Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért a "fel" a jó, és a "le"...

Miért a "fel" a jó, és a "le" a rossz?

Figyelt kérdés
Magas szinten lenni, felfelé haladni, felfejlődni pozitív dolog, a negatívhoz pedig a lenti irányt társítjuk, pl. alacsony rezgésszint, alacsonyrendűség, lesüllyedni stb. Honnan jött ez, hogy fent/fel az a jó?

2015. jan. 3. 15:49
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Valószínűleg abból a hitből, hogy tőlünk felfelé a menny van, ahová "jók", lefele a pokol, ahová a "rosszak" jutnak a túlvilági életükben.
2015. jan. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Mert a Sz*r is lefelé csurog...
2015. jan. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Na komolyabbra, szerintem a természetvallásokból jön ez!


Régen ugyebár a napot imádták amíg nem találták fel a jóistent


A nap meg mindíg felettük volt!

2015. jan. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Mégis jót, rosszat le a földbe -4 méterrel találunk meg!

Egyébként meg ez globálisan szubjektív. Valaki fent a mennyben érzi jól magát, valaki lent a pokolban! Vannak a jók meg a rosszak. stbstbstbstbstbstbstbstbstbstb

2015. jan. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Tényleg, lehet, hogy a Nap miatt. De ha mondjuk magunkban keressük az istent, akkor meg azt mondjuk, hogy "lefele" ásunk magunkban, meg "mély" önismeretre teszünk szert. De inkább jellemző az emberre, hogy haladni, fejlődni "kifelé" akar (érdekes ez a kint-bent páros is), mindig a saját (belső) MAGunktól kifelé vezető úton akarunk eredményeket elérni, legalábbis a KÜL(ső)világ erősen erre ösztökél.
2015. jan. 3. 16:37
 6/15 anonim ***** válasza:
A nap is csak addig szép meg jó amíg jó helyen van a föld, a vagy, a nap jól érzi magát a bőrében. Életet ad, de el is veszi pillanatok alatt! Kevés pusztítóbb dolog van az univerzumban a napnál.. persze akad szép számmal! Ezt kitalálta az ember neki/nekünk így jó oszt annyi! Kár ezen agyalni puh..
2015. jan. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Firedoom ***** válasza:
A felvonás csak nézőpont kérdése.
2015. jan. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ahogy haladunk lentről felfele, úgy találkozunk egyre inkább szellemileg megtisztult lényekkel. Amit te mennyországnak gondolsz is a felső asztrálon helyezkedik el. A fizikai sík alatt a démonok világa van, felette pedig az alsó asztrál. Hogy miért nem felülről lefele haladunk? Passz, nekem is ez a megoldás tűnik értelmesebbnek.
2015. jan. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A "le" nem mindig jelent rosszat!

Vannak emberek, akik annál jobban örülnek, minnél mélyebbre jutnak!

Példaként emlitem a kútásókat.

2015. jan. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Dubitus, értem én, hogy mit szeretnél, de legalább jól csinálnád... XD Nem egyszer találkoztam már a kommentjeiddel, de semmi szellem, semmi humor nincs bennük. Lehet, hogy föl kellene adnod - csak egy javaslat, nem muszáj élni vele. XD
2015. jan. 4. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!