Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hisztek a különleges kristályo...

Hisztek a különleges kristályok pszichológiai, fizikai, lelki, stb. hatásaiban? Például: Fekete Onix, és még sok más.

Figyelt kérdés
Vajon tényleg van hatásuk ezeknek a köveknek?

2015. jún. 23. 12:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
49%
Fizikai van. Meg lehet őket fogni.
2015. jún. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
43%

"Hisztek a különleges kristályok pszichológiai,"

Placebo hatása van, mert szép, esetleg emlékeztet valamire(kire)!

"fizikai,"

Vékonyabb lesz a pénztárcád!

"lelki, stb. hatásaiban?"

Ha már megvetted fáj a "szíved" a kidobott pénz miatt"

2015. jún. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: nem vagyok totál bunkó, feltűnt nekem is hogy meg lehet fogni ;)
2015. jún. 23. 12:46
 4/26 anonim ***** válasza:
54%

2#-es vagyok


Ezt az üzenetet kaptam T.Kérdezőtől:


"Már bocsi, nem vettem. Az osztályfőnöktől kaptuk ballagáskor, egy kis apróság, egy Onix medált kaptam én, csak kiváncsi voltam hogy kinek mi a véleménye a hatásokról amiket írnak róla. Nem arra voltam kiváncsi hogy szerinted milyen lesz tőle a pénztárcám."


Szóval a kérdésed így szólt:

"Vajon tényleg van hatásuk ezeknek a köveknek?"


"kiváncsi voltam hogy kinek mi a véleménye", "Nem arra voltam kiváncsi hogy szerinted milyen"


Legyél szíves feloldani a két egymást követő mondatodban lévő ellentétet.

Most kíváncsi vagy a véleményemre, vagy nem? Mert ezek szerint csak arra véleményre vagy kíváncsi ami egyezik a tieddel.

2015. jún. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
68%
#4: Ott a pont :D.
2015. jún. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
72%
Egy hatásuk van: placebo. Más nincs.
2015. jún. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
78%

# 4


Egyrészt etikátlan dolog a neked írt privát üzenetet kirakni a nyílt fórumra.


Másrészt az, hogy a kérdező megfogalmazta, hogy "Nem arra voltam kiváncsi hogy szerinted milyen lesz tőle a pénztárcám.", egyáltalán nem mond ellent annak, hogy kíváncsi és nyitott az általa feltett kérdésre adott válaszokra pro és kontra.


"Mert ezek szerint csak arra véleményre vagy kíváncsi ami egyezik a tieddel."


Feltételezem, hogy ha neki lenne egy határozott véleménye, álláspontja arról, hogy az ásványok rendelkeznek-e a nekik tulajdonított hatásokkal, akkor nem tette volna fel itt ezt a kérdést. Másrészt a kérdésre egy teljesen korrekt válasz az, hogy szerinted abszolút nincs ilyen hatásuk.


De az, hogy meg lehet őket fogni, meg hogy pénzbe kerülnek (ha történetesen nem ajándékba kapod, mint ő), az nem csak egy felnőtt ember, hanem egy kiscsoportos óvodás számára sem bír újdonságértékkel. Ettől még természetesen leírhatod egy ilyen fórumon, csak ha valaki szóvá teszi, hogy semmi értelme, akkor szerintem kár zokon venned.


Én ismeretlenül is hadd feltételezzek rólad annyi intelligenciát, hogy tudtad értelmezni a kérdést, és tisztában vagy vele, hogy amit írtál, az a kérdés tartalma szempontjából teljesen irreleváns.

2015. jún. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
67%

Előfordulhat kristályok fizikai negatív hatása!

Ismerősömre rádőlt fekete gránitból (ami, úgye kristályos kőzet!) készült síremlék, szegény ott halt meg alatta!

2015. jún. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

"Egyrészt etikátlan dolog a neked írt privát üzenetet kirakni a nyílt fórumra."

Nem vártam privát választ, én sem privátban válaszoltam.


"Másrészt az, hogy a kérdező megfogalmazta, hogy "Nem arra voltam kiváncsi hogy szerinted milyen lesz tőle a pénztárcám.", egyáltalán nem mond ellent annak, hogy kíváncsi és nyitott az általa feltett kérdésre adott válaszokra pro és kontra."

Persze, csak megsértődik, ha nem a szája íze szerinti a válasz.



""Mert ezek szerint csak arra véleményre vagy kíváncsi ami egyezik a tieddel."

Feltételezem, hogy ha neki lenne egy határozott véleménye, álláspontja arról, hogy az ásványok rendelkeznek-e a nekik tulajdonított hatásokkal, akkor nem tette volna fel itt ezt a kérdést. Másrészt a kérdésre egy teljesen korrekt válasz az, hogy szerinted abszolút nincs ilyen hatásuk."

Köszönöm! Tudok magamtól is válaszolni, és saját véleményem is van!


"De az, hogy meg lehet őket fogni"

Ezt nem én írtam! De meg lehet őket fogni és szerintem ez is egy válasz és egy vélemény. Meg még igaz is!


"meg hogy pénzbe kerülnek (ha történetesen nem ajándékba kapod, mint ő)"

Nem írta a kérdésben!


"az nem csak egy felnőtt ember, hanem egy kiscsoportos óvodás számára sem bír újdonságértékkel. Ettől még természetesen leírhatod egy ilyen fórumon, csak ha valaki szóvá teszi, hogy semmi értelme,"

Az értelme az (néma értő olvasás), hogy kevesebb lesz a pénze, mert szerintem (ha megengeded, hogy legyen saját véleményem) más hatása nincs!


"akkor szerintem kár zokon venned."

Nem vettem zokon! Nem én írogatok privát üzenetet!


"Én ismeretlenül is hadd feltételezzek rólad annyi intelligenciát, hogy tudtad értelmezni a kérdést, és tisztában vagy vele, hogy amit írtál, az a kérdés tartalma szempontjából teljesen irreleváns."

Tehát továbbra is igaz az, hogy a nem a Te és T.Kérdező szája íze szerinti válasz az "irreleváns"!

2015. jún. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Legoman ***** válasza:
16%

#4 Szerintem is etikátlan volt, hogy kiírtad a privát üzenetét. De erről ne is ejtsünk több szót.


Van hatásuk, de nem minden kőnek. Minden kőnek más a hatása.

Például:

Ametiszt (bíbortól-kékesliláig): nyugtató hatású

Gyémánt (fehér, kék, sárga): jó köhögés ellen, álmatlanság ellen.

Jade-kő (zöld): gyomorbántalmak ellen, vértisztító hatású.

stb. (fent nem soroltam fel mindet, hogy a kő mire jó)


De nem muszáj kövekkel, használhatsz színeket is. Csak tudnod kell, hogy melyik szín mire való.

A vörös például élénkítő hatású. Ezt sokszor használtam reggelente régen. :)


Az Fekete Onixnak nem tudom, hogy van-e hatása, mivel a kövekhez nem sokat értek, csak egy keveset.

De a kövek erőssége és hatása függ a kő bolygójának az állásától is.

2015. jún. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!