Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A Nap fog bennünket megölni?...

A Nap fog bennünket megölni? A Nap fogja elpusztítani az emberiséget?

Figyelt kérdés

Arra gondolok ,hogy erősebb napfolttevékenységek, napkitörések valamilyen szinten összeomlaszthatják eléggé törékeny és instabil, egyensúlytalan civilizációnkat (akár a közeli jövőben).

Ti mit gondoltok erről?



2012. szept. 18. 23:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
26%
A globális felmelegedés fog minket elpusztítani kedves barátom.
2012. szept. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 gelazso ***** válasza:
89%

sok év van meg addig. szerintem elötte kitalál az emberiség valamit hogy kipusztítsa magát.


szóval ne töpregj hanem élvezd az életet amig tart

2012. szept. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
48%
öljük meg a napot
2012. szept. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
42%

N E M!!


Ha ismernéd azt aki az életet létre hozta, akkor tudnád, hogy nem engedi, hogy a keze munkáját bárki, vagy bármi tönkre tegye..


Zsömle/lány

2012. szept. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Nem tudjuk.

De ne törd magad rajta, mert ha így is lenne, ezt jelenleg amúgy sem tudnánk megakadályozni.

Úgyhogy felesleges stresszelni rajta.


(A napfoltok, napkitörések azért ehhez meglehetősen kevesek. A Nap 4-5 milliárd év múlva bekövetkező felfúvódása már igen. De addig még van egy kis időnk.)


Pedro

2012. szept. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 gelazso ***** válasza:
egy világvégéröl olvastam ami most pánteken lesz.
2012. szept. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 gelazso ***** válasza:
pÉnteken
2012. szept. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
60%

Zsömle/lány szörnyű, hogy ezen az oldalon te vagy az ügyeletes térítő...

Egyébként egyszer valóban fel fog robbanni a nap kérdező, pár milliárd év múlva.

A napkitörések maximum az áramszolgáltatásban és a műholdak működésében okozhatnak fennakadásokat.

2012. szept. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Szerintem meg van rá az esély,hogy elpusztuljon a föld,mint mindig.
2012. szept. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő a témában, de utánaolvastam kicsit. A napkitöréseket és a napviharokat nem sorolják a jelentősebb világvége-forgatókönyvek közé. A Föld mágneses mezeje és az ionoszféra megvéd bennünket a közvetlen hatásoktól, bár egy különösen nagy erejű napkitörés által keltett napszél ideiglenesen tönkreteheti az áramellátást, komoly károkat okozva. Egy ilyen többé-kevésbé globális áramkimaradásnak viszonylag súlyos következményei lehetnek (balesetek, tüzek, fosztogatás stb.), de a civilizáció létét nem veszélyezteti. Egyébként szerintem a társadalmunk az instabil, a civilizációnk nem.

A csillagászok több ezer (vagy a franc tudja, hány) Naphoz hasonló csillagot vizsgálnak folyamatosan, logikus hát, hogy ha észleltek volna olyan jelentős napkitöréseket, amelyek bolygókat perzselnek fel, akkor többet foglalkoznának ezzel a témával.

Mondom, nem vagyok szakértő, de amit olvastam, az ezt mondja.

2012. szept. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!