Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van-e tapasztalatotok a...

Van-e tapasztalatotok a kineziplógiai oldásról? Ez tényleg működik?

Figyelt kérdés

2014. dec. 11. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Én sokat beszéltem olyannal, aki rendszeresen járt kineziológushoz, szerinte rengeteget javult. Egyszer kért nekem távban oldást és átadott néhány információt, mondván azokat kell megoldanom. Kaptam pár gyakorlatot is, amit a problémámra kellett volna használnom, de egy részük szabályosan idiótaság volt, a többi pedig semmi olyan, amit más gyógyászati ágazat ne taglalna. Én nem tudok hinni benne, sokak szerint nagyszerű dolog, én valahogy nem látom értelmét, hatását.
2014. dec. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Voltam. Abba egyeztünk meg hogy 4 alkalom lett belőle 6.


Rengeteg pénzt kért,eredmény pedig semmi!

Lehet hogy vannak dolgok amire jó, de nem hatékony módszer.

2014. dec. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Passiflora ***** válasza:

Személyesen csak minimális tapasztalatom van vele, de az nagyon pozitív.


Pár éve, egy nagyon nagy, nehezen feldolgozható lelki trauma után egy más terápiára kértem időpontot egy hölgyhöz, aminek szintén az a lényege, hogy megtalálják egy adott probléma tudatalatti okát, és segítenek oldani.


Mivel a másfél órás időkeretből maradt még kb. 20 percem, ő pedig kineziológusként is dolgozik, felajánlotta, hogy csinál nekem egy kineziológiai oldást is ugyanerre a témára, ha szeretném.


Én úgy éreztem, hogy sokat segített, és - bár elvileg tudtam, hogy nagyjából hogyan működik a kinezilógia - emlékszem, hogy mennyire rácsodálkoztam, hogy pusztán az izomtesztelésből simán meg tudta mondani időben visszafele haladva, hogy milyen életkorban ért valami komolyabb trauma.


Pl. megkérdezte, hogy milyen érzelmi trauma vagy veszteség ért hét éves koromban. Először rávágtam, hogy semmi, aztán mikor kérdeztem, hogy bizotosan nem jut-e eszembe semmi, mert ő határozott "talált" abban az életkorban valamit, akkor belémhasított a gondolat, hogy két és fél hónappal a 7. születésnapom előtt haltak meg autóbalesetben az anyai nagyszüleim, akiket nagyon-nagyon szerettem, akik rengeteget foglalkoztak velem, és akikhez nagyon kötődtem. Csak én ugye mindig is úgy gondoltam erre, hogy 6 éves koromban történt, mivel nem töltöttem be a 7. évemet, amikor meghaltak.


De végülis elég logikus, hogy neki az izomtesztelésnél az az életkor jött ki, amihez már sokkal közelebb voltam akkor, mint a 9,5 hónapja betöltött 6. évemhez.


Erre is csinált nekem egy oldást, "kimondatott" velem bizonyos dolgokat, amitől perceken keresztül folytak a könnyeim, ugyanúgy, mint az előző oldásnál, pedig felnőtt fejjel úgy gondoltam, hogy az ő halálukat már régen feldolgoztam, és "elengedtem őket".



Az ismeretségi körömben csak egy embertől hallottam személyesen visszajelzést kineziológiával kapcsolatban.


A kamasz lányát vitte el kineziológushoz, mert szinte egyik napról a másikra gyakorlatilag képtelen volt megszólalni, ha felnőtt kérdezte bármiről, kivéve a családtagokat és közeli ismerősöket.


Ez a furcsa jelenség néhány hónappal azután kezdődött, hogy az apjuk kisétált az életükből úgy, hogy még a három gyerekének sem ő mondta meg, hogy elköltözik és új életet kezd valaki mással, hiába kérte az édesanyuk, hogy üljenek le közösen erről beszélgetni, ne rá háruljon a feladat, hogy elmondja a gyerekeknek, ha már nem a ő döntése.


A lánya a gimiben egyszerűen nem tudott megszólalni, ha felszólították felelni, hiába tudta az anyagot. Így ment heteken, hónapokon keresztül. A dolgozataira jó jegyeket kapott, de felelésnél nem tudott megszólalni. Senki nem értette, hogy mi történt vele, a tanárok jó ideig megértőek voltak, és nem adtak neki egyest, mert tudták, hogy nem azért nem szólal meg, mert nem készült, egy idő után meg már nem is hívták ki felelni. De nyilván nem mehetett így tovább, és megmondták az édesanyjának, hogy vigye pszichológushoz, mert ez hosszú távon nem maradhat így, és ha ez nem oldódik meg, akkor nem lesz képes leérettségizni a szóbeli rész miatt.


Azt mesélte, hogy pont pszichológust keresett, amikor a kezébe akadt egy kinezilógus hölgy szórólapja. Gondolta, hogy ad egy esélyt, és kér hozzá időpontot. Három vagy négy alkalom után (erre nem emlékszem pontosan) teljesen megoldódott a probléma. Már a 2. kezelés után magától jelentkezett a suliban valamelyik tárgyból, és újra mert beszélni.


A kineziológus hölgy megtalálta a valószínű okát is, hogy miért "némult meg". Nekem akkor elég logikusnak is tűnt a magyarázata, ami összefüggött azzal, ahogyan az apjuk kezelte az a helyzetet, amikor elhagyta őket anélkül, hogy beszéltek volna erről egymással.


De a lényeg az, hogy a probléma megoldódott, az ifjú hölgy letett egy közép, majd felsőfokú angol nyelvizsgát érettségi előtt, most pedig a BME-re jár egy jó nehéz mérnöki karra. :-)


Az, hogy működik-e a módszer, segít-e neked, szerintem jórészt azon is múlik, hogy mennyire jó kineziológust találsz. Nyilván köztük is vannak nagyon profik, és kevésbé jók - ugyanúgy, mint bármi más fogalkozás esetén.

2014. dec. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%
VAN tapasztalatom és kidobott pénz, nem segít semmit. Pszichológussal egyszintű a hatástalansága.
2014. dec. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

Személyes tapasztalatból - pénzlehúzás.

Nekem semmit nem ért.

2014. dec. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
"Pszichológussal egy szintű a hatástalansága"-na ez azért túlzás.....!!!
2015. aug. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!