Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A negatív érzelmeinkkel...

A negatív érzelmeinkkel tényleg táplálunk vagy szolgálunk bizonyos entitásokat?

Figyelt kérdés

2014. dec. 5. 23:24
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

"Érzelem milyen anyagi táplálékot nyújt?"


Nem anyagira gondoltam, tegyük idézőjelbe a táplálék szót, és földi halandó emberek közt is működik ez, pl két nő beszélget, és A megsérti B-t, mondjuk tesz egy gunyoros megjegyzést az alakjára, erre B szomorúbb, lehangoltabb, önbizalomhiányosabb lesz, A pedig szárnyakat kap ennek hatására, sürög-forog az est folyamán, míg B a sarokban ücsörög leforrázva. Hiába nem létezik fizikailag az energia vámpírság, a gyakorlatban végülis pont ez történik, az egyiknek kevesebb lesz belőle, a másiknak meg több. Olyan, mintha "enne" egyik ember a másikból, mert úgy érzi, hogy a túlélése, jóléte szempontjából erre szüksége van. Más kérdés, hogy ez egy tévhit, és undorító dolog. De működik.

2014. dec. 7. 11:58
 12/22 A kérdező kommentje:
És azon a "síkon" (abban az állapotában) valóban szüksége is van A-nak arra a "táplálékra", mert egy kisstílű, frusztrált, egós állapotban van, és ennek az állapotnak megvan a maga tápláléka. Ahhoz, hogy le tudjon mondani erről a táplálékról, szintet kell ugrania (lelkileg, agyilag), ahol már nem az élteti, nem az táplálja, nem az okoz örömöt, ha bánt másokat. És lehet, hogy minden állapotnak megvan a saját maga tápláléka (nem az embernek van tehát szüksége rá, hanem a mindenkori állapotának), és ha egy állapotot nem táplálunk, akkor az valóban meg is hal (ezért félünk), de felváltja egy másik.
2014. dec. 7. 12:05
 13/22 A kérdező kommentje:

"Ahhoz, hogy le tudjon mondani erről a táplálékról, szintet kell ugrania (lelkileg, agyilag),"

Azaz meg kell halnia a korábbi állapotának. Amit felvált egy másik, ahol másfajta "táplálékok" szükségesek majd.

2014. dec. 7. 12:07
 14/22 A kérdező kommentje:
Szóval azért tápláljuk az aktuális állapotunkat, mert azonosultunk vele, és azt hisszük, a halálunkat jelentené, ha nem táplálnánk, pedig akkor csak az állapot halála következne be, nem a mi halálunk. "A" úgy érzi, feltétlenül szükséges a fennmaradásához leszólni B-t, mert így nyerhet energiát, pedig csak az adott állapotát (egósság) tartja fenn vele, és ha ez megszűnne ("meghalna"), az ember maga nem halna meg (ez az illúzió!).
2014. dec. 7. 12:13
 15/22 anonim ***** válasza:

Jó érzések, jó gondolatokat teremtenek,

a rossz érzések rossz gondolatokat teremtenek.

2014. dec. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Depressziósok is sok negatív gondolatot forgatnak a fejükbe.
2014. dec. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

"Jó érzések, jó gondolatokat teremtenek,"


Működik visszafelé is? (Valaki depis, de pozitív gondolatokkal szándékosan jó érzést generál magában, hogy kimásszon a depresszióból.)

2014. dec. 9. 12:23
 18/22 anonim ***** válasza:

Igen működik visszafelé is. De eleinte lesznek mélypontok, hol kudarcot vallunk. A régi ÉNünk vissza akar majd húzni, itt ezen a pontok kell mégjobban "harcolni" tovább kell folytatni az utat.

Az utat meg kell csinálni ami munkával, fáradsággal jár. De aki feladja az elbukik, aki megharcolja tovább megy az úton ő győzni fog. :)

2014. dec. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Mi is a negatív érzelem?

Túlzott megfelelési kényszer, másokat előrébb helyezzük az ÉNünknél, megbántás helytelen feldolgozása... Sok-sok tanulnivalója van az embernek itt a földön, hogy tudatosodjunk, emeljük a rezgésszintünket.

Tudatlanságból fel kell ébredni, észre kell venni, azt amit nem vettünk észre. Ha visszanézel az utadon, lehet, hogy a mai ésszel sok mindent másképp csináltál volna, lehet, hogy mostmár jobban kiállsz magadért, az adott pillanatban jobban le tudod reagálni a helyzetet.

Ha így nézed sok mindent elkerülhettél volna. ( Legalábbis én. ) A tudatlanságom, az ÉN nem becsülése okozta a legtöbb fájdalmat. De az útnak még nincs vége. Ha most valahonnan több tudást szereznék, sok bajt ell lehetne vele kerülni.

Milyen tudásra gondolok?

Áll ki magadért. Jó de hogyan?

Mostban reagáld le jól a dolgokat. De jobb a békesség nem?

Megbántottak, most haragszom joggal. Már ezt se szabad?

Sok sok élettel kapcsolatos kérdés felvetődik, amire ha tudnánk a helyes választ könnyebb lenne az életünk.

Mindennek az alapja többek között az ÉN tisztelete.

Tisztelem magam annyira, hogy csak jókat mondok magamról. ( Jó néha lehet maga alatt az ember, de tudni kell, hogy ez csak órák kérdése és megint jól lesz. )

Szeretem magam annyira, hogy csak jót kívánok magamnak.

Szeretem magam annyira, hogy megdicsérem magam.

Szeretem magam annyira, hogy a multat megtudom bocsátani, hiszen nincs igaz ember egy se.

Szeretem magamat, és Istent annyira, hogy tudom jó sorsom van, és lesz.

Vagy egész nap szapuljuk magunkat mert ez a megszokott? Hiszen a külvilágtól, csak azt kapjuk, legyél a legjobb, a legügyesebb a legszebb, ha nem az vagy, ( senki se az :D , ) a megfelelési kényszer hatására depresszióba nem szabad esni.

Tudod mit? ÉN így vagyok tökéletes, van hibám, hiszen mindenkinek van, vagy így elfogadsz, vagy nem.

Én így érzem magamat jól, nem úgy ahogyan te megmondod, és alkalmazkodnom kell.

Na jó azért van egy egésszéges alkalmazkodás, de nem az, hogy a másik Teljes lényét feladja, akkor sülyed majd depresszióba, hiszen nincs a helyén.

Az az egészséges, ha két egész fél találkozik, és egy egész lesz. Emberi kapcsolatokra is ez vonatkozik.

Hu eltértem egy kicsit a témától. :)

Adok pár kiindulási alapot, ami nekem segített, megtalálni a helyes utat. Keresd meg te is, mi szolgál épülésedre, és tanulj.

https://www.youtube.com/watch?v=aVjBZ3yCu-Y

Villás Béla előadásait is ajánlom a you tuben. Érdekes a stílusa, de nem is ez érdekel, hanem , hogy mit mond.


[link]

Jó könyv, ajánlani tudom. Az életről szó, a bennünk lakozó sárkány legyőzéséről. Le se bírtam rakni a könyvet. :)

Kérj az égiektől segítséget a fejlődéshez, és megfogod találni, hogy nekem mi segít.

2014. dec. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Folyt.

Lehet mondani, hogy ez túlzott egoizmus és ez így nem jó.

Tudod mi nem jó? Egész nap szapulni magadat, mások hü&esége véget.

Igen is kell egy egészségességes Egó.

Egó tudod mit jelent, ÉN-t.

Kell egy egészséges ÉN képnek lenni.

Persze mindent túlzásba lehet vinni, ezt is, de az már megint nem jó.

1. Segíts magadon.

2. Segíts másoknak.

Sajnos sokan megfordítják, de nem lehet a másikat előtérbe helyezni, csak is akkor lehet, ha ÉN személyiségem nem sérül ez által, van időm, energiám segíteni. Ha nem! belőlem akar élni a másik.

2014. dec. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!