Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek igaz lehet ez a...

Szerintetek igaz lehet ez a történet erről a beavatásról? Van rá tudományos magyarázat?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=RqQvxsCS9ug


Aki nem akarja végighallgatni, annak röviden összefoglalom:



A történet mesélője elmondása szerint részt vett egy lelkigyakorlaton, amire csak meghívásos úton lehet bekerülni és igen drága. A lelkigyakorlat során kivitték őket a sivatagba valahol az Arab-félszigeten. Először az volt a feladatuk, hogy 72 órán keresztül ébren legyenek. Miután ez megtörtént, 4 órát aludtak, és a következő három nap során napkeltétől napnyugtáig meditálniuk kellett a sivatagban, megbocsátva az első nap önmaguknak, aztán azoknak, akiket ismertek, de meghaltak, végül azoknak, akiket ismernek és még élnek. Az utolsó nap meg kellett inniuk egy erős mérget, amit szemléltetésképp előtte megitattak három állattal, melyek egyből kimúltak. A beszélő elmondása szerint a méreg végigfutott a testén, megbénította, és érezte, hogy nem sikerült neki a próba és a halálba küldte magát, de utoljára még azt gondolta, hogy még ha így is van, megbocsát magának.


Ezután elmondása szerint másodperceknek tűnő idő után felébredt és elmondták neki, hogy 9 óra hosszan fetrengett a földön folyamatosan, míg a méreg kiment a testéből. A szertartás vezetője a végén csak annyit mondott neki, hogy az utolsó gondolata mentette meg. Az indoklás szerint azért élte túl a méreg bevitelét, mert benne magában már nem volt méreg, és ami benne nincs, az kívülről sem hat rá.



Igaz lehet ez szerintetek? Alapvetően szigorúan tudományos gondolkodású és racionálisan megalapozott dolgokban hívő ember vagyok, ugyanakkor sosem zárom ki, hogy léteznek olyan dolgok, amikre még nincs magyarázat. Pl. az ismert tény, hogy a shaolin szerzetesek képesek eltörni a torkuknak támasztott dárdát, holott elvileg ez halálos kéne, hogy legyen. Tudunk jógikról, akik képesek annyira lelassítani az anyagcseréjüket, hogy hónapokig nem esznek. Ahogy ez az ember ezt elmondta és megindokolta, számomra teljesen hihetőnek tűnik. Az régóta ismert tény, hogy a düh valóban mérgezi a testet és a stressz megrövidíti az életet. Azt gondolom, hogy ez az ember vagy igazat mond, és akkor egy olyan dologról számol be, amihez még fiatal a tudomány, de ami bizonyítja, hogy létezik spiritualitás és léteznek magasabb szinten álló mesterek, vagy egy nagyon profi szélhámos, aki nagyon begyakorolt egy kitalált történetet. Szeretném hinni, hogy igaz :P


2015. jan. 18. 23:06
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

"Messziről, ismeretlenül - NEM találgatnak. Az nem tudományos módszer, mivel 500000 féle méreg lehetséges, mindegyik más hatással."


Jó, de elméletileg lehetséges, hogy egy méreg azért ne hasson, mert valaki transzba kerül és előidéz magában egy bizonyos tudatállapotot? Ugyanúgy, ahogy a jógagyakorlatokat végzők egy idő után azt tapasztalják, hogy megfiatalodnak, a helyes légzés és gyakorlatok eltüntetik a mérget a szervezetükből, miért ne tűnhetne el a méreg akkor is, ha valaki sokáig végez ilyen lelkigyakorlatokat?

2015. jan. 19. 11:01
 12/19 anonim ***** válasza:

"elméletileg lehetséges, hogy egy méreg azért ne hasson, mert valaki transzba kerül és előidéz magában egy bizonyos tudatállapotot?"

Nem.

Az lehetséges, hogy lelassítja a bélműködést, hogy ne szívódhasson fel, vagy felgyorsítja a máj működését.

De szerintem ez is csak 10000 emberből 1-nek megy, 50 év gyakorlás után.

Olyan nincsen, hogy valaki erősen elhatározza, és akkor már megy is, mert a két idegközpont között alaphelyzetben nincsen kapcsolat.


"Ugyanúgy, ahogy a jógagyakorlatokat végzők egy idő után azt tapasztalják, hogy megfiatalodnak, a helyes légzés és gyakorlatok"

Ez lelki hatás, és az érzésekben okoz elsősorban változást.


"eltüntetik a mérget a szervezetükből"

Na, ez meg mese.

2015. jan. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

"Ez lelki hatás, és az érzésekben okoz elsősorban változást. "


Nem igaz. Tény, hogy aki sokat stresszel, görcsöl dolgokon, mereven gondolkozik, az a valóságban is "bemerevedik". Bemerevednek az izmai, lerakódások képződnek az ízületeiben, ropogni kezd. A stressz hatására megjelenhet az emberben egy csomó olyan nyavaja, ami fiatalkorban nem szokványos. Összehúzódnak az erek is, csökken az oxigénellátás hatékonysága. Aki sokat jógázik, nyújtó- és légzőgyakorlatokat végez, meditál, az valóságosan, fizikailag tapasztalja azt, hogy megfiatalodik. Nem véletlenül van benne az "aggódás" szóban az "agg" szó. Aki sokat stresszel, szorong az gyorsabban öregszik.

2015. jan. 19. 11:42
 14/19 A kérdező kommentje:
Ott van pl. az a megboldogult Etka-anyó, aki egy jógázó néni volt és nyolcvanvalahány évesen még görkorizott.
2015. jan. 19. 11:43
 15/19 Vree ***** válasza:

Nézd, én megpróbálok normális, józan választ adni. Ha te látod a saolin színpadi előadót, én megmondom, hogyan működik ez, te meg azt mondod, hogy "nem, nem, ezt fizikailag nem lehet megmagyarázni" (amikor most mondtuk el, hogyan), akkor nincs miről beszélni. Ha mindenen besértődsz, akkor inkább ne tegyél fel kérdést.


Megértem, ha azt szeretnéd hinni/tudni, hogy itt valami csoda ment végbe, de mi mást mondhatok, ha tudom, hogy nem így van?


Baromira nem akar senki kioktatni, megelőlegezzük a bizalmat és próbáljuk komolyan venni a felvetésedet, de légyszi ne hurrogj le másokat, csak mert nem tetszik, hogy nem a dédelgetett álmod alá adják a lovat. -_-


Van egy olyan dolog, hogy pszichoszomatika. Utána lehet olvasni, hogy mondjuk a stressz, depresszió stb. hogyan hat a test többi részére.

Pszichoneuroimmunológiailag le lehet írni, hogy mi mivel jár pontosan.

Komolyan, írd be a keresőbe: pszichoneuroimmunológia. Sok jó anyag.


De hogy mondjak valami pozitívat is.

Wim Hof.

[link]


Holland pasas, akinél a tudósok elismerték, hogy képes tudatosan változtatni a teste hőtermelését és immunreakcióit.


Tehát ha azt kérdezed, hogy lehetéses-e gyakorlással, szoktatással (és valamennyi tehetséggel) tudatosan befolyásolni a testfunkcióidat: IGEN, lehetséges.

Ha hinni akarsz a saolin erőkben, igen, lehetségesek.


Csak tudni kell, hogy melyik része annak, amit hallassz, trükk, és melyik a valódi teljesítmény.


Most bocsánat, de 3 napos gyorstalpaló tréningen nem fog valaki ilyen szintre szert tenni.

2015. jan. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"A stressz hatására megjelenhet az emberben egy csomó olyan nyavaja"

Nem a stressz hatására. A tartós stressz káros hatása MIATT romlanak el a dolgok, mert a szervezet nem ér rá olyankor javítani. Betegséget is a fertőzés miatt kapsz, és nem azért, mert "megfáztál".

Nézd: az immunrendszerre lehet hatni. Nagyon sok (minimum hónapokig tartó) tanulással.

De ez csak egy gyenge hatás: mondjuk 5...10%-os változást okozhat. A méreg hatását mondjuk 2%-kal tudja változtatni.

Nincsenek csodák, és ennyi pénzért még az arabok is megölnek (vagy fél napra elkábítanak) egy tevét.

2015. jan. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Én is megpróbálok józanul, sértődés nélkül válaszolni. Belinkeltem egy vidóet egy rövid leírással, ami mindössze összefoglalja a történetet, de ahhoz, hogy kritikát mondhass róla, meg kéne hallgatni az egészet. Úgy látom, ez mindenkinek nehezére esik, pedig csak egyszer kéne túl lenni rajta. Amit én írtam, az csak egy összefoglaló és nem fed le minden részletet. Rendre olyan dolgokat írtok, ami ha meghallgatnátok a videót, kiderülne, hogy tárgytalan felvetés.



"Megértem, ha azt szeretnéd hinni/tudni, hogy itt valami csoda ment végbe, de mi mást mondhatok, ha tudom, hogy nem így van? "



Nem TUDOD. Csak nagyon megalapozottan úgy feltételezed. Bizonyságod nincs róla, amíg oda nem mész és meg nem cáfolod.


Ismerem a pszichoszomatikát. Pont annak szellemében írtam, hogy el tudom képzelni, hogy amiről ez a csávó beszél, az igaz. Tudjuk, hogy az emberi test hihetetlen dolgokra képes és tudunk jógikról, akik látszólag emberfeletti módokon szabályozzák a testfunkcióikat. Én is átéltem azt, hogy valami miatt nagyon szorongtam órákon keresztül és el kellett mennem hányni, pedig semmi fizikai okom nem volt rá (nem került mérgező dolog a szervezetembe). Egyszerűen az agyamban levő, félelmet okozó képek olyan erős hatást gyakoroltak a testemre, hogy ez lett az eredménye. Mint ahogy valaki lefogy, legyengül nagy érzelmi megrázkódtatás után.


Olyat is ismerünk, hogy mély hipnózisban a beteg, akinek azt sugallták, hogy égő széndarabot nyomnak a kezébe, felüvöltött, és megjelentek az égési sérülések a kezén. Én nem azt mondom, hogy mindenképp tündérmesékben akarok hinni, hanem azt, hogy léteznek olyan dolgok az emberi elmével kapcsolatban, amik megmagyarázhatatlannak tűnnek, de mégis igazak. Bárki beláthatja, hogy egy ember élete múlhat rajta, hogy mi van az elméjében, hogy mit hisz.



"Ha hinni akarsz a saolin erőkben, igen, lehetségesek."



Tökmindegy, miben hiszek, a tény az, hogy ezek a csávók felakasztják magukat meg téglákat törnek ököllel. Valamit csak tudnak. Ők ezt a maguk nyelvén "energiának" nevezik, mi pedig az orvostudománnyal és a fizikával magyarázzuk, de attól még szerintem ugyanarról beszélünk. Miért ne magyarázhatná a videóban elhangzott szertartást is a tudomány? Ha azt a logikát továbbvisszük, hogy aki többet stresszel, annak gyengébb az immunrendszere és hamarabb betegszik meg, akkor miért ne lehetne igaz, hogy van olyan méreg, ami nem hat arra, aki szélsőséges mértékben kiiktatta a stresszt az életéből? Lehet, hogy példátlan, amit elmond, de attól még miért ne lehetne igaz? Nyilván nem sok ember megy el idáig és teszi kockára az életét azért, hogy ezt a jelenséget letesztelje magán.



Nem vágyálmot kergetek, hanem az IGAZSÁGOT akarom tudni. De azt nem fogadom el cáfolatnak, hogy nem lehet igaz, mert az arabok nem ölnek tevét, meg hogy ez csípőből nem lehet igaz, mert ezoblabla. Ezek nem érvek. Szeretném, ha valaki végre meghallgatná ezt a videót, mert én a saját szavaimmal úgysem tudom úgy elmondani, mint az, aki állítása szerint átélte, és utána a saját benyomásotok alapján kíváncsi vagyok a véleményetekre. Arra is kíváncsi vagyok, hogy találtok-e ellentmondásokat a történetben. Szeretném ugyanis felkeresni ezt a csávót (vannak nyilvános előadásai) és szeretnék tőle bővebben érdeklődni erről a dologról, valamint arról, hogy próbálta-e már valaki ezt tudományosan vizsgálni.

2015. jan. 19. 12:28
 18/19 A kérdező kommentje:

"Nem a stressz hatására. A tartós stressz káros hatása MIATT romlanak el a dolgok, mert a szervezet nem ér rá olyankor javítani. Betegséget is a fertőzés miatt kapsz, és nem azért, mert "megfáztál". "



Ez játék a szavakkal, valójában pont ugyanarról beszélünk. Nem a fronttól fájdult meg a fejem, hanem a fronttal járó légnyomásváltozás miatt. Nem a villanyégő világít, hanem az izzó az égőben. Nem az óra jár, hanem az órában a mutató. Mi értelme ezeknek a felesleges köröknek? Mindketten tudjuk, miről van szó: a stressz hatására legyengül a szervezet, csökken ellenállóképessége, és hajlamosabb megbetegedni. Feltételeztem, hogy érted, miről beszélek.

2015. jan. 19. 12:50
 19/19 anonim ***** válasza:

De méregnek így nem tud ellenállni.

Vannak mérgek, amelyekre van bejáratott eljárás: a máj.

Vannak olyanok, amelyekre meg nincs - és ezen az akármilyen erős elhatározás sem segít.

2015. jan. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!