Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az emberek miért nem hisznek...

Az emberek miért nem hisznek a vonzás törvényében? Többi lent.

Figyelt kérdés
Sok emberrel találkoztam már, akiknek nagyon rossz életük van. Nekik beszéltem a vonzás törvényéről, és meg nézettem velük a Titok c. filmet. És soknak mi volt az első mondatuk? "Ez mekkora hülyeség" "Ez baromság" stb. De a vonzás törvénye épp azt mondja, hogy azt kapod, amire összpontosítassz, amire koncentrálsz. Ha Ők azt mondják hogy ez hülyeség, és folytatják a depressziós, panaszkodós életüket, akkor mégis mit várnak? Meg sem próbálják alkalmazni. De ha utána olvasok is látom, hogy sokan egyből azt mondják hogy ez hülyeség, stb. Miért mondják, mikor tudományos bizonyíték is van rá? Lásd pl. placebo hatás. Vagy a filmben, amikor sportolókat kapcsoltak egy bio jelző rendszerre. Ezeket most nem szeretném részletesen körbe írni. Vagy ott vannak a történelem legnagyobb alakjai: Einstein, Edison, Newton, Emerson. Ők mind ismerték ezt. Elég csak utána olvasni az idézeteiknek, vagy az életüknek. Akkor talán Ők is olyan hülye emberek voltak, akik hülyeségeket beszéltek?? Nem hinném. Vagy ott van a filmben Joe Vitale (Ő hajléktalan volt) Jack Canfield, Ők mind szó szerint a semmiről kezdték, és ma már mind sikeresek, és gazdagok. De sok embert ismerek én is, akik alkalmazták, és mindenkinek be jött. Szóval nem értem, hogy az emberek még ennyi bizonyíték mellett is, miért mondanak egyből nemet a vonzás törvényére?
2015. júl. 25. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
Agymosás az egész. A tudományhoz semmi köze. Álságos módon a "törvény" szó beiktatásával akarnak neki hitelt adni. Amiről ez az egész szól, az tök hétköznapi dolog: ha teszel egy dologért, akkor az nagyobb eséllyel valósul meg, mintha semmit sem tennél érte. Szimpla ok és okozat. Ezt jól becsomagolták a birkáknak és egy rakás pénzt kerestek vele. Szégyenteljes az egész.
2015. júl. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Legoman ***** válasza:
80%

Nem agymosás, hanem egy elfeledett hasznos dolog. Ami mára utat nyert.

Sokszor alkalmaztam, és úgy szereztem mindig kisebb összegeket, hogyvaz utcán találtam minden nap pénzt (nem pár száz forintra gondolok). Tárgyakat is vonzottam már be vele mindig sikeresen. A mai napig alkalmazom, és ha valami rossz dolog történik, akkor bármikor átfordítom pozitívra a dolgot.


Kérdező, ha más nem hisz benne, akkor az nem is fogja elhinni, de majd ha látja, hogy milyen életed van ezáltal, akkor lehet, hogy kipróbálják majd.

Ez egy hasznosmdolog, és ha tudod hasznáoni, hát használd. Ne másokmvéleményén alapuljanak a tapasztalataid.

2015. júl. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
"A tudományhoz semmi köze." Kettőt is írtam. Attól még hogy nem hallottál róluk, nem kell azt mondani egyből hogy nincs is. Csak egy kicsit utána kellene olvasni. #2! Nekem már sikerült, és elégedett vagyok az életemmel. Épp ezért vagyok ennyire biztos abban, hogy ez nem csak valami vágyálom. Csak nem értem, hogy az emberek ennyi bizonyíték mellett is miért mondanak egyből nemet rá.
2015. júl. 25. 14:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincsen nálam a bölcsek köve, de én azt feltételezem, hogy egyrészt azért mondják rá, mert - szerintem egyébként teljesen érthető módon - az emberek abban tudnak hinni, amit vagy személyesen megtapasztaltak, amire ők maguk meggyőző erejű bizonyítékot láttak, vagy abban, amit olyanoktól hallanak, akiket ők az adott témában hozzáértőnek, hitelesnek, szavahihetőnek tartanak.


Valamit, ami számukra ismeretlen, nem fognak még csak kipróbálni sem, ha nem az általuk a fenti kategóriába sorolt emberektől hallanak róluk, akkor meg különösen nem, ha a saját addigi meggyőződésükkel, hitrendszerükkel egyszerűen nem fér össze, ezért elve elutasítják, mert nyilván nem lenne ésszerű számukra kipróbálni, ha még csak hinni sem tudnak benne.


Másrészt, azt kipróbálni, hogy a "vonzás törvénye" valóban működik-e, messze nem olyan egyszerű és kis energiabefektetéssel járó dolog, mint azt kipróbálni, hogy egy, a reklámokban látott folttisztító beválik-e, vagy egy gyümölcsjoghurt márka tényleg finom-e.


Nekem őszintém szólva már az közel másfél évembe került, hogy tényleg megértsem, hogy mi ez az egész, meg főként azt, hogy hogyan tudom a gyakorlatban tudatosan kiaknázni, viszont mindaz, amit ennek köszönhetek pár év alatt, bőven megérte a rá fordított időt meg azt a pár ezer forintot, amit erre rászántam.


Tudom, hogy téged a jó szándék és a segíteni akarás vezet, meg hogy szívesen megosztanál valami jó dolgot másokkal, ami neked bevált, de a fenti tapasztalatodhoz szerintem már önmagában az is hozzájárul, hogy ha te valakinek, aki a "depressziós, panaszkodós életet" él, kéretlenül tanácsot adsz az életvitelével, hozzáállásával kapcsolatban, és bizonyos értelemben azt sugalmazod, hogy szerinted - bármi módon - tehetne többet önmagáért, vagy érdemes lenne változtatnia a gondolkozásán, nagyobb felelősséget vállalni a sorsárért - akkor ő jó eséllyel nem a segítőkészséget fogja ezt látni, hanem úgy fogja megélni, hogy személyében kritizálod, minősíted őt, vagy netalán ítélkezel rajta.


Másrészt szerintem sok igazság van abban, hogy "A szavak nem tanítanak, az élettapasztalat az, amit tanít".


(Amúgy ízlések és pofonok, meg egyáltalán nem akarom Rhonda Byrne érdemeit kisebbíteni, de szerintem a "Titok" messze nem a legjobb és leggyakorlatiasabb könyv, illetve film a vonzás törvényéről, legfeljebb a legismertebb.)

2015. júl. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!