Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Sok ember miért van az Illumin...

Sok ember miért van az Illuminati eszméje ellen? Miért gondolják hogy rossz?

Figyelt kérdés

viccet félretéve, miért? Miért hiszik azt hogy rossz?

(légyszíves aki nem hisz benne ne is írjon alá meg a szokásos reptile baromságok vagy mi amit valami dél amerikai fiú talált ki -.-')


2015. máj. 2. 14:00
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Ezt sose értettem,hogy miért olyan fontos az anyanyelv, mi kéztet embereket gyűlölködésre ez miatt Miért??(tényleg érdekel)


az én nézőpontom az anyanyelvekről nem csak a miénkről hanem bármely másról:

Szerintem egy elavult régi eszmerendszer részét képzik réges régről amikor még nomád vándorló életet élt minden ember, amikor nem voltak még nagyon értékei se tárgyai..ezzel akarta tudatni hogy ő máshonnan való, ők másmilyenek

De a földön igazából nem mind egyformák vagyunk?! Nem ugyanahoz az ember típushoz tartozunk?! Dehogy is nem, miért akarnánk magunkat másabbnak jobbnak definiálni mint egy másik nemzet.

2015. máj. 2. 15:34
 12/25 anonim ***** válasza:

"egy elavult régi eszmerendszer részét képzik réges régről"


Nem.


Azért nem érted, mert nem érted a nyelv,a beszéd, a beszédértés mibenlétét.

Az anyanyelv bensőséges szeretete semmiféle "gyűlölködést" nem indukál.

Ami a gyűlölködés: ha azt valakitől el szeretnék venni!!


~6000 nyelv van és mindegyik teljes rendszer, nem "jobb egyik a másikánál" Egy nyelvből sem hiányzik semmi.

Ami különbözik: ahogy az anyanyelvet tanuljuk és ahogy a továbbiakat. Az anyanyelvet intuitíve - a Logosz erőből- tanuljuk, egyszerre a szavak, az univerzálék, a nyelvtani struktúrák, a szintaxis - mind egyszerre.

Hatalmas és gyönyörű feladat, amit 0-3 éves korunkban végzünk - a gyerek beszéd és azon keresztül való gondolkodás kialakulása a világon a legérdekesebb.


Elmélkedj ezeken a dolgokon, olvass verseket anyanyelveden és ne hagyd, hogy legdrágább kincsedet holmi "egyenlősdi " címen, aljas ódon elvegyék tőled, Málna.

2015. máj. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Ezt én értem és szép, tényleg.

De ha teszem azt (ez csak egy feltevés) azt mondanák hogy holnaptól nincs "hivatalos" nyelv mindenki olyan nyelven beszél ahogy akar barátai egymás között rokonok, család között, viszont egyes helyeken hivatalokban akár jobban meg tudná értetni magát angolul és szép lassan fejlődne a nyelvoktatás is hazánkban (teszem azt pl.: Angolból)

Tehát nem kényszeríteni ránk senki sem, hogy na már most te akkor is ezen a nyelven fogsz beszélni ha tetszik ha nem..

Akkor is olyan borzalmas lenne?

2015. máj. 2. 15:52
 14/25 anonim ***** válasza:
Az Illuminátus rendet már egy évszázada felszámolták és nincs okunk feltételezni, hogy titokban egy újat alapítottak volna. Szerintem az elképzeléseik, ahogy a terveik is nevetséges voltak. Úgy lehetne jellemezni őket, mint a gyerekeket, akik nemrég értek kamaszkorban, vagy egy pom-pom csapatot, melynek a tagjai meg akarják szerezni a Medikus kupát. "Irányítani a világot" már milyen giccses? :D
2015. máj. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

"légyszíves aki nem hisz benne ne is írjon alá"


Ami azt illeti szerintem van, de ez egyéni saját véleményem, de akkor ha már ennek ellenére vetted a fáradságot és beírtál alá, és annak ellenére hogy nem hiszel benne tegyük fel egy pillanatra mi lenne "ha" és annak alapján írj :)

2015. máj. 2. 16:01
 16/25 A kérdező kommentje:

egyébként mielőtt valaki azt hinné, nem egy elvakult paranoiás összeesküvés elmélet hívő vagyok :D

sok videót végignéztem mi szerint mindenhol ott van az illumináti és stb. társai... (aminek a nagy része egy hatalmas baromság..)


de ha józan ésszel végiggondoljuk hogy az akkori kor úgymond "felvilágosult" (legokosabb) emberei alkották a csoportot majd későbbiekben (titkos társoságként) hasonló nagyon okos embereket "válogattak" (vagy avattak) be úgymond, akkor nem is tűnik olyan nagy hülyeségknek hogyan is maradhat egy e fajta társoság ennyire titokban, hisz a föld legnagyobb géniuszai hozzájuk tartoznak, akkor ugyan miért lenne olyan nehéz tömegeket irányítani (és azért valljuk be az emberek többsége ha nem is buta de leginkább a saját maga kis életének alakításával van elfoglalva és ideje sincs máson gondolkodni)

2015. máj. 2. 16:10
 17/25 anonim ***** válasza:
Én hiszek benne, de abban nem hiszek, hogy lábra álltak miután felszámolták az Illuminátus rendet. És nevetségesek, mert nem lehet egy hatalom alá vonni a világot. Még a vallásnál is elbuktak, nemhogy a nemzetközi politikában. De mindegy az a lényeg, hogy volt valamikor egy Illuminátus rend, ami csúfosan elbukott ma már csak az interneten létezik, vagy pár unatkozó ember létrehozott egy csoportot, ami az Illuminátus néven fut. De ezek, nemhogy a világot, hanem a saját életüket se tudják irányítani :P
2015. máj. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

utolsó, találtam egy videót az interneten amit úgy híresztelnek hogy kiszivárogtatott "illuminátus beavatási videó" (ami persze hülyeség mert biztos hogy nem szivároghat ki ilyen videó tőlük :) )


DE, szerintem nagyon szépen és jól összefoglalja hogyan is működhet (vagy működik)


ajánlom figyelmedbe igazából 15 perc az egész, ha az első 2 perc után azt mondod baromság lelkem rajta de szerintem érdemes rászánni azt a 15 percet mert érdekes.


https://www.youtube.com/watch?v=KnfuF0oYhAk

2015. máj. 2. 16:18
 19/25 anonim ***** válasza:
Kérdező azért olvasd el a videó alatt a kommenteket is. Persze tudom, hogy hová akarsz kilyukadni, de amit te képviselsz csak egy feltételezés, ami ha igaz is lenne egy ilyen csoport tagjai legyenek bármilyen okosak is nem tudnák irányítani a világot. Szerinted mégis hogyan lehet irányítani az egész világot? Mára az Illuminátusok csak az interneten léteznek, vagy azok a motívumok amiket egykor képviseltek csak egy videoklip látványelemei, melyeknek az a célja, hogy a videoklip szereplője magára vonja a nézők figyelmét.
2015. máj. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
kedves utolsó azért is tettem hozzá (remélem hozzá tettem :D, hogy a videó maga szerintem sem igazi csak elmagyarázza hogyan irányíthatnák/ják a világot) ami egyébként ha végignézel kivitelezhető a leírtak alapján legalábbis nekem logikusnak tűnik
2015. máj. 2. 18:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!