Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hú nagyot csalódtam a dalai...

Hú nagyot csalódtam a dalai lámában. Úgy gondolja, hogy ha fenyegetőzik vissza kapja a koronát? Megengedték neki, hogy vissza térjen Tibetbe, csak nem lesz papkirály. Miért nem elég neki ez?

Figyelt kérdés
A dalai láma megtagadja, hogy újjászülessen, ha Tibet nem nyeri el függetlenségét Kínától - idézte a tibeti nép szellemi vezetőjének nyilatkozatát szerdán a RIA Novosztyi orosz hírügynökség.

2014. szept. 11. 09:41
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:

Szerintem meg nem ő fogja elhatározni, hogy újjászülessen

e vagy sem. Magasabb szellemi erők fognak bele szólni.


Dalai lámát egyébként se a reinkarnáció miatt választották ki, hanem általában szegények között találtak olyan gyerekre, aki okos, és tanítható. Azért szegények közül, hogy ne tartozzon sose egyik klánhoz, vagy gazdag családhoz.Ez tiszta politika

2014. szept. 11. 09:51
 2/31 anonim ***** válasza:
77%

"Hú nagyot csalódtam a dalai lámában,"

"Ez tiszta politika"

Jól látod.

2014. szept. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

A dalai láma most nyilván mélységesen elkeseredik, amiért te, az arctalan-névtelen GYK felhasználó, csalódtál benne.

Ráadásul úgy csalódtál benne, hogy a kérdésed alapján sejtelmed sincs róla, az ő létezésének mi a lényege - és nemcsak saját maga, hanem a tibetiek számára is.

2014. szept. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 Napfonat ***** válasza:
100%

Kérdező!

A dalai láma nem király! Nem is papkirály! Tibetet pedig a söpredék kommunista kína igázta le brutális körülmények között!

A buddhista papokat szexre kényszerítették, és aki nem tette meg (nyilvánosan, mindenki szeme láttára), azt nyilvánosan főbe lőtték!

Free Tibet!!!

2014. szept. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 Andizsuzsi ***** válasza:
85%

Minimális ismereted sincs a kérdésről.


"Megengedték neki, hogy vissza térjen Tibetbe, csak nem lesz papkirály. Miért nem elég neki ez?"


Egyrészt nem engedték meg, másrészt a buddhizmus hagyományai szerint a dalai láma vallási és politikai vezetője Tibetnek. Ezért születik újjá, ez a "feladata". Ha ezt nem töltheti be, nincs értelme újjászületni, legalábbis egyelőre.


Az újjászületéséről pedig maga dönt. A dalai lámának nincs szüksége az újjászületésre, ő már elérte a megvilágosodást, tanítani jön vissza. És igen, maga dönt arról, hogy mikor, hol és kinek a testében.

2014. szept. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Trafó1 ***** válasza:
100%

A kiválasztás meg nem olyan egyszerű ahogy te gondolod, egy fontos és gondos procedúra.

Most egy kínai báb ül a láma helyén.

2014. szept. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
29%

Micsoda új szavakat tanul itt az ember, papkirály?hát ez jó.

amúgy kérdező, nem sokat tudsz a témáról, meg a tibeti ideológiáról, politika közötti lavírozásáról, tibeti ideológiákról.

Még a sajtó is elég hiányos képet közvetít ha egyáltalán foglalkoznak a témával.

Az egy elzárt közösség, a kommunista eszmékkel körbevéve, így sajnos bukásra van ítélve.

2014. szept. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Elég sokat olvastam a témáról a dalai lámáról a kiválasztásról. Hiszek a reinkarnációban, de a hatalomhoz ragaszkodó láma nekem visszatetsző. Kína sose fogja megengedni sem az autonómiát és nem fog kivonulni onnan. Hihetetlen sok ásványi kincsre fáj a foguk, ami a tibeti hegyekben van. Inkább olyan pásztor kellene aki csak a lelki fejlődéssel foglalkozik. Feudális rendszernek már régen vége van. Amit most tesz az tovább rontja a tibeti emberek sorsát. Lázít. Aki foglalkozott egy kicsit is a reinkarnációval az tudja, hogy nincsenek véletlenek . Sorsa a dalai lámának is van. Nyilván ezt kellett megélnie. Azon tűnődtem, amilyen széles körben elterjedt a buddhizmus, lehetne egy keresztény mintára felépítenie buddhizmus pápája.

Tudom sokan aki elhiszik, hogy ő egy szent, ezen megbotránkoznak. De mit értek el eddig Kínával szemben? semmit. Ilyen nagyhatalommal szemben nem lehet menetelni. Nem fog senki segíteni

2014. szept. 11. 13:14
 9/31 A kérdező kommentje:
Alexandra David-Néel könyvei elég sok információt adnak. De más könyveket is olvastam.
2014. szept. 11. 13:20
 10/31 A kérdező kommentje:
5/9 ezt honnan vetted? Mivel kívülről szemlélem az összes vallási irányzatokat és nem befolyásol egyik sem, tisztábban látok mint az Oh buddhizmus keleti filozófia stb
2014. szept. 11. 13:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!