Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Olyan, mintha a testemnek...

Olyan, mintha a testemnek csak egy használója lennék, mintha nem ide tartoznék. Másnak is vannak ilyen érzései?

Figyelt kérdés

Teljesen átlagos 18 éves lány vagyok. Boldog családcentrikus életem van és szeretek élni. Néha elfog egy érzés,mintha ez az egész világ körülöttem csak egy állomás lenne,egy időszak,amit végig kell élnem ebben a testben. Néha ránézek a kezemre,vagy a tükörbe,ismerem magam,a testemet,mégis olyan furcsa,mintha csak valami használatban lévő dolgot látnék és egyedül érzem magam,idegennek ebben a világban. Próbálom megérteni mik ezek az érzések,de ha az életemben elmondtam valakinek,akiben megbíztam,nem értették,hogy miről is beszélek. Ettől függetlenül egy egy ilyen érzés,gondolat foszlány után folytatom a hétköznapi életemet,mint mindenki más,de mégis olyan fura ez. Egyedül vagyok ilyen?

Valaki aki tud ehhez hasonlóról,privátban is kereshet.



2015. aug. 9. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy férfivá kell operáltatnod magad ahhoz, hogy végre te valóban te lehess!
2015. aug. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 ktk312 ***** válasza:
100%

Nagyon rég vllt h ilyenre gondoltam. Ismerem milyen érzés. Mintha még a lelked se lenne a testedben, mint egy marionet...

Nem rossz, mert lényegében én vagyok a testem istene, ezért nincs bennem hatalom vágy. :) 19f

2015. aug. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Próbálj belekóstolni az advaita védántába!
2015. aug. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%
Ezt inkább a mentális egészség kategóriába kellett volna kiírnod. A helyzet bizony az, hogy ilyen tünetek elég sok pszicho-betegségnek(értsd: amihez már pszichiáter kell) az előfutárai. Ne várd meg míg nagyobb baj lesz, hanem sürgősen fordulj szakemberhez.
2017. okt. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Most olvastam a kérdésedet. Nincs veled semmi baj, egyszerűen érzékenyebb, fogékonyabb vagy a természetfeletti dolgokra. Tudom mert én is így érzek. Nekem volt már olyan is, hogy azt álmodtam, hogy kívülről néztem magam a szobámban, miközben aludtam és teljesen közömbös voltam a testem iránt, mintha nem is a saját testemet látnám hanem csak valami idegen embert. És igen ez az élet, amelyben élünk, csak egy köztes állomás. Nekem sokszor vannak olyan megérzéseim, gondolataim, hogy mit keresek én itt, miért vagyok itt ezen a világon, nem tartozok ide.
2020. szept. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gál norbert válasza:
100%
Tudom miről beszélsz, nekem is szokott olyan érzésem lenni, hogy mintha nem is a saját testemben lennék, amikor rá nézzek mondjuk a kezeimre, lábaimra nemis az enyém lenne ez az egész test, olyan mintha egy ruhát hordanék. Ez az egész nem hozzám tartozna,ez nem én vagyok, csak úgy hordom. Ezek a dolgok engem is foglalkoztatnak, hogy miért lehetnek.
2021. szept. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Amit leírtál az a derealizáció "súlyosabb" fajtája a deperszonizáció. Jó hír: nem kell félni tőle, nem veszélyes. Általában a tükör előtt fordul elő az emberekkel ahogy le is írtad. Viszonylag kevesen tapasztalják, de ez azt jelenti hogy az intelligencia szinted magas. Pánikbetegség egyik ritka velejárójaként akár hónapokig, évekig is folyamatosan jelen lehet. A te esetedben azonban normális.:)
jan. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!