Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha valakivel előző életünkben...

Ha valakivel előző életünkben kicseszünk, akkor ő most fog kicseszni velünk, szerintetek, vagy változhat a helyzet?

Figyelt kérdés
2015. aug. 13. 23:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
7%

A legjobb válasz az volna, hogy ki lesz veled cseszve úgy, ahogy te csesztél ki mással, de nem feltétlen attól a valakitől szenveded el a kicseszést.


Na de mi erre a bizonyték?

Honnan tudod, hogy ha valaki megölsz, nem a rabszolgád lesz?

Vagy ha kis gyerekeket erőszakolsz meg, akkor a mennyországban angyalként fognak szolgálni?


Sajnos a hit a fenti ostoba téveszmékhez vezethet.

Ezért nem hiszek semmiben, a semmiben sem.

2015. aug. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ha így volna, az élet nem állna másból, mint kicseszések sorozatából.
2015. aug. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Skorpió87 ***** válasza:
67%
Hát utolsó válaszoló én pedig gyakran érzem ezt !
2015. aug. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Na és ha már az előző életetekben törlesztettétek az adósságot, mert te egy korábbi életbeli kicseszés miatt csesztél ki vele? :-)


Egyébként amit teszel, arra nem biztos, attól jön reakció, akivel teszed. A tett a prior, a személy másodlagos (természetesen lehet ugyanaz is).


Amúgy egy másik hitrendszerből idézve "amit a legkisebbel tesztek, velem teszitek", ismerős ez az idézet? (nem biztos, hogy pont így van, nem kerestem rá, de a lényege hasonló)

2015. aug. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Ozmium42 ***** válasza:
29%
Nincs sem előző, sem következő élet.
2015. aug. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudjuk, hogy van-e vagy nincs, de ha feltételezzük, hogy van, akkor szerintem nincsenek véletlenek, és mindennek, ami történik velünk, megvan az oka, tanulás, törlesztés, fejlődés...
2015. aug. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Ozmium42 ***** válasza:
14%

1. Tudjuk, hogy nincs.

2. Az, hogy mindennek van oka, nem azt jelenti, hogy mindennek az az oka, amit kitalálsz. Kicseszel valakivel, és sokszoros áttéten keresztül valami teljesen kiszámíthatatlan dolgot fog eredményezni, nem tanulás, törlesztés, fejlődés, hanem akármi, például kitör egy vulkán a Föld másik felén.

2015. aug. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Hát utolsó válaszoló én pedig gyakran érzem ezt !"


Sajnálom. Mindenesetre a kicseszést, illetve a felém irányuló (általam ritkán tapasztalható) rosszindulatot szinte mindig a tudatosság, a belátási képesség hiányának számlájára tudom írni. Nem érzem sorsszerűnek, és a saját negatív tetteimet sem. Próbálkozunk, időnként elbukunk.

2015. aug. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

De mi motívál egy tiszta lelket arra, hogy a karmát beteljesítse? Egy ősi erő?

És aki csak robotként azért bánt valakit, hogy visszakapjon valamit, neki fel fogják róni?

2015. aug. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Van egy jó mondás, Isten nem ver bottal, nem biztos, hogy akaratlagosan teszel olyat, ami másnak árt, lehet, hogy csak olyan események sorozata indul meg rajtad vagy máson keresztül, amivel beteljesül ez a kiigazítás.


Jó, de ez csak elmélet.

2015. aug. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!