Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A Szcientológus társasággal...

A Szcientológus társasággal alkalmas lehetek szellemi kitejesedésre?

Figyelt kérdés

A mi nap nagyon érdekes dolog tőrtént. Levélben kerestek meg a szcientológiai egyháztól. Elég különös, hiszen én még nem találkoztam velük, nem is adtam meg címem és ők mégis rám találtak. Lehet ez egy égi jel?


Serdülőkorban vagyok és fogékony mindenre, lehet most kellene csatlakoznom hozzájuk ? Nagyon sok híres ember tartozik hozzájuk Tom Criuse pl. Olvastam első körben, hogy a tudomány egyháza és minden tudományon alapul, lehet nekik van igazuk? EZ az igazi valás? Őket kellene követnem? Sokat nem tudok róluk, mert TV-nk nincsen a szüleim zárkózodtak, ilyen világi dolgokról nem tudok sokat, de ez egy égi jel. Mit tanácsólnál?


2015. máj. 5. 10:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
NEM égi jel, és eszedbe ne jusson csatlakozni hozzájuk! Sok országban be is tiltották a működésüket. Minden pénzed nekik kell majd adnod, és nem lehet kilépni tőlük.
2015. máj. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 bollocks ***** válasza:
Na ja, tévétek nincsen, de internetetek van. Máshol trollkodj.
2015. máj. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ne kövess senkit, magad keress, kutakodj. Csak úgy lehetsz szabadon gondolkodó, ha nem fogadod el senki és semmi dogmáit, hittételeit (beleértve ebben a jelenleg elfogadott tudományos hipotéziseket). Engem is megpróbáltak behálózni anno, bár magam kerestem a bajt. Érdekes volt, hogy kerülték a "szcientológia" szót, mint a tüzet.


Ha trollkodás, ha nem, nem ajánlom azt, hogy csatlakozz hozzájuk.

2015. máj. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem, viszont magukhoz láncolnak, kisemmiznek, elválasztanak a szeretteidtől és kimossák az agyad.
2015. máj. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Költözz el gyorsan.
2015. máj. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez azt jelenti az ördög soha nem alszik .Élősködő bűnszervezet , németek franciák betiltották . Inkább fejlesztő tanfolyamokat végezz el . De ha segíteni szeretnél adakozz ökumenikus egyháznak , légy önkéntes vagy hívj néha adomány vonalat .
2015. máj. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy szekta. Sok országban be is van tiltva. Nyilván nem véletlenül.

Keresik a lelkileg sérült, szeretetre éhes embereket, akiket majd magukhoz láncolnak és kihasználnak.

A hétköznapi életre vonatkozóan is sok hülye szabályuk van, ami szerintem tök felesleges és nem is egyeztethető össze a mai élettel.

2015. máj. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kamu kérdés.
2015. máj. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%

A szcientológia alapítójától idézek (L. Ron Hubbard, sci-fi író) :

"Ha egy kis pénzt akarsz csinálni, írj könyvet! Ha egy csomó pénzt akarsz csinálni, alapíts vallást!"

Állítólag egyik fia öngyilkos lett, a másik elhagyta a szervezetet, mondván hogy az apja mindent a hatalomért csinál és a pénzért. A felesége meg el akart válni tőle azzal az indokkal, hogy gyógyíthatatlan elmebajos, paranoid skizofrén Hubbard. (azt hiszem el is vált).

Sok országban be van tiltva ez a szekta és sok zsarolós/elrablós/öngyilkosággal kapcsolatos ügybe keveredett már.


A szcientológia a dianteikára, auditálásra épül, megfűszerezve azt sajátos pszichológiai gondolatokkal és egy borzasztó beteges enyhén ezotérikus scifbe való vallási nézettel (ami állítólag csak a bevatottak ismernek), mind ezt drágán és pofátlanul. Rá kell keresni, hogy Xenu a részletekért.

Ez a szervezet nem végez semmilyen karitatív munkát, csak olyan szervezeteket támogat, amely hozzátartozik, vagy a manipuláláshoz felhasználhat.

Az auditálás és dianteika rész még annyira nem volna problémás (bár ezek azt hiszik, hogy emiatt vannak támadva). Mondhatjuk, hogy hasonlít egy igazságvizsgálatos regressziós hipnózísra, egy pszichológussal való beszélgetésre, aminek célja megismerni az egyént, a problémáit, gyengeségeit, képességeit, illetve feloldani a stresszt (gyakorlatokkal + vizsgálva reakcióidat és állapotad). Ám emellet be akarnak integrálni a csordába és éles adatokat megszerezni. Én úgy gondolom, hogy a szerzett adatok alapján úgy viselekednek az egyénnel, hogy ki alakuljon benne egy olyan érzés, hogy neki ott a helye. Ott ő valaki, elfogadják és rengeteget tanulhat, amiben támogatják. Utána azt is erősíteni akarják benne, hogy ennyi befektetett erőt ne dobjon el, ne találja a helyét máshol. Plusz jönnek az érzelmi zsarolások és manipulációra épült álbarátságok, paranoia keltés, hízelgések.

Rengeteg ember él a világon. Van sok, problémás, gyenge, buta ember is, akiknek minden információ meg tudja változtatni teljesen az életét vagy csak mindenáron társaságra és elismerésre vágyik, keresi az élet célját. De a cél minden pozitív változást a szicentológiához kötni, akár rangokkal/kapcsolatokkal. A dianetika önmagában nem volna rossz, de nem a szceintológián belül és nem drágábban mint egy pszichológus. A bűntudat érzését le akarják szedni rólad olyan formában, hogy amikor mennél el jöjjön vissza.

Véleményem szerint a clear világ egy clear szavazó réteget jelent, egy clear hadsereget.

Ez a baromság is tűlök jön azt hiszem, hogy betegségnek lelki oka van (többnyire bűntudat).


Javaslom filmeknek: Míg végül semmid sem marad; Going Clear.

2015. máj. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mielőtt fejest ugranál, nézzed meg, milyen mély a víz!

Előbb nézz körül itt:

[link]

Aztán itt is:

[link]

Mindezek után lesz NÉMI fogalmad arról, hogy miről akarsz dönteni!

2015. máj. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!