Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tudod a neved jelenteset?

Tudod a neved jelenteset?

Figyelt kérdés
Mit jelent a neved? Kihatassal volt/van ez rad? Szereted/ megvaltoztatnad?

#név #jelentés #nomen ist omen
2015. júl. 22. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mind a kettőét (vezetéknév és keresztnév). Nem gondolom, hogy hatással van rám bármelyik a kettő közül. Régen szerettem volna megváltoztatni, a keresztnevem nem volt szimpatikus, de ma már nem foglalkozom vele, megbarátkoztunk.
2015. júl. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A leánykori vezetéknevem a származásomra utal- szerb. A keresztnevem török eredetű, patak a jelentése.
2015. júl. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, tudom a vezetéknevem és mindkét utónevem jelentését is.

A vezetéknevem abszolút hétköznapi, majdnemhogy "tucatnév", ezzel nem volt problémám igazán.

A második keresztnevem szintén "megszokott" név, talán mindig is a 100 leggyakoribb név között volt (középtájon). De soha nem használtam (hivatalos ügyeken kívül), mert nem tetszett.

Pedig az első keresztnevem sem tetszett gyerekkoromban, ami akkoriban olyannyira ritka név volt, hogy kb. 11 éves koromig nem is ismertem egyetlen névrokont sem (annak ellenére, hogy egy közepes nagyságú városban éltem, és igencsak nagy létszámú iskolába jártam). Azután még évekig csak ritkán "futottam bele" egy-egy azonos nevű személybe, majd később egyre többe, ahogy népszerűsödött. Eleinte nagyon furcsa volt, hogy ha egy társaságban hallom a nevemet, akkor nem biztos, hogy nekem szóltak. Csak mostanában kezd "kikopni" az a reflexem, hogy ilyen esetben odafordulok, annak biztos tudatában, hogy rólam van szó... :)

Valamennyire természetesen hatással volt rám ez a "különösség", valamiféle "csodabogárnak" éreztem magam időnként (ezen tompított némileg, amikor általánosban már voltak hasonlóan ritka nevű osztálytársaim); aztán meg is szoktam, és most már elvagyok vele, bár maga a hangzása nem tetszik igazán, de azt értékelem, hogy még mindig nem olyan gyakori.

Nem változtatnám meg, mert nincs jobb ötletem. :D

Ha pedig konkrétan a jelentés rám gyakorolt hatására vagy kíváncsi, hát azt nem tartom igazán lényegesnek. Annyi, hogy örülök, hogy pozitív, kissé "magasztos, ünnepélyes" jelentése van, ill. azt társítanak hozzá.

2015. júl. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azt jelenti a keresztnevem,hogy harcra kész, az embereket oltalmazó....egy másik oldalon meg az volt,hogy az a jelentése,hogy : a férfiakat vagy a férfiaktól megvédő.


Fogalmam sincs,hogy kihatással van-e rám.

Szeretném,hogyha ritka név lenne legalább a korosztályomban,de nem az.Így olyan tucatnévnek tűnik és ezért nem szeretem.meg szerintem túl hercegnősen,kényes csajosan hangzik,és inkább valami más és rövidebb,karakteresebb név tetszene,megváltoztatnám,de még nem jutottam el odáig,és különben sem tudom pontosan milyen név lenne az igazi...addig megvagyok ezzel,meg az általam kitalált becézésével.Végülis nem a név teszi az embert.

2015. júl. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én nevem jelentése: szikla, egyébként hat nevem van. :D
2015. júl. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én tudom a nevem jelentését és teljesen ellentettjére fordult az életem, mint amit jelent.
2015. júl. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A vezetéknevemnek nem tudom, van-e egyáltalán, a keresztnevem jelentése ékköves, gyöngyös. Nincs kihatással rám, szerintem egy embert nem a neve jelentése hataroz meg, pláne manapság, hogy a legtöbben meg sem nézik mit jelent a név, amit a gyereknek adnak. Nem változtatnám meg, mert sosem szoknék hozzá az új névhez és nem hallgatnék rá :D
2015. júl. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, mindenkit felpontoztam! :)

A vezetek nevre nem is gondoltam, es erdekes h mindenki irta. Az enyemnek nem tudom a jelenteset. A keresztnevem pedig gyongyot jelent.

2015. júl. 23. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!