Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért járnak a szkeptikusok...

Miért járnak a szkeptikusok ebbe a kategóriába osztani az észt?

Figyelt kérdés
Meg tudja valaki magyarázni,hogy mi ennek az értelme,haszna számukra? Én nem olvasok olyan kategóriákat amik érdektelenek Számomra,nem írogatok pl. a divatba és nem homározom le az öltözködési kérdést feltevő hímeket,nem oltom le az elektronikus eszközökben a kérdezőt,hogy 'de hülye vagy,hogy androidos telefont veszel". Ezen analógia mentén elindulva nem fér a fejembe,hogy ha valaki valamiben nem hisz akkor mi viszi arra,hogy az idejét arra pazarolja,hogy egy számára nem létező dologról szóló kérdéseket olvasgat és mindenhová odaírja,hogy "ez nem létezik". Jobb lesz ettől az élete bármiben is? Változtat ezzel valamin? Intelligens embernek szerintem tisztában kell lennie azzal,hogy hit és meggyőződésbéli kérdésekről vitázni a világ leghaszontalanabb dolga. Egyik fél sem tudja meggyőzni a másikat,Úgyis csak fölényeskedő sárdobálás a vége rendszerint. Miért nem lehet tiszteletben tartani más emberek hitét? Ha én nem akarok meggyőzni senkit arról,hogy létezik természetfeletti es őszintén lexarom,hogy más mit gondol erről akkor a szkeptikusok miért tekintik életcélnak a folytonos vizonygatást? Mégis mit vának ettől? Őket talán meg lehetne győzni arról,hogy léteznek természetfeletti dolgok? Nem! Akkor ők miért gondolják,hogy ők meg tudják győzni a másik tábort? Mindenki ragaszkodik a saját meggyőződesehez nyilván,es ez igy is van jól. Épp ezért nem látom ennek semmi de semmi értelmét. Ha valaki tud magyarázatot akkor ne fogja vissza magát...

2015. máj. 20. 03:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
75%

Általában négy lehetséges magyarázata lehet.


1.: Az illető egyszerűen troll, ökörködik és vitát szít.


2.: A feltett kérdés annyira ostoba, hogy egy nem szkeptikus is szkeptikus választ ad rá (pl. hogyan csináljak pénz oltárt, hogyan idézzek démont).


3.: Az illető szeretne okosnak tűnni, ezért a középiskolában tanultakat felhasználva megosztja mérhetetlen bölcsességét, miszerint mindenki más ostoba. Bár az ilyenek általában nem vizsgálódnak túl az ezo tv és a nők lapja ezotéria színvonalán, ezért a véleményük annyit ér, mint az én öltözködési tanácsaim.


4.: Az illető szent küldetése az ostoba hívők szemének felnyitása, miszerint nem létezik isten, nincs túlvilág, és a pogácsa is csak illúzió. A fizika mindenre választ ad, amire mégsem, az nem létezik, mert nem ad rá választ a fizika.

2015. máj. 20. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
35%
Nagy Isten állatkertje...
2015. máj. 20. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
85%
Akkor a amsodik kategoriaba tartozom. Nem szoktam beirogatni ide, de neha megakad a szemem egy-egy kerdesen, ami akkora ostobasag, mint a Mount Everest es a szerzoje lathatoan kezpenznek vesz mindent, amit valaha, valaki leirt a neten.
2015. máj. 20. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
29%
Trollkodni.
2015. máj. 20. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 A kérdező kommentje:
A második kategória jogos is,az elmeroggyant kérdésekre én is adok néha trollkodás jellegű válaszokat,de nyilván azok közül akik "hisznek" senki nem veszi komolyan az ilyen kérdéseket.
2015. máj. 20. 06:11
 6/76 A kérdező kommentje:
A szemek felnyitására irányuló törekvés mely lenéző,felsőbbrendű stílussal párosul jellemző bizonyos személyiségbéli kihívásokkal küzdő emberekre ez tény. Az már más kérdés,hogy kinek is kéne kinyitnia a szemét. Én azonban mindig azon az állásponton vagyok,hogy ha én nem akarok senkit "megtéríteni" és tiszteletben tartom az ő nézeteit (még ha nem is értek vele egyet)akkor ezt cserébe is elvárnám.
2015. máj. 20. 06:18
 7/76 anonim ***** válasza:
69%

1. az észhez mindenkinek joga van.

2. a szkeptikust az igazság érdekli és szívesen hinne, ha egy álomvilágban hívő önbecsapó ember nem csak mások pénzét venné el és ringatná hülyeségekbe.

2015. máj. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
54%
Mert küldetéstudata van. "Az illető szent küldetése az ostoba hívők szemének felnyitása"
2015. máj. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 A kérdező kommentje:

Lucifer:

1.) Te hiszel valamiben,mást nem tudsz elképzelni. Tehát Neked van eszed,aki bárki mást gondol annak meg nincs. Ez nem hathatós és logikus érv,csupán az általam egyetelt felsőbbrendű,lenéző hozzáállás

2.) Azzal,hogy hiszek valamiben senkinek nem okozok kárt,pláne nem hajtok mások pénzére. Szóval ez us meglehetősen olcsó duma.

3.) A kérdésre nem adtál választ.

2015. máj. 20. 07:38
 10/76 homo ludensz ***** válasza:
46%

A szkeptikus az olyan embertípus aki a kákán is csomót keres. Egyszerűen ilyen a beállítottsága és ez okoz neki némi kielégülést.

Minden kornak meg volt és meg is lesz a földhöz kötött gondolkodású egyede csak a mai fel van szerelve asztali PC.-vel vagy laptoppal ez képessé teszi hogy itt a "fényes" elméjét fitogtassa. Szerencsére a létező dolgok nem attól léteznek hogy X vagy Y hisz bennük vagy sem.

2015. máj. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!