Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek igaz lehet ez a...

Szerintetek igaz lehet ez a történet erről a beavatásról? Van rá tudományos magyarázat?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=RqQvxsCS9ug


Aki nem akarja végighallgatni, annak röviden összefoglalom:



A történet mesélője elmondása szerint részt vett egy lelkigyakorlaton, amire csak meghívásos úton lehet bekerülni és igen drága. A lelkigyakorlat során kivitték őket a sivatagba valahol az Arab-félszigeten. Először az volt a feladatuk, hogy 72 órán keresztül ébren legyenek. Miután ez megtörtént, 4 órát aludtak, és a következő három nap során napkeltétől napnyugtáig meditálniuk kellett a sivatagban, megbocsátva az első nap önmaguknak, aztán azoknak, akiket ismertek, de meghaltak, végül azoknak, akiket ismernek és még élnek. Az utolsó nap meg kellett inniuk egy erős mérget, amit szemléltetésképp előtte megitattak három állattal, melyek egyből kimúltak. A beszélő elmondása szerint a méreg végigfutott a testén, megbénította, és érezte, hogy nem sikerült neki a próba és a halálba küldte magát, de utoljára még azt gondolta, hogy még ha így is van, megbocsát magának.


Ezután elmondása szerint másodperceknek tűnő idő után felébredt és elmondták neki, hogy 9 óra hosszan fetrengett a földön folyamatosan, míg a méreg kiment a testéből. A szertartás vezetője a végén csak annyit mondott neki, hogy az utolsó gondolata mentette meg. Az indoklás szerint azért élte túl a méreg bevitelét, mert benne magában már nem volt méreg, és ami benne nincs, az kívülről sem hat rá.



Igaz lehet ez szerintetek? Alapvetően szigorúan tudományos gondolkodású és racionálisan megalapozott dolgokban hívő ember vagyok, ugyanakkor sosem zárom ki, hogy léteznek olyan dolgok, amikre még nincs magyarázat. Pl. az ismert tény, hogy a shaolin szerzetesek képesek eltörni a torkuknak támasztott dárdát, holott elvileg ez halálos kéne, hogy legyen. Tudunk jógikról, akik képesek annyira lelassítani az anyagcseréjüket, hogy hónapokig nem esznek. Ahogy ez az ember ezt elmondta és megindokolta, számomra teljesen hihetőnek tűnik. Az régóta ismert tény, hogy a düh valóban mérgezi a testet és a stressz megrövidíti az életet. Azt gondolom, hogy ez az ember vagy igazat mond, és akkor egy olyan dologról számol be, amihez még fiatal a tudomány, de ami bizonyítja, hogy létezik spiritualitás és léteznek magasabb szinten álló mesterek, vagy egy nagyon profi szélhámos, aki nagyon begyakorolt egy kitalált történetet. Szeretném hinni, hogy igaz :P


2015. jan. 18. 23:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, miért tetted ezt a kérdést a tudományok közé.
2015. jan. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Azért, mert az ezotáriában az összes negyvenes háztartásbeli nő rögtön rávágta volna, hogy "Persze, hát a Villás Bélát ismerem, minden igaz, amit mond!", itt meg bízom benne, hogy komolyabb emberek vizsgálják meg a kérdést. Tudom, hogy nem szigorúan véve idetartozó dologról van szó, de a magam részéről nem tartom egyértelműen humbugnak ezt a dolgot. Találkoztam már olyan nepáli szerzetessel, aki meg tudta mondani, hogy előző este hány alkalommal keltem fel és mentem ki WC-re - úgy, hogy ezt rajtam kívül soha, senki nem tudta, nem tudhatta meg sehonnan. A tudomány nem dogmák gyűjteménye, hanem azt vallja, hogy az új állításokat meg kell vizsgálni, le kell tesztelni, és ha a kísérlet igazolja, akkor elfogadjuk, ha cáfolja, akkor nem. Azt szeretném, ha ezt az esetet ilyen módon vizsgálnánk most meg. Adjunk neki egy esélyt! Tudjuk, hogy a böjt tisztítja a testet. Tudjuk, hogy a stressz, a harag lassan ölő méreg. Akkor miért ne lehetne igaz fordítva is, tehát, hogy ha valaki elméletben kiiktatja a haragot, akkor immunissá válik a méregre?
2015. jan. 19. 00:00
 3/19 anonim válasza:
A sztori szerint nem lett immunis a méregre, hisz 9 órára teljesen kiütötte őt. Az meg, hogy 3 állat...Milyen állat? Felteszem kistestűek. Nem vagyok biológus, de nyilván nem rocket science olyan vegyületet lögybölni, ami egy macskát megöl, de egy felnőtt embert csak elkábít órákra. Szóval akár még igaz is lehet a sztori, csak az elején felesleges volt a jógázással bohóckodni, rögtön kezdhették volna ezzel a rituálét.
2015. jan. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

"miért ne lehetne igaz fordítva is, tehát, hogy ha valaki elméletben kiiktatja a haragot, akkor immunissá válik a méregre?"

Azért, mert a dolgok nem így működnek.

Valószínűleg az van, amit az előző válaszoló mondott: olyan mérget kapott, ami kis testű állatra halálos, emberre pedig ilyen hatása van.

Egy kis józan ésszel te is rájönnél erre... valamint arra is, hogy ezt így, messziről NEM LEHET tudományosan megvizsgálni.

Legközelebb hozd el a mérget, ez a minimum.

2015. jan. 19. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Vree ***** válasza:

A saolin dárdatrükk az nem varázslat, hanem fizika. Ha nem hegyes, hanem tompa hegyű tárgyat használsz, az nem hatol át olyan könnyen a bőrön és a húson. És figyeld meg, hogy milyen szögben hajlik meg a dárda - nem egyenesen, hanem eloszlik derékszögben a vonalán az erő. Ha hegyes dárdával csinálnák és az egyenes rúdnak dőlne neki, akkor ledöfné magát.

Amúgy ez csak annak lehet meglepő, aki se strongman show-t, se bűvészt nem látott soha.

2015. jan. 19. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

"Egy kis józan ésszel te is rájönnél erre... valamint arra is, hogy ezt így, messziről NEM LEHET tudományosan megvizsgálni. "



Nekem is van egy ötletem: mi lenne, ha a teljes kép kedvéért meghallgatnátok a felvételt? Akkor esetleg megértenétek a hiányzó részleteket is.



1. Az állatokról: egy kecske volt, egy sakál, vagy vmi hasonló, meg egy teve. Nem kistestű állatok. Elmondása szerint pillanatok alatt végzett velük a méreg. Ezen kívül megitta előtte a mester is, akire semmilyen hatással nem volt.


2. A méregről: egy ember ott maradt holtan. Páran fetrengtek, páran állva maradtak és hamar kiment belőlük. A beszélő fetrengett a legtovább. Egy meghalt. Elmondása szerint ezt belekalkulálták, tudatában voltak, mikor jelentkeztek, hogy a rituálé során meghalhatnak.



Azt is furcsállom, hogy a történetben kerestek bakikat. Ha már abból indulunk ki, hogy az egész kamu, akkor nem ésszerűbb az a feltevés, hogy az egész meg se történt? Azzal, hogy próbáljátok megfejteni, kvázi elhiszitek a sztorit. Szerintem vagy igaz a történet (azt nem gondolom, hogy megtörtént, de közben bűvésztrükk volt), vagy úgy kamu az egész, ahogy van, és csak ő találta ki. Ez esetben lehetnek benne logikai buktatók, de azok az elmondásban vannak, nem a trükkben, hiszen az meg se történt. Amúgy mi lenne, ha meghallgatnátok, és vitaképesek lennétek és úgy vitatnánk meg? Vizsgáljuk meg empirikusan, a meglévő adataink alapján. A legjobb forrás maga az elbeszélő.

2015. jan. 19. 01:35
 7/19 A kérdező kommentje:

"Amúgy ez csak annak lehet meglepő, aki se strongman show-t, se bűvészt nem látott soha."


Bűvészek nem csinálnak ilyet, a strongman show-ról meg Fekete Laci jut eszembe, azok a fickók meg kicsik és nyeszlettek. Nem mintha ezt te nem tudnád, csak kellett a kioktatás. Azok a csávók nyugati ember számára elképzelhetetlen dolgokat csinálnak, akkor is, ha az egész magyarázható fizikával. Olyat is láttam már, hogy felakasztották magukat negyed órára, törökülésben. Nyilván csak gyakorlás kérdése, de miért mondana ez ellent az én állításomnak? Lehet, hogy a videóban elmondott trükköt is megmagyarázná a modern orvostudomány, csak még nem jutott el odáig, hogy alkalmazza.

2015. jan. 19. 01:39
 8/19 anonim ***** válasza:

Nézd:

ha tudományos vizsgálat érdekel, akkor elsőnek kell a méreg.

Azt kiderítik, hogy miből van, utána tesztelik állatokon.

Aztán a tudósok odaköltöznek, és elkezdik vizsgálni a helyzetet.

Messziről, ismeretlenül - NEM találgatnak. Az nem tudományos módszer, mivel 500000 féle méreg lehetséges, mindegyik más hatással.

Persze akkor, ha valódi a videó.

2015. jan. 19. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
Hát, ha az egyik halott állat a teve lett a sztoriban, akkor ez így biztos nem igaz. Az araboknál a teve nagyon nagy érték, 8-10 tevéért már feleséget lehet venni! Tuti senki nem ölné meg a saját tevéjét egy produkció kedvéért. Úgyhogy vagy a teve is felkelt pár óra múlva békésen, vagy az egész sztori úgy kamu, ahogy van.
2015. jan. 19. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Utolsó, kösz ezt a nagyon tudományos választ. Szerinted azért lehetetlen, mert az araboknál soha, senki nem ölne tevét. Csak hát az a helyzet, hogy egyenként másfél milliót fizettek és voltak vagy heten, ebből valszeg már kijön egy teve ára. Az is lehet, hogy egy eleve öreg teve volt. Úgyhogy örülök, hogy olvastál az arabokról és tudod, hogy "a teve náluk érték", de ez önmagában nem cáfolat. Esetleg MEG KÉNE HALLGATNI, és akkor világos lenne pár dolog, amit én itt oldalakon keresztül magyarázhatok.
2015. jan. 19. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!