnak!

vigyázz a szokásaidra,mert jellemmé válnak!

Vigyázz a jellemedre,mert sorsoddá válik!

Ismeretlen szerző

2016. febr. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

És ez most hogy jön ide?


Amúgy, ahogy már leírtam, nem biztos, hogy ennél a kérdésnél, hogy a világ NEM magától állt össze, és ezt még vizsgálják! Aki azt állítja, hogy magától, az a tudás hiányára utal. Ajánlom, hogy járjátok ki minimum a 8 általánost, és utánna legyen nagy a szátok hívők!

2016. febr. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Ajánlom,hogy légy realista,és vedd észre: már sokszor volt úgy,hogy új idők tudománya az előzőt cáfolva sajátját hírdette igaznak,és ki tudja hol a vég

Ha már elvégezted a VII.-et VIII.-ba iratkozhatsz.

Vagy használd az eszedet ha van.

2016. febr. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!