Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Érdemes a történéseket jelekne...

Érdemes a történéseket jeleknek felfognunk?

Figyelt kérdés

Ha van egy vágyad, amit szeretnél megvalósítani, és lelkesedéssel is tölt el a rágondolás, de sorozatosan kudarcot vallasz, akkor mit teszel? Legyőzendő akadálynak fogod fel, ami azért van, hogy küzdj és erősödj és végül mégjobban megbecsüld a sikert, és ezért tovább próbálkozol, vagy pedig intő jelnek veszed, ami arra figyelmeztet, hogy nem jó úton jársz, nem ez a te ösvényed?

!! Természetesen ha pl át akarok menni a falon, de mindig beleütöm a fejem, abból azért illik tanulni :DD, de vannak olyan dolgok, ahol teljesen reális a cél (a vágyad) és nem egyértelmű, hogy mit csinálsz rosszul, nem te rontod el, tehát a józan ész azt mondja, nem a te hibád, hogy kudarc lett a vége, ennek ellenére következik be a sikertelenség, külső körülmények miatt (már ha vannak véletlenek??), szóval ilyen esetekre gondolok, ilyenkor hajtani kell tovább, vagy inkább hagyni?

Ha tovább próbálkozunk az kitartás vagy butaság? Ha felhagyunk a próbálkozással az gyávaság vagy józan belátás?



2014. aug. 22. 09:56
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Jó kérdés, mert ugyanúgy hiszek abban, hogy nem szabad az álmainkat, terveinket feladni, de egyúttal az is igaz, hogy tudni kell időben megállni.

Ezt a kérdést nem is sorolnám feltétlenül az ezotéria kategóriába, mert sok esetben emberi tulajdonság, hogy végig tudunk-e valamit csinálni a kudarcok ellenére. Az is emberi tulajdonság, amikor valaki nem veszi észre időben, hogy rossz úton jár, esetleg amit csinálni szeretne az nem neki való, de addig erőlteti, míg elmegy a feje fölött úgy az idő, hogy nem érne el, miközben csinálhatott volna mást. Mindannyian a sorsunk kovácsa vagyunk. Ezeket én nem égi jelnek tulajdonítom, ha egy munkakör nem nekünk való, ha egy személy nem hozzánk való, annak már az elején konkrét jelei vannak. Persze ettől független sokszor előfordul, hogy az ember idomul a helyzethez és akár jó is kisülhet belőle.

Próbálkozás nem butaság, onnantól butaság, amikor az ember még akkor sem adja fel, amikor már egy ideje lefelé halad a lejtőn.

2014. aug. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sok más dolgot megkérdeztél a kérdésen belül is. Fel kellene normálisan tenni.

Mert most akkor mi a kérdés?

2014. aug. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első: köszi! :)


Második: pont a gyengébbek kedvéért summáztam a kifejtés végére, az utolsó két mondat gyakorlatilag összefoglalja a lényeget. :) (És az sem két külön kérdés, hanem tulajdonképpen ugyanazon kérdés két nézőpontja, egymás ellentettjei.) :) Azaz:

"Ha tovább próbálkozunk az kitartás vagy butaság? Ha felhagyunk a próbálkozással az gyávaság vagy józan belátás?"

2014. aug. 22. 12:45
 4/7 anonim ***** válasza:
én belefáradtam és most végleg feladtam.. kellett hozzá egy kis info ami megint földre vitt.. kicsit belehaltam már igyis egy ideje ..ezt már megénekelték "ha feladod az álmod mehalsz élve halsz meg.." :(
2014. aug. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"ha feladod az álmod meghalsz élvehalsz meg"..


vagy a "miért kell aki bánt aki nem szeret.."


"valahol minden megvan írv egy végtelen papíron"..


"mond zene nélkül mit érek én.."

2014. aug. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mi történt veled?
2014. szept. 23. 13:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Végülis 2014 be irtam hogy feladom de sosem tudtam..

Ezzel màr eggyütt kell élnem..10év..néha sikerült feladni kisiklani de húz az a màgnes vissza..de minek ha nem őszinte..

2022. dec. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!