Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Létezik egyáltalán lélek,...

Létezik egyáltalán lélek, vagy minden csak kémiai-biológiai folyamatok összessége?

Figyelt kérdés

Nem provokálásnak szánom a kérdést, komolyan kérdezem, és ezen már többször elgondolkoztam.


Tudom, hogy senki sem tud erre 100%-ig választ adni, de minek van mégis több esélye?

A materialista szemlélet szerint nincs lélek, nincs Isten, minden csak kémiai-biológiai folyamatok összessége, mely a halál beálltával teljesen eltűnik, a test szétporlad, és ennyi. Vége.

Az orvosok, tudósok azt állítják, hogy mindent az agy irányít, hogy az agyban lévő folyamatok miatt vagyunk ilyenek, és az agynak is vannak olyan részei, amit még nem ismerünk, és vannak olyan részei, melyek a vallásokért, vallásos gondolkodásért felelősek, ezekben a részekben keletkezik az "Istenben való hit vagy kétely" stb. Tehát szerintük is csak folyamatok összessége vagyunk, kémiai-biológiai anyagok halmaza, mely halál után lebomlik, és eltűnik.


Viszont, én nem értem.

Ha mindent kémiai folyamatok irányítanak, kémiai és biológiai anyagok keletkezése, akkor a szervezet honnan tudja, mikor, mitől kell félni? Honnan tudja, hogy az adott esetben sírni kell-e, vagy nevetni? A pszichológiai betegségeknél a test fél, vagy a lélek?

Vizsgálták a reinkarnációt is, és több ezer esetet gyűjtött össze Dr. Ian Stevenson, és utólag igazolták, hogy az összes eset bebizonyítható, és valós. Viszont a tudósok szerint a lélek nem létezik, mert semmivel sem mérhető.


Ha minden csak kémia-biológia, akkor miért nem tudja az ember elfogadni, hogy élete véges, és meg fog halni? Az állatokhoz hasonlóan. Miért csak az ember hisz Istenségekben, lélekben, reinkarnációkban?


Valahol olvastam egy hasonlatot, hogy az emberi lélek olyan, mint egy folyamatokat irányító tényező. Van egy hibátlan tökéletes autó, de magától nem indul, mert kell hozzá az ember is, aki irányítja. És valaki azt írta, hogy ilyen a lélek is az emberi testben.


Ti mit gondoltok?

Szerintetek létezik lélek, vagy nem?

Mivel indokoljátok?



2015. febr. 7. 11:01
1 2
 11/14 Ozmium42 ***** válasza:
87%

Hamis sztereotípia, amit előadsz, utolsó.


Egyrészt azért, mert attól, hogy a materialista verzió neked lehangolónak tűnik, attól még nem lesz a te verziód igazabb. Talán az igazság lehangoló, talán az igazság fáj.


Ugyanakkor semmiféle módszer nincs, amellyel információt nyerhetnénk minden elemi történésről, olyannyira nem, hogy ennek a kvantumfizikában már nem csak gyakorlati (tökéletlen műszerek), hanem elvi korlátja is van. A materialista világképnek a tudomány jelenlegi állása szerint a kauzalitás nem feltétlen velejárója.


Szabad akaratról azt mondom, hogy túlmisztifikálás helyett lássuk be, hogy semmi mást nem jelent, mint külső (de nem belső) kényszertől mentes döntést a lehetséges alternatívák közül.


Mi köze mindehhez a léleknek? Az ég világon semmi. Ezért nem is hiszem, hogy létezik: nem hiányzik. Ha lenne, épp olyan lenne, mintha nem lenne. A döntést az agyunk hozza, az érzéseinket az agyunk érzi. Az agyadra hatva valóban beavatkozhatsz olyan dolgokba, amiket a léleknek tulajdonítanak, de olyat még senki nem látott, hogy agy nélkül, a lélek befolyásolt volna valamit. Nem is vagyok benne biztos, hogy miről beszélünk egyáltalán.


"Nem kezdem el indokolni, mert aki nem érti, nem akarja elhinni azokat a dolgokat, amikre kis millió bizonyíték van"


Nekem kiscsilliárd bizonyítékom van, de nem kezdem el sorolni... lári-fári. Nincs neked egy sem, csak anekdoták, áltudomány meg képzelgések.

2015. febr. 8. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

#Ozmium42!

A Wikiből akartam átmásolni, de ott még náladnál is nagyobb baromságokat írnak, így igyekszem a lehető legértelmesebb módon kifejteni!

energia = Egyfajta tudatossággal integrált, de nem nagy sűrűségű, azaz nem nagy információkapacitású forma. Mivel nem sűrűsödött, így halmazállapota változik, annak következtében, hogy milyen hatásnak van kitéve, és az integrálás mennyire teszi lehetővé a formaváltozást.

plazma = A fizikában és a kémiában a plazma ionizált gázt jelent, illetve a negyedik halmazállapotot a szilárd, a folyékony és a gáznemű mellett. Az ionizált itt azt jelenti, hogy az anyagot alkotó atomokról egy vagy több elektron leszakad, és így a plazma ionok és szabad elektronok keveréke lesz. Mivel az elektronok már nem lesznek az atomokhoz kötve, hanem szabadon mozoghatnak a plazmában, a plazma elektromosan vezetővé válik és az elektromágneses mezőkkel kölcsönhatásba lép.

Nos ez többé kevésbé igaz, avval a kivétellel, hogy itt nem materializált plazmát értünk, hanem lelki plazmát, tehát, ami például az aura is. Azaz asztrális-mentális-érzelmi energialenyomatokat tároló, de negatív közegben lévő hártya.

lélek = Ezt azt hiszem, már kifejtettem. Egy tudatos formával rendelkező test, ha szabad így kifejtenem, egyfajta energia-plazma hártya, a szellem hordozója.

dimenzió = Bizonyára ismered Platónt, ez a középiskolai görög fizika alapja. De ha nem, idézek tőle: "Minden dimenzió egy másik dimenzió része" / "A párhuzamos univerzumok, dimenziók a sajátunkhoz majdnem hasonlóak"

A wiki valamicske valóságot is mondott: Ezenkívül a tudományos-fantasztikus irodalomban a „dimenzió” utalhat egy alternatív univerzumra.

Nos, itt abban az alternatív értelemben vesszük, hogy nem a Mátrixtól különálló univerzumot értelmezek dimenziónak, hanem ezen Mátrixban lévő, de ennél nagyobb (azaz körülötte), vagy kisebb (azaz benne) lévő Tudatos Mátrix, vagy megnyilvánulási tér. Nyilvánvalóan az a dimenzió, amiről beszéltem, már nem csak a hosszúság, szélesség, és magasság fogalmát hordozza, hanem a tükrözést, vagy a kihatást (mindenhatás is lehet), gondolatközeg, és így tovább.

Ennyi!

2015. febr. 8. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Ozmium42 ***** válasza:
92%
Nagyszerű, ez mind hantázás. Nem csalódtam.
2015. febr. 8. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Arobi ***** válasza:

Kissé túlreagálod. Addig,hogy: "Viszont én nem értem." - Jó.

Onnantól fogva: NEM.


Hát ennyi. Tudsz te mindent. Csak valahogy mégsem akarod elfogadni. Kibúvót keresel alóla.


Törődj bele. Ez van. Viszont ez biztos. Pont.


Ezzel kell békét kötnünk mindnyájunknak. Aki nem békél,lelke háborog.egész életében,és a hasznos dolgok helyett,az ilyen butaságokkal fogyasztja az erejét .


Na pá ! Fogadd el,ez van. Így boldogabb lehetsz. Hiába kergetsz álmot. Álomból is, csak a megvalósítható életképes !


Szép napot ! Rb

2015. febr. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!