Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek a tudomány tényleg...

Napfonat kérdése:

Szerintetek a tudomány tényleg gátolja az embert abban, hogy felfedezze a világ valódi lényegét, és megtalálja önmagát?

Figyelt kérdés

Régebben a vallás tette ezt, tűzzel-vassal irtotta a másképpen gondolkodókat. Amikor az indiai és arab tudomány és matematika, csillagászat már fényévekkel megelőzte az európait, akkor még itt Európában arról vitatkoztak egy hivatalos zsinaton, hogy hány angyal fér át egy tű fokán.


Ma a tudomány teszi ezt! Bár vannak tudományágak, amelyek saját maguk alatt vágják a fát (pl. a kvantumfizika, csillagászat, asztrofizika), de a tudomány ma ugyanolyan fanatizmussal üldözi a másképpen gondolkodókat, mint anno az inkvizítorok a kvázi-boszorkányokat! Amennyiben eltérsz a tudomány nagy gurujai által lefektetett szabályoktól, és olyat mersz állítani, amely összeegyeztethetetlen a mai felfogással, azonnal pellengérre állítanak, és azonnal az egyetem vagy a kutatóintézet falain kívül találod magad!



2014. aug. 8. 09:43
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:

Igen de régen a vallás pont, hogy a tudományosan gondolkodókat üldözte és gátolta...

De egyébként meg passzolom, de vannak olyanok is akik unalomból találnak ki hülyeségeket és tudósok vagy csak mert, hogy felfigyeljenek rájuk.

2014. aug. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
6%
Igen, gátolja. Már iskolás korban egy "kaptafára" oktatják a diákokat, mindegy milyen az érdeklődése. Ha teszem azt valaki a jezzbaletthoz tehetséges, nyilván nem lesz atomfizikus és forítva. Nos, a tehetségre, érdeklődésre tekintettel lehetne kialakítani a kepzést már alsó tagozatban, de erre a mai oktatás képtelen.
2014. aug. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
30%

Van amiben gátolja van amiben nem . Például a csillagászatnál hasznos a tudomány, de a történelem kutatást inkább hátráltatja, mivel mindenki a saját elméletét védi, és rengeteg leletről egyszerűen nem képesek tudomást venni . Az ideális az lenne ha az ezotériát és a tudományokat összevonnák és egy kutató részleg alá tartoznának . Ez volt régen a Harmadik Birodalomban is ahol az Ahnenerbe intézet lenyűgöző eredményeket volt képes elérni, olyanokat aminek ma már nyomába se érnek .

A tudomány másik nagy hibája hogy a nagy reklám és gyár cégeknek megrendelésre dolgozik, ha van pénz kiállítanak egy olyan hivatalos tanulmányt is hogy a borotvapengék fogyasztása jót tesz a toroknak . Az emberek meg olyan buták hogy amire rá van írva hogy "tudományosan bizonyított" minden kételkedés nélkül elhiszik .

Hasznos dolog a tudomány, de nem kell szentírásként tekinteni rá az a legjobb ha az ember a saját buksiját is használja :-)


Anna

2014. aug. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
66%

Nem hinném, minekutána a tudomány az emberiség jelenlegi tudásának összessége, ha valaki nem tudja helyén kezelni, akkor az emberben keresendő a hiba.

Ha valaki olyan, hogy bármit elhisz, mert valaki azt mondta neki, hogy így van, akkor ha fogalma sem lenne a tudományról, akkor is pont ugyanilyen lenne. Csak akkor valamelyik vallást, vagy valamelyik ezoterikus tant, vagy egy akármilyen, épp neki tetsző ideát követne vakon, és akkor ugyanott tartunk.


Mellesleg pedig a tudományos eredmények senkit nem köteleznek semmire. Nem tudom honnan szedsz ilyeneket, de a tudomány se nem üldöz senkit, se nem dob ki sehonnan, csak mert más megközelítésben vizsgálsz valamit.

Na persze ha valaki anélkül hangoztat mindenféle hihetetlen elméletet, hogy azt bármivel is képes lenne alátámasztani, az egész más kérdés, de ez esetben a hiba megintcsak az emberben van. Olyan viszont már nem egyszer volt, hogy teljesen újraértelmeztek egyes tudományos téziseket, mert valaki előállt egy merőben új magyarázattal. Csak éppen ez a valaki be is tudta bizonyítani, hogy nem csak hasból mondott néhány marhaságot, hanem a kísérletek, tapasztalatok, számítások tényleg erre az új eredményre vezetnek!

2014. aug. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
4%

[link]

Itt is a prof. húzta a rövidebbet, pedig sok ilyen történt már, egyszerűen úgy látszik nem érdekük.

2014. aug. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
83%

Igen, gátolja, és már kezd betelni a pohár.

Minden a gőzgéppel kezdődött, kinek jutott eszébe, hogy a nehéz fizikai munkákat gépek végezzék? Itt még nincs vége, ördögi masinákat, száguldó acélszerkezeteket építettek, hogy felgyorsítsák a közlekedést. Ezután jöttek az abakuszt és az ujjal számolást felváltó számítógépek, én állítom, mindegyikben egy démon lakozik. A legrosszabb, hogy az orvostudomány miket művel, hogy merik meghosszabbítani az életünket?

Ami sok az sok. Tegnap is elvitték a szomszédom, és máglyára vetették, mert nem tudta kiszámolni egy kör területét.

Felháborító és a legrosszabb ez az iróniaszag.

2014. aug. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 cli_hlt ***** válasza:
92%

Mit jelent az, hogy a "világ valódi lényege", és mit jelent az, hogy "megtalálja önmagát"?


Ha a valóság olyasvalami, ami tőlünk függetlenül létezik, azaz tök mindegy, hogy ki nézi, ki piszkálja, az eredmény ugyanaz, akkor a tudomány kb. definíció szerint az a valami, ami ezt hivatott felfedezni. (Tudniillik az úgynevezett "természeti törvényeket".)


Azt csak kijelented, hogy pl. a kvantumfizika "maga alatt vágja a fát", de még egy kósza linket sem dobsz, hogy miért gondolod ezt. A kvantumfizika, pontosabban a "Szubatomi részecskék sztenderd modellje" a legsikeresebb és legnagyszerűbb elmélet.


A tudomány lényege, hogy kísérletek és megfigyelések alapján a világnak (vagy annak releváns részeinek) olyan modelljét, modelljeit állítsa fel, amelyekből ELŐREJELZÉSEKET lehet tenni.


A gravitáció elmélete nem azért csodálatos, mert szép az inverz-négyzet képlet, hanem azért, mert ELŐRE meg lehet mondani, hogy eltalál-e minket egy üstökös, vagy sem, és ha igen, akkor tudunk építeni egy űreszközt, ami elvontata (lásd a mostani Rosetta járművet / projektet, ami még nem ez, de majdnem).


Az is butaság, hogy "a tudomány ma ugyanolyan fanatizmussal üldözi a másképpen gondolkodókat, mint anno az inkvizítorok a kvázi-boszorkányokat". Persze nyilváb a "másképp gondolkodás" definíciója lesz az, amivel neked problémáid lehetnek. Kisujjból a priori pszeudotudományszopkodás az nem "másként gondolkozás".


A tudomány nem üldözi az eredmények kritizálóit. Pont a Standard Modellnél általában azok a publikációk keltik a legnagyobb érdeklődést, amik kötözködnek vele (igen, a valaha felálllított legpontosabb elmélettel). Ha publikálsz egy mérést, ami újabb 3 tizedesjeggyel méri meg a proton mágneses momentumát, és az illik a Standard Modellbe, akkor kapsz egy vállveregetést, és ennyi, de nem lesz belőled címlapcikk, meg brékingnyúz.


Ha valami "összeegyeztethetetlen a mai felfogással", akkor annak két oka lehet:


1. Baromi sokat kutattál, és van egy csomó adatod, ami nem stimmel, pedig 5 szigma pontossággal megmérted, és 15 másik kutató teszi tűzbe érte a kezét. Ebben az esetben ha még sikerül is valamit kitalálnod, hogy hogy kellene a mostani elméleteket módosítani, azért többnyire Nobel díj jár.


2. Hülyeségekről fantáziálsz, olyan modelleket állítasz fel, amelyeknek ZÉRÓ prediktív értéke van, és Occam forog tőle a sírjában. Ezért viszont ki fognak röhögni, ha egyáltalán végighallgatnak. Utána pesze játszhatod a megélhetési áldozatot, nyilatkozhatsz pszeudotudományos médiumoknak, és árulhatod az áltudományoddal a pí vizet, meg az energetizáló kristályokat.


Nem. A tudomány nem gátolja a valóság megismerését. A tudomány az, amivel eddig sikerült a valóságot a legjobban megismerni.


Az, hogy az arab csillagászok pontosabb eredményeket értek el a szféráikkal, mint Kepler az elliptikus pályákkal (pedig ő valamilyen értelemben közelebb állt a valósághoz), annak az oka az, hogy az arabok rongyosra nézték az eget, szétszámolták az agyukat, és tudtukon kívül a sokkal később felfedezett Fourier-transzformáció és kapcsolódó eredmények miatt eleve lehetséges volt körpályákból kirakosgatni az égitestek "valódi" (== több, függetlenül végzett megfigyeléseknek megfelelő) pályáját.


Egy másik nagyon-nagyon-nagyon fontos ok pedig az volt, hogy anno az iszlám társadalom sokkal nyitottabb volt, mint most, vagy mint az akkori kereszténység. Egyszerűen hagyták az embereknek, hogy megkérdőjelezzék a régi eredményeket.


Ha nem hagyod az embereket kételkedni és szabadon gondolkozni, akkor nincs fejlődés.


Ennek persze temérdek sületlenséget fantáziáló kuruzsló is hasznát látja, de pont a kétely, és a szabadon gondolkodás biztosítja, hogy ezek nyom nélkül tűnnek el oda, ahonnan jöttek.


Később Európát is a felvilágosodás rántotta ki a gödörből, kezdve a büdösliberális hollandokkal, meg azokkal a népekkel ugye, akiknek a nagy földrajzi felfedezések miatt volt elég gazdagságuk, hogy ne a napi betevővel kelljen csak foglalkozni, illetve az utazások miatt a sokféle ember és kultúra megtapasztalása beleverte a halszagú fejükbe, hogy csak azért, mert valaki máshonnan jött, más nyelvet beszél, vagy más istenekhez imádkozik, még nem kell elpusztítani, mert esetleg egész jó ötleteik vannak.


A tudomány az a jármű, aminek a kétely a motorja és a tekintély a fékje. Tetszőleges eszmének, ötletnek és modellnek állnia kell a kritikát. A pszeudotudományos lázálmok sajnos ennek hamar áldozatául esnek, a gyakorlóinak pedig nem marad más, mint a megélhetési áldozati szerep és a kuruzslás.

2014. aug. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:

A tudomány nem gátolja az embert, hogy felfedezze a világ lényegét, ponthogy ellenkezőleg a tudomány célja megismerni, s modellezni a világunk keletkezését , létezését tudományos kísérletekkel. A tudomány attól válik hitelessé, hogy mindenki számára elérhető és kellő tudással megismételhető , leellenőrizhető

A tudomány nem más, mint összegyűjtött tények, elméletek és módszerek halmaza, ha ezeket nem tudod megérteni az a te hozzá nem értésed. Ami valóban visszahúzza az embert az nem más, mint saját maga a hiszékenységéből kifolyólag.

Gondolom te is ezoteria hívő vagy kérdező? Árulj már el nekem valamit az ezoteria mit tudd felmutatni, ami hasonlóan a tudományhoz megkönnyíti a mindennapokat gondolok itt a tömegközlekedésre , tömegszállításra , telekommunikációra víz, s áramellátás orvoslásra stb. Ha ezekhez méltóan feltudsz mutatni valamit, ami valóban létezik nemcsak a hiszékenységedaből ered megemellem az bézbolsapkámat. :D

2014. aug. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal: A tudomány nem gátolja a valóság megismerését. A tudomány nem nem bevehetetlen erőd, inkább bástya, amelynek ablakából messzebbre látni. Így könnyebb eldönteni, hogy merre indulj. A misztikum iránti vonzódásban az segít sokakat, hogy jólesik kritizálni a tudományos tényeket úgy, hogy nem kell érteni sem hozzájuk, nem kell tanulni csak valamiben hinni. Akinek támogató közeg kell, hát megkaphatja a baráti vállveregetést a többi hívőtől, van egy közösség akivel megvan az összetartozás élménye a közös hiedelmek kántálása által, ott a cinkos összekacsintás a tudomány eredményeinek kritizálásakor, a "nagy tudás" hite, stb.., stb......Ez mind önbizalmat ad azoknak akik nem fárasztják magukat a világ megismerésével, vagy nincs meg a képességük a tanulásra , talán hiányzik belőlük a tartás, hogy elfogadják a valóságot. Szóval, sok dolog teheti vonzóvá az ilyen kamu hiedelmekhez való csatlakozást.
2014. aug. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:

Mint a természettudományok embere és kedvelője, jogosan állíthatom, hogy nem vagyok hozzá nem értő laikus.

Igaz, a kérdésemben nem konkretizáltam pontosan, hogy mire is gondolok, de helyszűke miatt nem térhetek ki az összes példára.

A legjobban hangoztatott tény részemről az elektromágneses spektrum, ill. annak elképesztően parányi része, amelyet az ember érzékelni tud. Tudjuk, hogy a látható fényen túl vannak még tartományok, amelyeket műszerekkel láthatóvá teheteünk, és vannak olyan tartományok, amelyeket mi képtelenek vagyunk érzékelni, de bizonyos állatok (majdnem az összes állat) tud. Így van ez a hanggal is! Ismerjük, hogy a cetek, delfinek, denevérek olyan hangtartományokban kommunikálnak egymással, amely számunkra érzékelhetetlen! A többi érzékszervvel is így van (pl. a tapintás esetében a vakok kifinomult tapintása)! És még ezekkel a tartományokkal együtt is csupán 1 BILLIOMOD rész az az elektromágneses spektrumból!

Mi lehet azokon felül?? A mainstream tudomány pedig ostobának titulálja azokat az embereket, akik úgy vélik, hogy pl. a szív által generált elektromágneses mező ezerszer nagyobb, mint az agy által generált, vagy kigúnyolja azokat, akik hisznek a földönkívüliekben, vagy ellehetetlenítik azokat a tudósokat, akik igenis kiállnak amellett, hogy a Nagy Piramis a szakrális geometria szerint épült, és lehetetlen, hogy rabszolgák és dörzskövek segítségével készült volna 20 év alatt Kheopsz megrendelésére, mert akkor 30 másodperc jutna minden egyes kő kibányászására, lecsiszolására, a helyszínre szállításra és a helyére illesztésére.

A mainstream tudomány ellehetetleníti azokat a kutatókat, de most komolyan, minden szinten, aki a saját tapasztalatából merítve bizonyítja, hogy az ayahuasca olyan gátakat bont le az agyban, amelyek megakadályozzák, hogy intelligens lényekkel kommunikálhassunk, és tulajdonképpen a fogyasztó az elme előtt rejtett dimenziókat ismeri meg!

A tudomány elhallgatja és foggal-körömmel üldözi azokat, akik bizonyítékokkal szolgálnak arról, hogy 15000 évvel ezelőtt a tenger alá került komplett városok találhatók India partjainál, vagy a Japán Yonaguni romjaira azt mondják, hogy a tenger hullámzása alakította ki őket.


A mainstream tudomány csak annak enged, amit ő maga eldönt, hogy hihető-e vagy sem! Mihelyt az elismert tudós diplomájának vagy rangjának létjogosultsága kerül veszélybe egy új bizonyítható elmélettel, máris elindul a lejárató gépezet! Vallási fanatizmussal üldözik ezeket a másként gondolkodókat! Sajnos!

2014. aug. 9. 21:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!