Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy egyetlen...

Mit jelent az, hogy egyetlen gondolat sem a sajátunk?

Figyelt kérdés
Ha valaki ellenáll valami manipulatív hatásnak, akkor az sem egy önálló, tudatos döntés a részéről, csak azt hiszi?

2015. máj. 8. 11:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
52%
Eleve nem tudom, hogy honnan jön az, hogy a gondolataink nem a sajátjaink. Hülyeségnek hangzik.
2015. máj. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Lehet zenékből vagy idézetekből idéz nincs önàllo gondolata
2015. máj. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez jó volt. XDDD
2015. máj. 8. 13:11
 4/20 A kérdező kommentje:
Amúgy spiri előadóktól származik a mondás, azt nem mondtam, hogy egyet is értek vele vagy elhiszem, hanem az érdekelt volna, hogy ők mit értenek rajta. (Személyesen nincs alkalmam őket faggatni.) Gondoltam, ha valaki szintén találkozott ezzel a mondással, és jártasabb a spiri témákban, vagy ismer ilyen előadókat (tanítókat) akkor tud mondani róla valamit, hogy mégis mit jelenthet.
2015. máj. 8. 13:14
 5/20 anonim ***** válasza:
14%

Azt hiszed a hétköznapokban, hogy önálló gondolataid vannak, pedig csak rácsatlakozol egy veled egy frekvenciájú mezőre, és onnan nyered az energiáid.

Az emberiség tudatossága, azaz a kollektív tudata nem más, mint a morfogenetikus mező, azaz a szabad energia, mely egy faj, egy közösség, egy civilizáció gondolatainak, érzéseinek, szándékainak és megnyilvánulásának összessége.

Az, amit te saját gondolatodnak képzelsz, az szabad akaratból létrehozott gondolatforma. Természetesen ilyen szinten van saját gondolatod, de nem önazonos módon.

A szabad akarat arra való, hogy a helytelen gondolatformákból és mezőkből származó energiák ellen védekezzél.

2015. máj. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Ez nagyon érdekes, köszönöm szépen!
2015. máj. 8. 17:10
 7/20 bestest ***** válasza:
100%

Én adok el gondolatot szívesen, 1000 Ft/darab és garantáltan saját.

(Ez még ingyen volt, de a következőt kiszámlázom.)

2015. máj. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Én meg olyannal találkoztam, hogy te nem a gondolataid vagy, és nem is az vagy, aki gondolkodik. Ezek csak az eszközeid, mint a test. A test se te vagy. Te az vagy, aki mindezt megfigyeli végül legbelül. Ez már használható nyom!
2015. máj. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 2xSü ***** válasza:
76%

Más aspektusból: Az embert a környezete alakítja olyanná, amilyen, a környezetére reagál, a saját múltjának folytatása. Azt gondold, hogy éhes vagy? Az csak abból következik, hogy rég ettél, az meg abból, amit csináltál. Szereted a túrós tésztát? Valószínű a gyerekkori emlékeid, tapasztalataid miatt alakult így. Hiszel Istenben? Jórészt ebbe azért szerepet játszik, hogy milyen neveltetést kaptál, milyen élmények értek az életben, stb…


Minden tudást, élményt kívülről kaptál, és minden gondolatod ebben a kívülről kapott rendszerben születik meg, tehát nem teljesen a sajátod, hanem lenyomata a múltadnak, az életkorodnak, a korszaknak amiben élsz, a nemednek, stb…


Manipuláció? Tulajdonképpen minden információ, amit valaha befogadtál, manipulál téged. Manipulál ez a mondat is. Manipulál az is, hogy süt a nap. Manipulál az is, ha fáj a fejed. A hétköznapi manipuláció alatt persze a szándékos, és bizonyos célzattal történő manipulációt értjük, de tágabb értelemben minden hatással van rád. Persze te is minden dolgot manipulálsz, amivel kapcsolatba lépsz.

2015. máj. 9. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%

#9-es, nagyon rossz képet alkotsz a dolgok lényegi jelentéséről.

1. A világ valóban egy illúzió, ilyen szinten valóban manipulál, lévén, hogy te nem vagy más, mint színtiszta tudatosság, aki úgy lett teremtve, hogy ezt az illúziót felfogja, és valóságként élje meg.

2. De nem feltétlenül a környezet tesz olyanná, amilyenné. Én például ateista közegben láttam meg a napvilágot, gyerekkoromban sose volt biblia a kezemben, elsőnek tizennyolc éves koromban olvastam bele.

Nem vagyok vallásos, de hiszek Istenben. Nos, a környezetem NEM!

3. Külön kell venni a személyiség aspektusát a tudattól. Lévén, hogy a személyiség NEM TE VAGY! Az csak inkarnációk sokaságán magadra húzott gondolati- érzelmi- és megnyilvánulási formula, ami meghatározza, hogy te, a színtiszta tudatosság, hogyan nyilvánulj meg, milyen szándékaid legyenek a valóságban.

Te nem vagy más, mint a Teremtéssel rezonáló elme, minden más, amit magadnak vélsz, a személyiség része, ami csak egy maszk.

2015. máj. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!