Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A lélek leépítő hatású, napi...

A lélek leépítő hatású, napi szintű "szellemi vírus" adagok, amiket kapunk (főleg a tv-ből, rádióból stb), lehet, hogy nem is rossz célt szolgálnak?

Figyelt kérdés

Sokféle összeesküvés elmélet kering az ember manipulálására irányuló törekvésekről, és aki nem hisz bennük, az is láthatja, hogy az elméletektől függetlenül a gyakorlat is azt mutatja, hogy egyre inkább terjed és körülvesz minket a szenny, és ha az ember nincs észnél, könnyen azon kaphatja magát, hogy állatként vegetál (robotmunka, műanyagkaja bevásárlása a hipermarketben meg a plazaban, fásultan a fotelbe esés, tv nézés chipsszel és kólával a kézben, facebook/okostelefonnyomkodás/gyilkolászósjátékok, másnap meg kezdődik elölről). Hangsúlyozom, hogy nem az ilyen életet élő embereket szólom le, hanem magát az életmódot nem tartom emberhez méltónak, szóval ne sértődjön meg senki.


Tehát az összeesküvés elmélet hívők ezt mind egy háttérhatalom számlájára írják, akik valamilyen rossz szándéktól vezérelve ilyen fajta életbe akarnak minket belehajszolni. Akár lehet így is. De visszaemlékszem az általános iskolás évekre, amikor mi, diákok szentül meg voltunk győződve arról, hogy a tanár egy szemét állat, aki csak azért állít minket nehézség, megoldandó probléma (dogák) elé, hogy minket szívasson. :DD Persze aki nem tanult, az tényleg szívott, aki meg tanult, az mit sem törődött a feladat nehézségével és a tanár szigorával, hiszen ő megtette a dolgát, így nem volt oka a tanárra ellenségként nézni.


Mi van, ha ezek a rossz hatások, amik minket érnek (agyzsibbasztó sorozatok, hazug reklámok, primitív show-k, erőszak minden mennyiségben, lélektelen szex stb) mind egy nagy teszt részei? Valóban negatív hatásúak, de talán pont ez a mi "dolgozatunk", amire fel kell készülni és megírni, és nem ellenünk csinálják? (Vagyis aki elbukik, az úgy érzi, hogy ellene volt, de aki ellen tud állni, "átmegy a vizsgán", az úgy érzi, érte volt az egész, hogy ő fejlődhessen - pont, mint a diákoknál a dolgozat írás?) Mi van, ha nem haragudni kell ezekre a dolgokra, hanem hálásnak lenni értük, hogy van feladat, vannak kísértések, amik megmutatják nekünk (azaz segítenek!), hogy miben vagyunk gyengék, miben kell magunkat fejleszteni, javítani, erősíteni? Pl. ha nem lennének ruha márkák és drága, csilivili pláza üzletek, akkor sosem tudhatnánk meg magunkról (és másokról sem), hogy ki felszínes/képmutató/kérkedő/anyagias és ki normális gondolkodású. Az öldöklős számítógépes játékok is segítenek megmutatni, hogy kiben milyen hajlamok vannak, aszerint, hogy ki szeret ezekkel játszani. Persze nem a mások feletti ítélkezés lenne a fontos, de az önismeret szempontjából is fontos lehet, a saját magunkban rejlő negatív vonásokat is könnyebben tettenérhetjük, ha van valami megkísértés (ezesetben a szadista játék), ami kihozza belőlünk, ami addig rejtve volt. Mert ahhoz, hogy elkezdhessünk dolgozni rajta (önelemzés), előbb a felszínre kell jönnie. Ezek a negatív hatások pedig csak felgyorsítják ezt a folyamatot, tulajdonképpen jó szolgálatot tesznek - így is felfoghatjuk.


Talán részvétlenségnek tűnhet, de (a diákos példánál maradva) a jó tanuló minek vesződne azzal, és minek pazarolná az energiáit azzal, hogy a lusta diákokat védje, és a tanártól kevésbé szigorú elvárásokat követeljen? Elzülleni csak az fog, aki hagyja magát elzülleszteni. Ez lehet, hogy nem menti fel a züllesztőt erkölcsileg (ezt nem tudom), de a végső felelősség mégiscsak azon van, aki hagyta magát. (Könnyű Katit táncba vinni...) Ha így nézzük, akkor a háttérhatalom jó, vagy legalábbis hasznunkra válik - ha nem hagyjuk magunkat táncba vinni! (Már ha abból indulunk ki, hogy létezik.) És így egy csomó energiát nyerünk (vagyis nem pazaroljuk el fölöslegesen), hogy nem a táncba csalogatók miatt mérgelődünk.



2014. máj. 3. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha feltételezzük, hogy bárki ilyet tenne szándékosan, vagy hogy ez egyáltalán lehetséges.
2014. máj. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm..... hmmmmm érdekes gondolat.

Én viszont, semmi féle összeesküvést nem látok.

Anno volt a Szomszédok c. sorozat. A kereskedelmi TV csatornák megjelenésével, nagyban csökkent a nézettsége, emiatt kelletett abbahagyni.

Azt viszont aláírom, hogy nem mindent kell feltétlenül elhinni. A híradó sem a pontos tájékoztatásról híres. Inkább érdemes jobban utánanézni a dolgoknak.

A PC játékokról annyit, hogy ez, egyéntől függ. Az egyik érvem az, hogy az emberrel van a baj, ha nem képes különbséget tenni valóság és a virtuális világ között. Ezen kívül, jó feszültség levezető is. A másik érvem az, hogy a PC játékok elött is, voltak agresszív emberek. Ez egy tulajdonság, az emberi természet velejárója.

2014. máj. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetertek a kerdezo okos gondolataival. Minden egyes ember sajat maga dontheti el hogy melyik oldalra all. Rengeteg a kisertes, a lehuzo ero, de aki jol valaszt, az most nagyot lephet elore, feljebb az evolucios lepcsofokon. Kulonleges, fontos idoket elunk...
2014. máj. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"Az egyik érvem az, hogy az emberrel van a baj, ha nem képes különbséget tenni valóság és a virtuális világ között."


Lehet, hogy különbséget tud tenni az értelmével, de lelkileg attól még hatással van rá, és minél erősebb a hatás, annál nagyobb ellenállóképesség kell, hogy ne legyen úrrá az emberen. Ha nagyon erős és hosszan tartó a hatás (rendszeres), akkor a befogadó előbb-utóbb észrevétlenül megtörik, és hozzászokik bármihez. Amikor még tévéztem, én is azt mondtam, hogy én tudok szelektálni a műsorok közt, meg tudom állapítani, hogy a reklámban túloznak, és így tovább. De nem, valahogy mégis más volt, mint most, amikor egyáltalán nem nézem. Mondják, hogy ez már túlzás, meg sok érdekes dologból kimaradok. De már nem is hiányzik. Az ember vigyáz a fizikai egészségére, télen felveszi a kabátot, sapkát, sálat, mert tudja, hogy bármilyen erős is az immunrendszere, a szervezete egy bizonyos ponton túl feladná, ezért vigyáz rá. A szellemünket miért nem óvjuk így, mint a testünket? Magabiztosan rámondjuk, hogy "ó, rám ez nem hat, én ezt nem veszem komolyan". Pedig vannak hatások, amik nem is tudatosulnak, de az agyunk elraktározza. (Pl. szubliminális üzenetek.)


"Ezen kívül, jó feszültség levezető is."


Akkor már inkább a sport, ami nekünk is jó, és mást sem bántunk vele (gondolatban sem).


"A másik érvem az, hogy a PC játékok elött is, voltak agresszív emberek. Ez egy tulajdonság, az emberi természet velejárója."


Ezzel egyetértek, pl. egy galamblelkű embert nem fog egy játék agresszívvá tenni, szóval nem 100%-ban a játékot teszem felelőssé, viszont szerintem nagyban fokozhatja az agressziót. Bármilyen vonás bennünk van születetten, azt lehet kihozni, erősíteni vagy gyengíteni. Alapból nem hiszem, hogy az emberi agy olyan képi információk befogadására lett kitalálva, hogy levágott testrészek tocsognak a vérben, és hogy ez kellene, hogy legyen a szórakozás, a kikapcsolódás, az örömforrás. Szerintem igenis van hatása, mert ha semmi nem hatna ránk ("mert mi úgyis tudjuk, mi valóság és mi nem"), akkor a nevelésnek sem lenne értelme, és bármilyen hatás érhetne minket, nem osztana, nem szorozna. De vannak is ilyen kísérletek, ahol mérik az agyhullámokat, miközben különböző képeket mutatnak az alanynak (pl. mosolygó arc, hulla, hervadt virág, kölyök állat, szomorú arc stb). Ha az étel (részben) meghatározza a testünk állapotát, akkor a szellemi táplálékok is biztos, hogy nagyban hozzájárulnak a szellemünk (lelkünk, mentális állapotunk) állapotához.


-----


"Kulonleges, fontos idoket elunk..."


Ezt hogy érted, úgy, hogy a mostani döntéseink többet nyomnak a latba? Ha igen, miért?

2014. máj. 3. 22:57
 5/7 anonim ***** válasza:

"különlegesen fontos időket élünk."

10-20 éven bellül itt akkora változások fognak végbemenni amire eddig csak kevesen gondoltak.

amúgy a kérdezőnek igaza van kivéve abban hogy a háttérhatalm jószándékbol teszi.

azért teszi ezt a háttérhatalom hogy szolgákat robotokat csináljanak belőlünk teljes kontrolt akarnak szerezni felettünk.

viszont a kérdezőnek abban igaza van hogyha valaki enged a csábításnak az a saját hibája.

2014. máj. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"azért teszi ezt a háttérhatalom hogy szolgákat robotokat csináljanak belőlünk teljes kontrolt akarnak szerezni felettünk."


És ki lehet majd vonni magát az embernek a szolgaság alól? És ha igen, mi lesz a következménye? Mert akkor csak ellenség, potenciális veszélyforrás lesz a hatalom szemében. Egyébként azt vettem észre, hogy nem is szükséges a hatalom közvetlen irányítása (legalábbis nem mindenben), mert a manipulált emberek egymás börtönőrei lesznek, gondolok például arra, hogy ha valaki kilóg a sorból, akkor a többség kiközösíti, kigúnyolja, és ez is egyfajta korlátozás, ami önműködően megy végbe. Aki nem néz tévét és nincs facebook-ja, azt már csodabogárnak nézik, egyszer majd talán meg is kövezik, mert más, és a másság ijesztő tud lenni.

2014. máj. 15. 07:55
 7/7 anonim ***** válasza:

lehet hogy igazad van hogy kiközösítik de erre egy idézettel válaszolnék:

az antiszociális viselkedés az intelligencia jellemvonása egy olyan társadalomban amely a normákat vakon követő egyénekből áll.

egyébként a kivonás egyén szintjén talán megoldható de tömegesen nem.

én azt tenném hogy teljesen leválnák a rendszerről és önfentartó életet élnék egy eldugott erdőben.

természetesen nem úgy mint régen az emberek hanem modern eszközökkel.

viszont ez tömegesen nem oldható meg mert a háttérhatalom nem engedné.

2014. máj. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!