Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Meg kell-e menteni az emberisé...

Meg kell-e menteni az emberiséget?

Figyelt kérdés

Ha egy társaság tagjaként egyszer csak rádöbbennél, hogy egy szektában vagy, aminek a vezére folyamatos agymosással afelé halad, hogy végül a tagokat öngyilkosságra vegye rá, mit tennél? Próbálnád megakadályozni? Ha igen, hol fognád meg a dolgot: a híveknél, tudván, hogy majdnem borítékolható, hogy benned látják majd az ellenséget? Vagy a vezérnél, akit viszont nem lehet tisztességes módszerekkel legyőzni? (Ragaszkodjunk az etikus, másoknak nem ártó módszerekhez.) Vagy hagynád a fenébe az egészet, megtartva magadnak a tudásodat? (Ez a példa vonatkoztatható az egész emberiségre.)


Ez nem egy paranoid összeesküvés elmélet, nem társadalomkritika, és nem magamat helyezem a szektából kilógó megvilágosodott helyébe. :) Csupán egy elképzelt helyzet: a felelősség érzés, az empátia, a másokkal való egység érzés, a kis esély ellenére küzdeni akarás szempontjából érdekel, kit mi motiválna ilyen vagy hasonló helyzetben. Érdemes bármiért is küzdeni, ami rajtunk kívül esik? Főleg, hogy akikért küzdenél, ők maguk is ellened vannak - ha nem is gonoszságból, csak vakságból. (Befolyásoló tényező még, ha a kollektívából nem tudod kivonni magad, így ha eljön az idő, és min. 51% még mindig agymosott, akkor a másik, max. 49%-nak, köztük neked is pusztulnia kell.)



2015. jún. 22. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Felvilágosító kampányba kezdenék, "akinek van füle, hallja meg" alapon. Aki nem vevő rá, az maga választotta a sorsát.
2015. jún. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha rájövök, kilépek. Csapok egy nagy balhét a kilépéskor, hogy aki akar rá tudjon jönni..

Ha ez se segít, akkor szólok a hatóságnak akik majd intézkednek.

Nem hagynám veszni őket, mert tudom, hogy lehet 1x én leszek az aki a saját vesztébe szalad, és örülnék ha legalább 1 valaki megakarna menteni.

Mindig átgondolom annak a szavait aki tanácsot ad, lehet teljesen hülyeség de akkor is elgondolkozom rajta. :)

2015. jún. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Az elsőnek igaza van. Mesélni kell minél több embernek a szektán kívülről, hogy az véletlenül se szippanthassa be az őket. Akik nincsenek benne, de veszélyeztetettek, hogy belekerülhetnek, azokat még meg lehet menteni. Akik már benne vannak, számolni kell vele, hogy olyan agymosottak, hogy már nem lehet őket megmenteni. Ha mégis van köztük még megmenthető, az fel fog ébredni magától, ha látja, hogy a környezete mennyire elítéli a szekta tevékenységét. De ezt csak a kitartó negatív reklámmal lehet elérni.
2015. jún. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egy olyan szektában ahol az öngyilkosság a cél, az öngyilkosságtól nem nagyon lehet eltéríteni bárkit, csak ha feltárod az okait.

Amúgy meg, ha nem az a cél, akkor az árral mindig nehezebb szembe menni, ha nem akarunk leesni a vízesésen, mint építeni egy hidat.

Értelmes célokat kell találni és azt erősíteni úgy, hogy a káros célok neki ellene menjenek.

2015. jún. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én be sem lépnék egy ilyen szektában, de ha valamilyen oknál fogva mégis tagja lennék egy ilyen elborult társaságnak, akkor azon nyomban kilépnek, és hagynám őket a fenébe hagy gyilkolják egymást. Az ilyenek még az életet sem érdemlik meg, legalább pár söpredékkel kevesebb lenne a Földön.
2015. jún. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Monotropus ***** válasza:
Ha csak te jottel ra erre akkor: Aki hulye az haljon meg!
2015. jún. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Viven kérdései ***** válasza:
Téged kell menteni
2015. jún. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 FüligJimmy88 ***** válasza:
Csak azt tudom, én mit csinálnék, de ahhoz rafkósabbnak kell lenni a "vezérnél": zavarba hoznám a hívők előtt. Ez esetben egy egyszerű logikai felvetéssel megoldható lenne: ha nem a saját akaratunkból születtünk, akkor vajon törvényszerű-e, hogy a saját akaratunkból pusztuljunk el? Ha a természet akarta így (márpedig valószínűleg igen), akkor a természetnek áll jogában eldönteni, mikor van vége. Egyetlen ponton lehet szerintem belekötni: van ugye ez az elmélet a lélekvándorlással, hogy amikor egy léleknek épp nincs teste (a halál és az újjászületés közötti állapot), akkor úgymond tudatában van annak, hogy ő lélek, és eldöntheti, hogy milyen testben akar újraszületni. Vagy nem. Nem tudom, ez is csak egy elmélet, a lényeg hogy ilyenkor jön az, hogy mi van ha mégsem? Mi van ha ez az egy életünk van és utána snitt? Biztosan nem tudhatjuk, csak ha már meghaltunk... Vagy akkor már pont nem mert snitt van :) Szóval engem elég nehezen lehetne ilyesmivel zavarba hozni, és remélhetőleg a többi "hívőnek" is leesne a tantusz. És nem akarnának felkoncolni, mert kényelmesebb elhinni mint gondolkozni, ami pedig elég valószínű sajnos... De azért én megreszkíroznám mert kemény csávó vagyok. Pláne ha szeretem is azokat a marhákat. Ha nem annyira akkor is, csak akkor közelebb ülnék a kijárathoz.
2015. jún. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Dehogy kell. Pusztuljon csak.
2015. jún. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Missi_Key ***** válasza:

ugyan azt csinálnám amit mindig.

csöndben elmondom mi a helyzet, aki akar figyel rám, aki okos felfogja, a többiek amég nem fárasztóak nem érdekelnek.

2015. jún. 23. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!