Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek a tudomány tényleg...

Napfonat kérdése:

Szerintetek a tudomány tényleg gátolja az embert abban, hogy felfedezze a világ valódi lényegét, és megtalálja önmagát?

Figyelt kérdés

Régebben a vallás tette ezt, tűzzel-vassal irtotta a másképpen gondolkodókat. Amikor az indiai és arab tudomány és matematika, csillagászat már fényévekkel megelőzte az európait, akkor még itt Európában arról vitatkoztak egy hivatalos zsinaton, hogy hány angyal fér át egy tű fokán.


Ma a tudomány teszi ezt! Bár vannak tudományágak, amelyek saját maguk alatt vágják a fát (pl. a kvantumfizika, csillagászat, asztrofizika), de a tudomány ma ugyanolyan fanatizmussal üldözi a másképpen gondolkodókat, mint anno az inkvizítorok a kvázi-boszorkányokat! Amennyiben eltérsz a tudomány nagy gurujai által lefektetett szabályoktól, és olyat mersz állítani, amely összeegyeztethetetlen a mai felfogással, azonnal pellengérre állítanak, és azonnal az egyetem vagy a kutatóintézet falain kívül találod magad!



2014. aug. 8. 09:43
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:

Háát, az agymosás azt jelenti, megtisztítani! A sok szeméttől, ami az ember élete során belekerül a hamis oktatás és média által, amelyeknek erős véleményformáló hatása rajtad is látszik!


Igen, rád férne már egy nagytakarítás! A sok ostobaság, amit leírtál bizonyíték arra, hogy neked fogalmad sincs az egyiptológia mai hivatalos állásfoglalásáról, de úgy látszik, azt is elfelejtetted, hogy amikor iskolába jártál, miféle baromságokkal fertőzték meg az elmédet, ti. hogy a piramist Hufu/Kheopsz uralkodása alatt építették, síremlék (pusztán a szarkofág miatt állítják ezt), mindössze 20 évig tartott a megépítése úgy, hogy nem ismerték a vasat sem, és dörzskövekkel hozták létre ilyen bámulatos precizitással! Már ha jártál egyáltalán iskolába!

Bizonyára a Győzikének tudható be az is, hogy például fel sem fogtad a luxori szobor arcáról szóló vélemény jelentőségét vagy mondanivalóját!


Természetesen belinkelt bizonyíték nélkül csak szócséplés az, amit csinálsz. Üres fecsegés, ami mögött nincsen bizonyítható betű sem, nemhogy elmélet.

2014. aug. 12. 21:47
 22/45 cli_hlt ***** válasza:

Kérdező, sikerült megértenem a kérdésed lényegét.


Leforkoltál magadnak egy párhuzamos valóságot, amit paranoid módon őrzöl. Gratulálok.


Lécci ne várd el, hogy utánad menjünk, és ha még maradt benned igény a valósággal való kapcsolatra, akkor használd ki, mert át fogsz sodródni szkizofrénföldére, és muszálydzsekiben fogsz dudorászni egy Intézményben valahol.


Get real.

2014. aug. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:

Nem értem a világot én sem! Ezotéria témában felteszek egy kérdést, hogy megvitassam a velem hasonlóan gondolkodókkal, erre bejön ez a sok elvakult, sötétben tapogatózó emberke, akiknek bármit lehet mondani, ők csak azt hajlandóak elfogadni, amit a beszűkült felfogásuk enged. Készpénznek veszik az agymosodákban leélt években beléjük sulykolt ál-valóságot, és még azt sem tudják elfogadni, hogy léteznek másként gondolkodók is.


Kérem, kíméljenek meg az ilyen és a fentihez hasonló fikázásoktól, mert nem vagyok rájuk kíváncsi, hiszen úgyis csak azt a két centit képesek szajkózni, ami a fejükben van!

2014. aug. 13. 13:58
 24/45 anonim ***** válasza:
59%

Bagoly mondja...

Kedves kérdező, itt te vagy az egyetlen, aki mindenki más észérveit figyelmen kívül hagyva csak ugyanazt vagy képes szajkózni folyamatosan :)

2014. aug. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
67%

"Háát, az agymosás azt jelenti, megtisztítani!"


Igen, szerintem is lovagoljunk akkor pár napot rajta, hogy kinek mit jelent ez a szó.


"A sok szeméttől, ami az ember élete során belekerül a hamis oktatás és média által, amelyeknek erős véleményformáló hatása rajtad is látszik!"


A média véleményformáló hatása?

Kettőnk közül mégis te hivatkozol egy Youtube videóra.


"Igen, rád férne már egy nagytakarítás!"


Fenébe! Nem csak a lelkembe látsz, de a szekrény alá is?


"...úgy látszik, azt is elfelejtetted, hogy amikor iskolába jártál, miféle baromságokkal fertőzték meg az elmédet"


Akkor a hamis oktatás rám gyakorolt véleményformáló hatása máris kilőve. Megnyugodtam, hogy meg vagyok tisztulva, mentes a sok szeméttől.


"ti. hogy a piramist Hufu/Kheopsz uralkodása alatt építették"


Nem? Kinek az uralkodása alatt építették?


"síremlék (pusztán a szarkofág miatt állítják ezt)"


Nos, egy hatalmas épület, ami a többi, sírnak épült piramis alakját és több jellegzetességét kapta, minden ókori forrás sírként említi, köré temetkezett az akkori elit apraja-nagyja, tipikus halotti kultuszt ápoló építmények veszik körül (völgytemplom, halotti templom), egy nagy kőkoporsó van a belsejében, amit csak az építésnél tudtak elhelyezni, és még a késői mesék egy jó része is a benne talált múmiáról regél...hmm, az vajon mi lehetett?


Csak nem kozmikus energia-generátor?


"mindössze 20 évig tartott a megépítése"


Ezt Hérodotosz állítja, az egyiptológia legfeljebb idézi.

Aki olyat állít, hogy a 20 év az egyiptológia kőbe vésett szentsége, az nem olvasott egy ilyen könyvet sem.


Általában a következőt állítják: Hérodotosz szerint 20 év (30 év) alatt épült. Ez reális, vagy nem reális, ezért és ezért...(és itt jön egy kis, vagy nagy számolgatás a munkaerőről, stb.


Kákosy pl. túlzásnak tartja a 20 évet, mivel az 1/3-dal kisebb (igaz pontatlanabb) Sznofru tört piramis 3 év alatt épült a helyszínen talált feljegyzések alapján.


A 20 évet a piramidióták (mint ez a film) szeretik az egyiptológusok fejéhez vágni, hogy aztán benyögjék, hogy az évezredekkel később a világ túlfelén, teljesen más nép által és más technológiával épült "fele olyan magas, mexikói Teotihuacan piramis 150 év alatt készült el. (by kedvenc filmed)"


Amúgy mennyi ideig tartott a Nagy-piramis építkezése? Nyilván a filmnek van erre pontosabb válasza mint az egyiptológiának.


"úgy, hogy nem ismerték a vasat sem"


Csak vassal lehetett megépíteni 20 év alatt?

Vastalanul meddig tart? Hol vannak erre a számítások?


"és dörzskövekkel hozták létre ilyen bámulatos precizitással!"


Ezt állítja az egyiptológia? Akkor az egyiptológia nem olvasta ezeket (csak az építkezésről, szállításról szólnak):


Arnold D.: Building in Egypt, Pharaonic Stone Masonry

Garde-Hansen P.: On the Building of the Cheops Pyramid

Hodges P, Keable J. : How the Pyramids Were Built

Isler M.: Sticks, Stones and Shadows: Building the Egyptian Pyramids

Mencken A.: Designing and Building the Great Pyramid

Badawy A.: The periodic system of building a pyramid

Dunham D.: Building an Egyptian Pyramid

Lauer J.: Comment furent construites les pyramides

Petrie W.M. F.: The Biulding of a Pyramid

Smith, Craig.: Program Management B.C.

Landström B.: Ships of the Pharaohs

Harrell J.A., Bown V.M.: Topographical and Petrological Survey of Ancient Egyptian Quarries

Harrell J.A., Bown V.M.:An Old Kingdom Basalt Quarry at Widan el-Faras and the quarry road to Lake Moeris

Klemm D, Klemm R.: Steine der Pharaonen

Lucas A, Harris J.R.: Ancient Egyptian Materials and Industries

Petrie W.M.F.: Tools and Weapons

Borchardt L.: Längen und Richtungen der vier Grundkanten der grossen Pyramide bie Gise

Cole J.H.: The Determination of the Exact Size and Orientation of the Great Pyramid of Giza

Dorner J.: Die Absteckung und astronimische Orientierung ägyptischer Pyramiden

Lepsius R: Die alt-ägyptische Elle

Petrie W.M.F.: Ancient Weights and Measures

Zába Z.: L'orientation Astronomique dans l'ancienne Égypte, et la précession de l'axe du monde

Lauer J.P.: Observations sur les pyramides

Röder J.: Steinbruchgeschichte des Rosengranits von Assuan


"Már ha jártál egyáltalán iskolába!"


Egy pillanat?

Most akkor oda jártam és megfertőztek, ahogy az elején állítottad?

Vagy oda jártam, megfertőztek, de már elfelejtettem, ahogy a közepén szegezted nekem a tőrt?

Vagy már oda sem jártam?


"Bizonyára a Győzikének tudható be az is, hogy például fel sem fogtad a luxori szobor arcáról szóló vélemény jelentőségét vagy mondanivalóját!"


Ha nem is Győzikének, inkább szkepticizmusomnak olyan filmek felé, melyek már az első percben hihetetlen titkokat és a tudomány paradigmaváltását hirdetik, aztán kiderül, hogy 150 éve is álmosító piramidióta elméleteket villogtatnak, a francia Új Atlantiszi Szövetség szárnyai alatt.


Mi a jelentősége egy 1300 évvel későbbi thébai szobornak a piramis építésével kapcsolatban?

Az, hogy a magát mérnöknek hazudó C. Dunn, ufó-szerző. Photoshopban tükröz, köröcskéket rajzol mindenfelé, aztán kijelenti:

""Itt az látható, hogy az arc vonalvezetése mindkét oldalon tökéletesen egyforma. Ez gyakorlatilag kivitelezhetetlen."


Aztán ha nem csak hüledezünk, hogy "hú, mennyi kör!", meg "milyen okosakat mond", hanem ránézünk a film által bejátszott fotóra, akkor kiderül, hogy kábé semennyire sem kivitelezhetetlen ez a szimmetria. Íme:


[link]


- a nemesz a két oldalon más ívű

- a fülkagylók teljesen más alakúak, a bal oldali felső íve fentebb van

- a jobb oldali szemöldök egyenesebb és szélesebb

- a jobb oldali szem szélesebb

- az arc középvonala nem pontosan az orr középvonalára esik

- a bal orrcimpa kicsit lejjebb van és más alakú mint a jobb

- a száj ilyen kis felbontásban nézve sem teljesen szimmetrikus

- a szakáll jobb sarka jól láthatóan feljebb van mint a bal

- a bal nyakvonal sokkal inkább befelé tart mint a jobb


...és ezek csak a kis felbontású képen kivehető főbb különbségek. Kíváncsi lennék, hogy egy valódi műászeres mérés - és nem vastag körök rajzolgatása - mekkora pontosságot mutatna.


Semmivel nem pontosabb ez az arc, mint amit előzetes tervezéssel és gondos szimmetriáéra törekvéssel szemre összehasonlítva (esetlen néhány egyszerű mérőeszközzel ellenőrizgetve) kifaraghattak.


Az egyiptomi művészet szigorú szerkesztési szabályai ismertek. Mi újat tudtunk meg, hogy előrajzolták és szimmetriára törekedtek? Ezt eddig is tudtuk. És mi újat mond ez a piramissal kapcsolatban? Semmit.

2014. aug. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 cli_hlt ***** válasza:
60%
(kibontja a pattogatottkukoricát)
2014. aug. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 A kérdező kommentje:

Nos, így már mindjárt más! Most aztán meggyőztél, hallod-e?


Legelőször is elnézést kérek a korábbi ingerült hangnemért, és elnézést kérek a továbbiakban esetleg előforduló hangnemért, ugyanis egyszerűen nem hiszem el azt, hogy emberek viselkedhetnek és gondolkodhatnak így, ahogyan te.


Nézzük akkor a "bizonyítékaidat".


A piramis építésével kapcsolatban általad felsorolt irodalmak zöme elérhetetlen a neten, így nem tekinthetőek ellenbizonyítéknak, hiszen ebből kifolyólag értékelhetetlenek, ráadásul nem linkek, amelyek megkönnyítenék ugye számodra a bizonyítást.


Amikor a legelső "könyvet"/"cikket" whatever it is elolvastam, megdöbbentem! Ugyanis hemzseg azoktól a "bizonyítékoktól", amelyeket a filmben véges végig felvonultattak, mint az egyiptológia tudomány ostobaságait! Vagyis ugyanazokat állítja, amiket a film egész végig cáfol: két "fabatka" közé kötözött kőbunkók, ötvözetlen réz vésők, kötelek, görgők fából, faszán, fa ékek és reeeeeengeteg rabszolga segítségével épült, akik vonszolják a legalább 20 tonnás de akár 50 tonnás kőtömböket! Egy kisméretű személyautó kevesebb, mint 1 tonna, de kötve hiszem, hogy száz rabszolga elvonszolja, majd felvonszolja 140 m magasságba!

Ez az:

[link]


Úgy gondoltad, hogy ezzel bebizonyítod, hogy nincsen igazam! Komolyan, dobtam egy hátast!

A többit nem is részletezem, mert csak a drága időmet fecséreltem el átnézésükkel, és ugyanazt a sületlenséget állítják mind! És milyen forrásokra hivatkoznak? 19.sz.-i meg 20. sz. eleji forrásokra.

És az általad felsorolt könyvek is marha régiek.


Aztán itt van a "behálózott" szobor arc! Nos, igazad van, a fülcimpák és a nyak ívein mintha tényleg látszana, hogy nem szimmetrikusak, érdekes módon erről a filmben nem is esik szó. A többi azonban a te képeden is szimmetrikus. Hiába meresztgettem a szemem, semmi diszharmóniát nem vettem észre a képen, pedig istenemre mondom, hogy jó a látásom, és kancsal sem vagyok!


Következő: Khufu, azaz Kheopsz múmiáját sohasem találták meg, és sehol sem említi egyetlen felirat sem a Nagy Piramison belül! Tehát erőltetett az a magyarázat, miszerint ő építtette volna! Állításoddal ellentétben egyetlen ókori (egyiptomi) forrás sem említi, hogy a piramis sírhely lenne!


A megépítése 20 vagy 30 év alatt a mai technológiával és eszközökkel sem lenne lehetséges, vagy legalábbis alig kivitelezhető, nemhogy kötelekkel, dörzskövekkel, kőbaltákkal, szíjakkal meg fából készült szánokkal! Aki ezt el tudja hinni, az szerintem nem normális! Ha így lenne, az elmúlt évezredekben ezren utánozták volna, ma meg meg sem kottyanna az íly módon való bizonyítása! De nem ez van! Egy 10 méteres piramist sem tudtak megépíteni a mai tudományos álláspont által favorizált eszközökkel, ráadásul össze is dőlt!! Ha ezekkel az eszközökkel épült volna, akkor 200 év se lett volna elég a megépítésére!


A "kedvenc filmem", ahogyan te nevezed, nem bocsátkozik ostoba tippelésekbe, amit az egyiptológia tudománya tesz arra vonatkozóan, hogy mennyi idő alatt épült fel, hiszen pusztán az építés bonyolultságának és nehézségeinek tényfeltárásával foglalkozik. És ha igaz, hogy az ókori egyiptomiak azt hitték, hogy a Föld lapos, akkor honnan a f...omból tudták kiszámítani atomóra pontossággal a nappalok hosszát vagy például honnan ismerték a "szeth tepi"-t, azt a 25920 éves csillagászati ciklust, amely idő alatt a tavaszpont egy teljes kört "megtesz" az égen?


Honnan az a precizitás a predinasztikus Naquada-korból, amelynek azok a bámulatos pontosságú és kidolgozottságú edények tulajdoníthatóak? És hogyan készültek egyetlen tömbből (dioritból vagy csillámból, gránitból - a legkeményebb kőzetekből) úgy, hogy keskeny nyakúak, belül pedig kiöblösödők? Jaaaaa! Bizonyára kőbaltával készítették őket!


Piramidióta pedig te vagy, már megbocsáss.


És tudod, a mainstream média alatt (az agymosó média alatt) a kereskedelmi csatornákat és az ÖSSZES hírcsatornát értem. És igen, mivel az iskolákban még mindig azt tanítják a gyerekeknek, hogy rabszolgák, kötél, faékek, ötvözetlen réz vésők, dörzskövek stb., addig szándékosan félre tanítják őket, ahogyan veled is tették.

A Youtube egy internetes videomegosztó, ahová bárki feltölthet olyan anyagot is, amilyet a gondos cenzúra már nem ér el!

Ja. Christopher Dunn ufóhívő? Hát ezzel el is árultad végtelen korlátoltságodat! Tehát akkor már nem is ember, mi? Én is hiszek az UFO-kban, tehát ezek szerint már engem sem kell komolyan venni? Szánalmas!


Sajnos, huszonötöske, végtelenül bedarált a gépezet! Sajnos az ilyen dogmatizmus miatt nem halad előrébb az emberiség!

2014. aug. 13. 23:08
 28/45 anonim ***** válasza:
Igen, ezt einsten is megmondta, hogy az iskolában tanultakat el kell felejteni, mert gátolja a szabad gondolkodást a szabályaival, ami lehet nem igaz és ő is elfelejtett mindent, így jött rá a reletívitáselmélméletre. Én neki hiszek !
2014. aug. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:

"Khufu, azaz Kheopsz múmiáját sohasem találták meg"


Ennek az lehet a magyarázata hogy nem akarta a holttestét a sírrablók jóindulatára bízni . Nagyon valószínű hogy valahol a piramis közelében van elásva .


"és sehol sem említi egyetlen felirat sem a Nagy Piramison belül!"


Ezt a butaságot nem tudom honnan szedted, rengeteg felirat utal rá, az már más kérdés hogy szerintem ezeket a piramis építése után több ezer évvel később vésték rá .


A többivel amit írtál egyetértek, például ezt a 20 évet már a történészek is lehetetlennek tartják . Összehasonlításképpen a maja Szárnyas Kígyó Piramisa 150 évig épült, pedig harmad akkora mint az egyiptomi . Ehhez a 20 évhez csak azért ragaszkodnak ennyire, mert a lineáris fejlődés elmélet az egész történész szakma alapköve .

Ha beismernék hogy a múltban létezett egy fejlettebb civilizáció a későbbiek előtt, azzal újra kéne írni az összes történelem könyvet és minden történész hipotézist . Ezért nem ismerik el Atlantisz létezését sem, pedig arra is vannak konkrét bizonyítékok .

Igazából ezeket egy átlag embernek lehet magyarázni, de még a saját szemével nem lát dolgokat úgy se fogja elhinni . Nekem volt szerencsém néhány múzeumban tanulmányi kirándulás alkalmával olyan leleteket is megnézni amik nincsenek kiállítva :

több tízezer éves gránit edény, ami tökéletes pontossággal és szimmetriával lett csiszolva . Nem akartam hinni a szememnek . Első ránézésre úgy tűnik mintha az IKEA-ból gördült volna le a gyártósorról . És gránit (!) ami az egyik legnehezebben munkálható anyag, sima vésővel lehetetlen így lecsiszolni . Pont ezért is nem állítják ki, mert fogalmuk sincs hogyan készült .

És el se hinnétek hány ezer ilyen lelet van még, sőt millió . Ezeket látni kell hogy tényleg elhidd, az olyan embereket meg nagyon tudom sajnálni akiknek a hivatalos könyvek és elméletek szentírásnak számítanak, mert az nagyon korlátolt lehet .


Anna

2014. aug. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:

Nagyon rövid leszek.


Ügyesen próbálsz beszorítani, hogy nekem kelljen magyarázkodnom és bizonyítanom, holott eddig sem te, sem a filmed nem adtak egyetlen magyarázatot sem arra:

- Mikor épült a Nagy-piramis?

- Ki építette, vagy kik építették?

- Milyen eszközökkel, technológiával épült?

- És hol vannak minderre a bizonyítékok?


Ezekre a mai "hamis" tudománynak vannak magyarázatai. Sok helyen tényleg elég gyengék (pl. egy-egy érintőleges adat), de mégis vannak!

A piramidológiának jellemzően nincsenek, csupán az egyiptológia magyarázatait próbálja kipöckölni. Ahogy te is fentebb és lentebb az enyémeket.


"A piramis építésével kapcsolatban általad felsorolt irodalmak zöme elérhetetlen a neten, így nem tekinthetőek ellenbizonyítéknak, hiszen ebből kifolyólag értékelhetetlenek, ráadásul nem linkek, amelyek megkönnyítenék ugye számodra a bizonyítást."


Nem tudom magyarázatként értékelni, ha pusztán azért söpörsz le több tucat forrást, mert nem tudod elérni.


"Amikor a legelső "könyvet"/"cikket" whatever it is elolvastam, megdöbbentem!"


Hát még ha elolvasnád a teljes könyvet! Ez csak egy apró része.


"Ugyanis hemzseg azoktól a "bizonyítékoktól", amelyeket a filmben véges végig felvonultattak, mint az egyiptológia tudomány ostobaságait!"


Igen, a filmen ez a "párizsi proli rácsodálkozik az ókorra" érvelés vonul végig. "Nehogymá' szánkókon vonszolják!", "Nem hiszem, hogy fejtőkővel dolgoztak, az rohadt sokáig tartana nekem." A következtetése pedig az, hogy ha szerinte embertelenül nehéz volt egy dolgot a kor kezdetleges eszközeivel kivitelezni, akkor az nem is tudták azzal kivitelezni.


Az, hogy a film készítői mit tartanak lehetségesnek édes mindegy annak tükrében, hogy rengeteg szerszámot találtak, sok rajzon ábrázolták is ezek használatát, néha le is írták (pl. a kőfejtő normákat). Ezeket a modern korban a kutatók jobbára ki is próbálták, megpróbálták kiszámolni a hatékonyságukat, és azt mondják, "Hmm, nagyon nehéz lehetett, de oké, elképzelhető."


Mellesleg ugyanezeket, vagy csak kissé fejlettebb eszközöket használtak a kőmegmunkáláshoz egészen az elmúlt pár századig. Ha a réz/bronz vésőt kicseréljük vasra, úgy hihető? Vagy minden gyémántfejes "hiltivel" készült az elmúlt pár ezer évben?


Egy árva kép, egy árva leírás, egy árva semmi sem szól hiperfejlett, lézeres mérőműszerekről, szónikus hullámokkal lebegtetett tonnás kövekről (by Ancient Aliens), kézi plazmavágó ágyúkról, vagy akármiket is álmodik a nyomor a fejtőkő, kézi fűrész és a függőónos szintező helyébe. Érdekes módon a filmben sem mutatnak be egyetlen szuper ókori szerszámot sem. Mert nincs róluk semmi adatuk. Csupán a történelemtudomány által eddig feltárt adatok kigolyózása folyik.


"Vagyis ugyanazokat állítja, amiket a film egész végig cáfol"


Tegyük hozzá, sikertelenül. Ugyanis nem ad választ arra, hogy mivel volt lehetséges felépíteni.


"két "fabatka" közé kötözött kőbunkók, ötvözetlen réz vésők, kötelek, görgők fából, faszán, fa ékek"


Örülök, hogy a dörzskövekről továbbléptünk egyéb szerszámok irányába.

Apró tyúklépésekkel haladunk, de ez is valami.


"és reeeeeengeteg rabszolga segítségével épült"


Nem értem minek rugózol ezeken a rabszolgákon? Ez a szó (slave, slaves) nem szerepel az idézett cikkben. Az egyiptológia rég elveti, hogy a piramisokat rabszolgák építették volna.


"akik vonszolják a legalább 20 tonnás de akár 50 tonnás kőtömböket!"


Legalább 1 tonnás, legfeljebb 50-80 tonnás (becslés!). Átlagban a piramis építőkövei 2-2,5 tonnásak.


"Egy kisméretű személyautó kevesebb, mint 1 tonna, de kötve hiszem, hogy száz rabszolga elvonszolja, majd felvonszolja 140 m magasságba!"


A filmet nézve valóban csak hitről beszélünk, ugyanis egyetlen lépés sem történik annak megválaszolására, hogy miként épülhetett.


Ellentétben a történelemtudománnyal, az építészettel és a fizikával. Érveik egy részét már linkeltem...és az csak egy kis szelete a leírtaknak.


M. Lehner:A kísérlet során 10-12 ember könnyedén elvontatott egy szánra helyezett 2 tonnás kőtömböt felfelé emelkedő pályán.


>>A francia egyiptológus (és építész), Henri Chevrier, amikor a karnaki templomnál végzett kutatómunkája során a témába vágó kísérleteket végzett, azt találta, hogy 3 fő is képes elvontatni egy 1 tonna tömegű sziklatömböt, ha az útpályát vízzel nedvesítik a súrlódás csökkentésére.


>>Az egyiptomi megalitokon végzett kutatások igazolták, hogy egyetlen ember akár fél tonnát is képes elvonszolni.


>>A Dzsehutihotep sírjában talált rajzon 172 ember vontat egy mérete alapján 58-65 tonnásra becsült kőkolosszust...így mindannyiukra 1/3 tonna jutott.

[link]


Fizikus friss kísérlete a nedvesített talajon való súrlódásról:

[link]


"A többit nem is részletezem, mert csak a drága időmet fecséreltem el átnézésükkel, és ugyanazt a sületlenséget állítják mind!"


Neked ehhez jogod van, hogy ne nézz utána, és ahhoz is, hogy szinte látatlanba sületlenségnek tartsd mind.


"És milyen forrásokra hivatkoznak? 19.sz.-i meg 20. sz. eleji forrásokra. És az általad felsorolt könyvek is marha régiek."


Az általad kifogásolt Dieter Arnold könyv 1997-es kiadású.

Az általad cáfolatnak hozott filmben a számítások 150 évesek (Taylor és Piazzi Smyth nyomán).


"A többi azonban a te képeden is szimmetrikus."


Senki nem mondta, hogy nem az. Nagyjából.


"Hiába meresztgettem a szemem, semmi diszharmóniát nem vettem észre a képen, pedig istenemre mondom, hogy jó a látásom, és kancsal sem vagyok!"


Nincs diszharmónia, de a film által sugallt kivitelezhetetlen szimmetria sincs. Ha egy kis felbontású képen szemre is észrevenni eltéréseket az arc két fele között, akkor a korabeli szobrász bizony csak szemmértékével dolgozott. Tehát nincs titok.


"Következő: Khufu, azaz Kheopsz múmiáját sohasem találták meg"


Valóban nem.

De vannak rá közvetett leírások a középkorból, hogy Al-Mamun kalifa megtalálhatta. Kb. öt arab feljegyzés szól egy holttest felleléséről a szarkofágban, i.sz. 820-ban.

Nem csak feltételezés, hogy a Nagy-piramist (és kb. majdnem az összes többit is) többször kirabolták.

Pontosabb feltárására csak az 1830-as években került sor.

Hogy közel 4500 év után nem maradt benne múmia és lelopták a "Hufu-sírpiramisa, ez tény!" táblát, nem bizonyítja, hogy nem volt az, vagy nem annak készült.


Amúgy egyetlen komolyabb egyiptológiai munka sem ragaszkodik hozzá, hogy ez a piramis valóban Khufu sírja volt. Azt mondják, hogy ő építtette, és sírnak készült, mint a többi. A sír funkció nyilvánvaló múmia és sírfeliratok nélkül is. Hogy temettek e oda valakit, azt nem tudjuk 100%-ra. Lehet, de az is, hogy nem.


"...és sehol sem említi egyetlen felirat sem a Nagy Piramison belül!"


A Nagy piramison belül több felirat említi. Ezek mind eldugott kőfejtői jelek.

Volt egy gyenge, hamisítást szimatoló felvetés Sitchin részéről, de könnyedén cáfolható (ahogy az egész életműve is).


"Tehát erőltetett az a magyarázat, miszerint ő építtette volna!"


Nem erőltetett, ha a piramison kívül több is említi, hogy ő építtette. Egykorú említések a nekropoliszban talált rokonainak és alattvalóinak sírjai, ahol említik a nevét. A környező munkásvárosban fennmaradtak a munkabrigádok nevei: mind Hufura utalnak. Nemrég Wadi el-Jarf-ban egy munkavezető naplója került elő a Nagy piramisra (Akhet-Hufu) és építőanyag szállításra utaló feljegyzésekkel.


Még inkább erőltetett az a magyarázat, hogy ezt egy özönvíz előtti fejlett civilizáció, vagy az ufók építették. Ezekre tényleg nincs egyetlen egy feljegyzés sem.


"Állításoddal ellentétben egyetlen ókori (egyiptomi) forrás sem említi, hogy a piramis sírhely lenne!"


Nem egyiptomi forrásokról beszéltem, hanem ókoriakról.


"A megépítése 20 vagy 30 év alatt a mai technológiával és eszközökkel sem lenne lehetséges, vagy legalábbis alig kivitelezhető, nemhogy kötelekkel, dörzskövekkel, kőbaltákkal, szíjakkal meg fából készült szánokkal!"


Pusztán feltételezésekbe bocsátkozol.

A szánokkal, fejtőkövekkel való építésre vannak kísérletek és számítások (bármennyire is próbálja ezt a film negligálni).


Ma sokkal kifinomultabb, de kevésbé tartós épületeket emelünk, más technológiával.


[link]


Mi gátolná a mai ipart, hogy 1-80 tonnás mészkő kockákat tegyen pontosan egymásra 146 méter magasságig?


Ha jól emlékszem Michalowsky, vagy Zamarowsky szerint a 60-70-es évekbeli cseh iparnak 3-5 évbe telne megépíteni.

Egyes amerikai számítások szerint 250-300 millió dollár lenne. Pár év alatt felhúzható.


"Aki ezt el tudja hinni, az szerintem nem normális!"


Megint csak szerinted?

Tehát akkor higgyünk abban, hogy cirka 12 ezer évvel ezelőtt egy szuperfejlett civilizáció felhúzta a piramisokat, kikövezte a Nazca alakzatokat, összepakolta Machu Picchut, Angkor Vatot, Stonehenge-et, és a strasbourg-i székesegyházat. Mindezeket spirituális geometriával elrendezve a Földön, mely matematikai adatok egy eljövendő nagy kataklizmára figyelmeztetnek minket akárhogy. Mert a Nagy piramis egy ősi időmérő szerkezet, csak azt nem tudjuk mennyit mutat? A film ezt mondja, vagy félreértettem?


Piazzi Smyth is hasonlót mondott az 1860-as években, amikor a filmben is közölt matematikai adatokat kiszámolgatta. Ő arra is rájött, hogy 1960-ban lesz a világvége, ez van a piramisba kódolva. Mondjuk ő nem ősi civilizációra gondolt, hanem szerinte csak Jahve sugallatára épülhetett, mert a büdös, pogány egyiptomiak ilyenre nem lehettek képesek. Szóval szerinte a zsidók építették, akiknek egyik törzsétől származnak ők, a magasztos britek.


Nagyjából azóta vergődik ezen a piramidológia, csak a zsidókat Atlantiszra és/vagy az ufókra cserélte.

2014. aug. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!