Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Kedves szkeptikusok! Ti...

Kedves szkeptikusok! Ti örülnétek, ha bebizonyosodna, hogy tévedtek?

Figyelt kérdés

Például, ha kiderülne, hogy tényleg van túlvilág/ reinkarnáció/stb., vagy léteznek vámpírok/ szellemek/ démonok/stb., esetleg Isten?

Én sem hiszek ezekben a dolgokban, de személy szerint örülnék, ha kiderülne, hogy miután meghalok, nem csak a nagy semmi vár rám.



2015. máj. 29. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Nos, melyik kérdésre vársz választ?

A szkeptikus nem örül a tévedésének, de az esélye is kisebb a tévedésnek. Az igazi ugyanis ritkán állít, gyakrabban kérdez.

Ha bizonyosnak tudott dolgot idővel a tudomány megcáfol, vagy még erősebben igazol, azt hívják haladásnak. Az csak jó lehet.


Saját létünk végességére meg nincs mindenkire érvényes szabály, s fel sem tudjuk fogni a végtelent.

Magam is rettegek a meghalástól, de elmém sem a végtelent sem a visszatérőt nem tudja értelmezni.

Meghalni nem jó, de örökké élni? Szerintem az sem. Ha Reset, majd indul újra a játék - hát az meg nem mindegy? Az úgysem én vagyok már.

2015. máj. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Én örülnék neki, de nem fog bebizonyosodni. Ezeket csak azért találták ki, hogy vígaszt találjanak a halál borzalmas voltára. Mert a halál tényleg rossz, de attól még nem szabad valótlan dolgokat elhinni.
2015. máj. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Persze, nem lenne rossz dolog. Meg is lehetne már végre vizsgálni, többet megtudni róla, hogyan működik és miért.

Akik hittek benne, pedig vernék a mellüket, hogy ők bizony megmondták, tudták a tutit.

De vajon ha tényleg bebizonyosodna valami hasonlónak a léte, de nem olyannak mint képzelték, akkor is ráfognák, hogy ők tudták, érezték? Mi lenne az a határ, amit még a saját képzeletük dicsőítésére maguknak mondanának, az eredményüknek? Elég, hogy csak kicsit hasonlít?

2015. máj. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Én a túlvilágnak örülnék a reinkarnációnak viszont nem! Mert egyszerüen nem akarnék újjászületni hisz gondolj csak bele az emlékeid tesznek azzá, aki most vagy, ha mindent elfelejtesz és egy új testben reinkarnálódsz egy hard reset után már nem leszel önmagad, hanem egy idegen ember leszel, így pedig teljesen értelmetlen az egész. Egyébként pedig, ha mindezek léteznének erősen elgondolkoznék azon, hogy nem vagyok-e egy RPG-s játék főszereplője. :P
2015. máj. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
7%

Én 100%osan szkeptuikus vagyok.

E mellett 100%osan tisztában vagyok, van "túlvilág"( bár inkább ez a túlvilág), van reinkranáció, léteznek démonok.

Isten nincs emberi fogalom keretein belül.

Vámrpírok( az az humanoid élőlényből, fizikai hallhatatlan testü vérrel táplálkozó lény) biztos nem léteznek.

Iiiiiszonyatosan unlogikus s valaminek ami megteheti fizikailag örök életü, nem kell semmi se fennmaradáshoz.

Ez egyszerü fizika... Mármint nem csak vármpíros.

2015. máj. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%

Véleményem szerint egy ilyen bizonyíték nem a szkeptikus társadalmat rengetné meg. Ugyanis mi, egyszerűen elfogadnánk a valóságot, ahogy mindig is tesszük. Érdekesebb kérdés, hogy mit szólnának pl a muszlimok, keresztények stb ha bebizonyosodna, hogy pl a hindu vallásnak van igaza?

Ugyanis amíg egy szkeptikusnak a világa csak kiegészülne a valóság egy újabb szeletével, a "téves" vallásúak teljes világképe omolna össze.

2015. máj. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%

A szkeptikus nem téved!- a szkeptikus nem tagad!

.

A szkeptikus ezt mondja: mindaddig nem hiszem el, míg nincs bebizonyítva!

.

Ugye, érzed a különbséget!

2015. máj. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
LÉTEZNEK!!! mert a telómon egy szellemérzékelő van és azt mutatta hogy a közelben 68 m re és 0 m re van egy vagy több szellem
2015. máj. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!