Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lehetett ez? /...

Szerintetek mi lehetett ez? / Többi lent! /

Figyelt kérdés
Nem rég itt repkedett a házunk felett egy csapat fekete varjú, de több százan és szó szerint közvetlen a házunk felett körbe-körbe repkedtek. Felakartam venni videóra, de mire ki vittem és elindítottam a kamerát addigra egy szem pillantás alatt eltűnt az összes, nem elrepültek, hanem eltűntek. Szomszéd is látta, eddig soha nem volt ilyen. Ha elrepültek volna, akkor nem is érdekelne az egész, de így kissé ijesztő volt, hogy csak pusztán eltűntek. Bő fél órán át tartott az egész, már ez is önmagában fura volt.

2015. jan. 12. 17:01
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Hozzá teszem nem emiatt voltunk kinn a kertben szomszédommal csak megbeszéltünk vmit, de olyan feltűnő volt ez a dolog, hogy nem tudtuk nem észre venni.
2015. jan. 12. 17:06
 2/12 anonim ***** válasza:
A varjak ilyet akkor csinálnak, amikor hidegebb idő jön, és a talaj fölötti levegő már lehűlt. Ilyenkor a városokban a betonfelületekről, háztetőkről, más hősugárzó területekről felszálló meleg légoszlopokba csoportosulnak, majd amikor a hő kiegyenlítődik igen gyorsan szétoszlanak, vagy leszállnak a földre, ahol a hőforrás esetleg még ad némi meleget. Ez egy elég gyakori jelenség télen, viszont tavasztól kora őszig szinte soha nem fordul elő. Nagyvárosokban több ezer varjú is alkothat ilyen csoportokat.
2015. jan. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen előző, ezt én is tudom, de pont ez az, hogyha leszállnak, vagy elrepülnek az oké, hogy gyorsan teszik, de lehet látni, itt viszont semmi ilyesmit nem láttunk, hanem egyszerűen amint bekapcsoltam volna a videót az egész csapat úgy ahogy volt nem tudom jobban megfogalmazni eltűnt, felszívódott, egy mp alatt, mintha nem is repkedtek volna, vagy ott se lettek volna, tehát semmit se lehetett látni, hogy most leszálltak volna vhová, vagy épp odébb szárnyaltak volna. Érted? Ez volt inkább az ijesztő, mert hát kellett volna látni, hogy odébb állnak, azért nem fény sebességgel repülnek. :)
2015. jan. 12. 17:12
 4/12 A kérdező kommentje:
ŰJa, utána bekapcsolva hagytam a vidit, hátha újra köröztek volna felettünk és akkor megbírtam volna mutatni, de nem volt utána már semmi se, pedig akkor lehet megbírtam volna mutatni ezt az eltűnést. :(
2015. jan. 12. 17:14
 5/12 anonim ***** válasza:
Az az igazság hogy ilyet én már rengetegszer láttam,vidéken élek :) Annyit mondhatok hogy míg nem láttad konkrétan a szemeddel követve hogy kopp és eltűntek,nem egy kirívó dolog.Akár vidék,akár város,nem olyan nagy a látótered a különböző takarások végett.Vidéken a fák,házak stb végett,városban pedig többnyire a lakóházak takarnak.Az hogy mire bekapcsoltad a kamerát elsuhantak,nem a varjúk különlegessége hanem a te lassúságod és hogy nem töltesz elég időt a természetben.Nehogy bántásnak vedd,nem annak szántam.Csak nem kell megijedni bármin,amit hirtelen nem tud megmagyarázni az ember :)
2015. jan. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nyilván nem mondtam volna azt, hogy egy mp alatt eltűntek, ha még nem is igen láthattam, hogyha közben a kamerával foglalkoztam, de mint írtam mire egyáltalán eljutottam odáig, h felvegyem addig már elvoltak tűnve, tehát akkor még nem vacakoltam a kamerával. Csak szándékomba állt volna. Itt nincs semmi se takarásban, kertvárosban lakunk, csak a házak vannak. Én nem értem minek írnak ide olyanok akik nem hisznek ezoteriai dolgokban? Én se bántásból írom. Fél órán át figyeltük őket folyamatosan, ahogy ugye észre vettük, olyan nincs szerintem, hogy egyik pillanatban kőröznek a fejünk felett a másik pillanatban semmit se látva és hallva még egyszer leírom eltűntek. Több százan, nem páran, vagy 10-20an voltak, legalább egy-két varjút látni kellett volna, vagy lehetett volna látni hogy jó elrepültek, de semmit se. Szóval a takarásra visszatérve, a házunk felett repkedtek, sem fa sem más nem volt, ami takarni bírta volna őket, hogy ugyan hová tűnhetek el. És még egyszer a hangok is egy mp alatt tűntek el, azaz ugye a károgásuk, nem csak a látvány.
2015. jan. 12. 18:44
 7/12 anonim ***** válasza:
Itt nem az a gond, hogy mi hiszünk e az ezotériában. Ha megfigyeled, egyikünk se trollkodott a kérdéseddel, hanem magyarázatot adtunk rá, reálisat. Nem mondhatjuk egy ilyen eseményre, hogy démon szállta meg a házad, és amikor beköltözött, a varjak eltűntek, mert nem ez történt. Aki komolyan foglalkozik ezotériával, először mindig az egyértelmű magyarázatokat veszi végig, és úgy halad az elvonatkoztatottak felé, nem egyből ott kezdi. Te egyértelműen valamilyen ezoterikus magyarázatra vársz, és ezzel a köznapibbakat azonnal ki is zárod.
2015. jan. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 DarkLantern ***** válasza:
Amennyiben TÉNYLEGESEN gyakorlatilag eltűntűntek, akkor az rossz jel, halált vagy betegséget jelent.
2015. jan. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem zártam ki, csak azt látom, hogy nem értitek, amit írok, és ezért gondoljátok, hogy kizárom a valós részét, de ha ti láttátok volna, akkor ti is ezoterikai választ keresnétek rá. Azért szavaztalak még is fel, hogy lásd én is úgy gondolom, hogy elsőnek nem ezoterikus okokat kell keresni, mivel így tettem én is és szomszédom is, nem véletlen néztük végig az egészet és végül kérdeztük itt meg a dolgokat. Szóval nem tudom ennél jobban megmagyarázni, hogy amit tapasztaltunk annak a hátterébe ezoteriai oknak kell lennie, látnotok kellett volna, innét kezdve, aki érti a kérdésemet azoktól ezoterikus választ várnék, ha esetleg átélt hasonlót. És tényleg érti, hogy mit gondolok eltűnés, felszívódás alatt.
2015. jan. 12. 19:52
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha olyan jelentése lenne, halál, betegség, akkor csak az látja, akire tartozik, más nem figyel fel a dologra. Maga az eltűnés rész lenne érdekes. Konkrétan figyelted az eget, és egyszer ott voltak, mire pislogtál egyet, már nem, vagy volt bármilyen rövid(10-20 másodpercnyi vagy több) szünet a megfigyelt raj, és a raj teljes felszívódása között? Emellett az is fontos lenne, hogy a megfigyelés ideje alatt milyen volt az időjárás(felhőzet, szél erőssége, és iránya, csapadék, hőmérséklet), és az, hogy a házad közelében milyen jellegű épületek vannak. Amennyiben van a közelben nagyobb, nyílt tér, mint például parkoló, főképp nagyobb üzletláncok parkolói, valamilyen hulladékgyűjtő, vagy esetleg gyümölcs,és diófák, az is fontos részlet lenne. Ha ezeket összeírnád, lehet előbbre jutnánk a magyarázattal. De hogy a te szempontodat is elkezdjük érdemben vizsgálni, érdemes lenne leírnod, hogy a terület hol helyezkedik el, van e a közelében temető, ravatalozó. Érdekes lehet még a lakókörnyezet is, azaz a szomszédok személyisége, esetlegesen hite, vallása. Pontosítás kedvéért azt is le kellene írnod, hogy éreztél e bármilyen szokatlan testi, vagy szellemi változást a jelenség előtt, alatt, és utána. Erről fontos lenne megkérdezned a szomszédot is, aki szintén megfigyelte az esetet. Ha ezeket összegyűjtötted, járd végig a házat, és minden helyiségben tölts el egy negyed órát, figyelj a hőmérsékletre, szagokra, hangokra, és esetleges vizuális eseményekre. Figyelj emellett arra, hogy az adott szobában az érthető nyugtalanságod mellett érzel e bármi más, számodra idegen érzést, esetleg az elmédbe tolakodó gondolatot. Mindent alaposan jegyezz le egy papírra, hogy később pontos adatokat tudj visszaolvasni. Ezeket a megfigyeléseket ha megosztod itt, akkor esetlegesen tudunk belőle valamit kihámozni.
2015. jan. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!